Tıkla AraGSM Arayın

Kanalizasyon Açma İstanbul

Kanalizasyon Açma İstanbul

Kanalizasyon açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan ve hiç kimsenin istemeyeceği bir durumdur kanalizasyon tıkanıklıkları. Kanalizasyon tıkanıklıkları birden fazla daireyi hatta binayı etkileyen bir durumdur. Kanalizasyon tıkanıklığı gerçekleştiği zaman önce kötü kokular ortaya çıkar ve daha sonra sağlığı olumsuz yönde etkileyecek durumlar ortaya çıkar. Kanalizasyon tıkanıklıklarında öncelikle tuvalet giderlerinden atık pis sular geri tepmeye başlar. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığı zaman kanalizasyon açma İstanbul firmalarından destek alınmalıdır. Bu firmalar son teknoloji cihazlarla faaliyet göstermektedirler. Bu sayede tıkalı olan bölgenin tespiti ve açılması çok kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir.

Önce kamera ile tıkalı yerin tespiti yapılmakta ve sonrasında ise robot adı verilen kanal açma makinesi ile tıkalı olan yer açılmaktadır. Bu tip teknolojik cihazlarla herhangi bir yeri kırıp dökmeden tıkanıklıklar kolaylıkla açılabilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, halen geleneksel yöntemler ile tıkanıklık açma işlemi yapan firmalar bulunmaktadır. Bu nedenle çağıracağınız tesisat firmasının teknolojik cihazları olup olmadığını mutlaka sorun.

Tıkalı Kanalizasyon Açma

Tıkalı kanalizasyon açma işlemi denilince akla hemen rögar gelir. Oysaki kanalizasyon borusu, bina içinden rögara giden borudur.  Kanalizasyon borusu açma işlemi belediyeyi ilgilendiren bir konudur. Ancak bina içinden rögara giden borunun tıkanıklığını açma işlemi ise özel firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu iki kavram birçok insan tarafından karıştırılmaktadır. Tıkanıklık sorunu bahçede ya da bina içinde ise özel firmalar ilgilenmektedir. Ana yoldan geçen rögar kuyusu ile ilgili ise belediye konuyla ilgilenmektedir.

Bahçenizde ya da bina içinde kanalizasyon borusu tıkanıklığı yaşıyorsanız, tıkalı kanalizasyon borusunun açılması ve temizliği için son teknoloji cihazlarla hizmet veren profesyonel firmalardan yardım almalısınız. Bu gibi tıkanıklıkların açılması herhangi bir yeri kırıp dökmeden gerçekleştirilir. Tıkanıklıklar bina sakinlerinin yanlış kullanımlarından dolayı olduysa robot adı verilen kanal açma makinesi ile tıkanıklığı açmak oldukça kolaydır. Ancak, bina gider tesisat borularının usta hataları sonucu yanlış döşenmesinden ve ters eğim verilmesinden dolayı sorun varsa, bu gibi durumlarda hem iş yükü hem de maliyet artmaktadır.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Geleneksel yöntemler ile kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi hem zaman alıcı hem de maliyetli bir iştir. Eskiden durum bu şekilde iken artık teknolojinin gelişmesi ile teknolojik cihazlar vasıtasıyla sorun çok kısa bir sürede ve daha az maliyetle çözümlenmektedir. Robot adı verilen kanal açma makinesi ile gider tıkanıklıklarını gideren firmalara sayesinde kanalizasyon borularındaki tıkanıklıklar çok kısa bir sürede açılmaktadır.

Tıkalı olan kanalizasyon borusunun içi öncelikle kamera ile görüntülenir ve tıkanıklığa sebep olan cisim belirlenir. Tıkanıklığa neden olan cisme göre robot adı verilen cihazın ucuna uygun aparat takılır. Bu aparatlar, kırma, ezme ya da parçalama işlevi görür. Bu yöntem ile boru içinde tıkanıklığa sebep olan cisim çıkarılır. Daha sonra giderin içi tazyikli su ile yıkanır ve temizlenir.

Tıkalı olan kanalizasyon borularını açmak için kimyasal kullanmak doğru değildir. Bunun yerine garantili ve kesin çözüm üreten bir tesisat firması çağrılmalıdır. Tıkalı giderleri açmak için kullanılan teknolojik cihazlar oldukça pahalı cihazlar olduğu için bu tür cihazlar sadece kurumsal olarak hizmet veren firmaların elinde bulunmaktadır. Bu firmalar herhangi bir kırma dökme işlemi yapmadan veya kırma gerektiren durumlarda sadece sorunun olduğu bölgeyi kırarak çok fazla ortalığa zarar vermeden tıkanıklıkları açarlar. Kanalizasyon borusu tıkanıklığı açma işlemi için kullanılan kimyasallar herhangi bir sonuç vermemektedir. Bu nedenle teknolojik cihazlar ile hizmet veren profesyonel firmalardan destek almak gerekir.

Kanalizasyon Açma Fiyatları

Son teknoloji cihazlarla kanalizasyon açma işlemleri ilk zamanlarda biraz pahalıydı. Ancak, sektörde birçok firmanın ortaya çıkması ve rekabetin artması ile fiyatlarda düşüşler yaşanmaya başlamıştır. Kanalizasyon açma fiyatları, geleneksel yöntemlerle hizmet veren ustalar ile cihazlarla hizmet veren firmalar arasında farklılıklar göstermektedir. Firmaların kanalizasyon açma fiyatları biraz daha yüksektir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, bu firmalara hem kaliteli iş yaparlar, hem de yaptıkları işe garanti verirler. Oysaki mahalle tesisatçıları bu işi yaparken kesinlikle garanti vermezler. Bu durum aradaki fiyat farkının olmasına etken bir faktördür.

Kanalizasyon açma işlemini ucuz yoldan yaptırmak isteyenler maalesef ki kaliteli bir iş beklemesinler. Tıkalı kanalizasyon açma işlemi için mutlaka kameralı ve robotlu firmalarda yardım alınmalıdır. Belki fiyat biraz yüksek gelecektir. Ancak yapılan iş ile bu fiyat doğru orantılıdır.

Kanalizasyon açma fiyatları araştırıldığında birçok farklı sitede birçok farklı fiyat ile karşılaşılmaktadır. Bu da insanların kafasını karıştırmaktadır. Bu gibi durumlar sizleri yanıltır. Kanalizasyon açma işlemi için öncelikle bir firmadan destek almalısınız. Firma incelikle kanalizasyon tıkanıklığının tespitini ve neden dolayı tıkandığını araştırır. Daha sonra sizlere bir fiyat çıkarır. Bu nedenle internet üzerinden verilmiş olan fiyatları çok fazla dikkate almamalısınız. Yoksa çok yanılırsınız ve evinize gelen bu ustalar farklı maliyetler çıkarabilir.

Ziyaretçi Yorumları / Değerlendirmeleri

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yazar hakkında

su tesisat uzmani editor