Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kanalizasyon Koku Tespit Etme

Kanalizasyon Koku Tespit Etme

Banyolarda yer alan giderler belirli bir süre sonunda atıkların birikmesi nedeni ile tıkanır ve görevini sağlıklı bir şekilde yerine getiremez. Bu durumda gider borularının içinde biriken ve çürüyen atıklar koku yapar ve koku giderlerden yaşam alanlarına doğru yayılır. Banyolar başta olmak üzere wclerde ve mutfaklarda bulunan ıslak hacimlerdeki giderlerde meydana gelecek kokulardan kurtulabilirsiniz.

Gider Kokularını Önleme Yolları

 • Giderlerin tıkanmasına neden olan tuvalet kağıdı ve diğer cisimleri giderlere atmamalısınız.
 • Banyolarda bulunan giderlerin girişinde biriken kıl, sabun ve atıkların düzenli olarak temizlenmesi gereklidir.
 • Sifon içinde yeterli su bulundurmalısınız. Bu sayede tıkanma riskini azaltmış olursunuz.
 • Periyodik olarak lavabo pompalarını kullanarak giderlerin tıkanıklık seviyesini azaltabilir ve koku oluşmasını önleyebilirsiniz.

Lavaboda oluşan tıkanıkları önlemek için bu yöntemleri tercih edebilirsiniz. Lavabolarınızın tıkanmasının temel nedenlerinden biri olan teknik hatalar tıkanıklık sorununu ortaya çıkarabilir. Evinizdeki gider borularının yanı sıra evinizin giderinin bağlandığı ana tesisatlarda da teknik hatalar olabilir. Gider borularının havalandırılmasını sağlamak adına yapılması gereken havalandırma borularının doğru bir şekilde imal edilmiş olması gereklidir. Havalandırma borusu ve şapkaları standartlara uygun olarak yapılmadığında hava basıncı nedeni ile tıkanıklık oluşacaktır.

Lavabo ve Gider Kokusu Giderme

Evinizde oluşacak lavabo ve gider kokuları herkesi rahatsız edecektir. Yaşam konforunuzu düşürecek olan kokular aynı zamanda sağlığınızı da tehdit edecektir. Sağlığınızı tehdit edecek kokulardan kurtulmak için sizlere profesyonel bir şekilde hizmet veriyoruz. Evinizde yaptığımız incelemelerde kokunun kalıcı bir koku mu yoksa arada bir oluşan koku mu olduğunu tespit ediyor ve sorunun temeline göre çözümler üretiyoruz. İstanbul geneline hizmet veren firmamız hijyenik konularda çok hassas olan oteller, restoranlar başta olmak üzere tüm iş yerlerine, konaklama tesislerine, sağlık kurumlarına, evlere koku tespit etme ve koku giderme hizmetleri veriyoruz.

Giderde Oluşan Koku Sebepleri

 • Giderde veya tesisat içinde su seviyesi azalmış ise atıkların kokusu yayılmaya başlayacaktır.
 • Banyolarınızı yıkamak yerine silmeyi tercih ediyorsanız gidere gitmesi gereken su miktarı azaldığı için koku oluşur. Atıkların kokusu su içinde yayılmadığı için su azaldığında koku oluşur.
 • Lavabo bağlantılarında kullanılan ve kokuların odaya yayılmasını önleyen sifonlar eskidiği için koku banyonuza yayılır.
 • Bağlantılarda kullanılan sifonlar periyodik olarak yıkanmadığı için koku oluşur.
 • Kanalizasyona giden su tesisatı emme – basma tekniğine göre çalışır. Geniş kanalizasyon borularındaki vakum etkisi küçük çaplı borulardaki atıkları ve suyu anlık olarak vakum ile çeker. Ardından basma kuvveti uygular ve basma kuvveti etkisi ile lavabolarınıza boş tesisatlardan koku gelir ev odanıza yayılır

Yer Süzgecinde Oluşan Kokular

Banyolarda yer alan yer süzgeçleri günümüzde yıkanmak yerine sadece siliniyor. Bu durum, yer süzgeçlerinde yeterli miktarda su bulunmasını önlüyor. Tesisatlar da olması gereken su miktarı yeterli olmadığında atıklar koku yapmaya başlar ve yer süzgecinden oda içine doğru yayılır.

Duşakabin Giderlerinde Oluşan Kokular

Duşakabin altlarında yer alan sifon bağlantıları doğru yapılmadığında, eğim doğru verilmediğinde giderlerin etrafında atıklar birikir ve koku oluşmasına neden olur. Gider bağlantıları yapılırken bağlantı ağızlarında boşluk kalması nedeni ile oluşan kokular banyonuza yayılır. Banyonuzda oluşan rahatsız edici kokuyu tespit etmek için bağlantıların standartlara göre yapılıp yapılmadığını gözlemlemek yeterli olacaktır.

Banyoda Oluşan Kokuların Çözümü

l Banyolarınızı düzenli olarak yıkamalısınız.

l Gider etrafında biriken atıkları periyodik olarak temizlemelisiniz.

l Sifon bağlantılarınızı kontrol etmeli ve bağlantılarınızı doğru yapmalısınız.

l Bağlantınızda olması gereken S bağlantısını yapmalı ve bağlantı da her zaman su olmasını sağlayarak koku oluşmasını önlemelisiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...