Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Keçiören Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Nedir?

Su kaçakları yaşam alanlarında meydana gelen kalitesiz boru kullanımı, yanlış tesisat döşemesi ve zaman aşımına bağlı olarak su tesisat borusunun yıpranması ile ortaya çıkan bir sızıntıdır. Su kaçakları genellikle bir süre sonra kendini göstermeye başlar. Çok sessiz ve sinsi bir şekilde ortaya çıktığı için ev veya iş yerlerinde yaşayanlar tarafından ilk etapta fark edilmez.

Bunun için de tehlikeli ve yıkıcı etkileri olan zararlı bir durumdur. Fark edildiği andan itibaren hemen tespitinin yapılması ve kaçak borunun onarılması gerekir. aksi takdirde duvar çökmesi, su basması, binanın tesisat borusunu çökmesi vb. durumlar ile daha farklı şekillerde daha büyük zararlara uğratabilmektedir. 

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçaklarının oluşumu duvar içinde olur. Bu nedenle yüzeyden kendini su izi şeklinde göstermeden ne yazık ki tespiti yapılmaz. Eski yöntemler ile bu durumun tespiti biraz daha sıkıntılı ve kırarak, ortaya farklı zararlılar çıkararak yapılmaktaydı. Oysa şimdi su kaçağı tespiti daha çözümcül ve daha sistematik bir şekilde işlemektedir. Su kaçağı tespitinin daha ekonomik ve temiz bir şekilde yapılması için termal kamera ile su kaçak tespiti ya da cihazlı kamera ile su kaçağı tespiti şeklinde gelişmektedir.

Cihazlı kamera su kaçağı; cihazların ucunda kamera olması ile gider borusuna gönderilerek buradaki durumun görüntülenmesi ve kırık borunun bulunmasına yönelik bir işlemdir. Su kaçağı tespitinde cihaz kullanmak, yaşam alanlarındaki tamirat işlemlerinde kırmadan ve dökmeden kesin yüzde yüz kalitede sonuç almaya dayalı bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. İyi bir tesisatçı su kaçağı tespitini yaparken bu sorunu ortaya çıkarmakla kalmaz. Aynı zamanda da su kaçağının sorunlarının yarattığı durumları çözümlemeye çalışır.

Duvar yıkımı, su kaçağı tespiti ile ortaya çıkan borunun değiştirilmesi, duvar onarımı ve temiz bir şekilde alınan duvarı teslim edebilme yetisine sahip olmalıdır.  Su kaçağı tespitinden ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunun çözümü için sizler de firmamızdan yararlanabilirsiniz. Çünkü firmamız iyi bir tesisat firmasıdır ve yaşanılan bütün sıkıntıları tespit etmekle kalmayarak aynı zamanda da çözümsel gelişimi için çalışmaktadır. 

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı konusunda birçok farklı alan olabilmektedir. Bir kısmı giderlerde meydana gelen kaçaklar, bir kısmı temiz şebeke suyunda meydana gelen kaçaklar bir kısmı da sıcak su kaçaklarıdır. Bunların içinde sıcak su kaçağı en tehlikeli olanıdır. Duvarların ve zemini, tavanın içerisinde sıcak su yürümesi hem gezdiği bölgenin daha hızlı çürümesine neden olur hem de kişinin yaşam alanında ısınma problemini ve sıcak su problemini ortaya çıkarır. 

Duş alırken sıcak su gelmesi kalorifer petekleri layıkıyla ısıtma işlemi gerçekleştirmiyordur, lavaboların sıcak su kısmı yeterli düzeyde çalışmıyordur. Bu sayılan sonuçlar aslında sıcak su kaçağı olduğunun ilk sinyalleridir. Bu nedenle de termal kamera ile su kaçağı tespiti yapan firmamız ile çalışmanızı gerektirecek ciddi bir konudur. Firmamız Ankara Keçiören’ de Keçiören termal kamera ile su kaçağı tespiti yapan bir firmadır.

Bunun için de Keçiören ve çevre ilçelerde yaşayan kişilerin sıcak su ya da diğer su çevrelerinde kaçak fark etmesi durumunda, kaçaktan şüphelenmesi durumunda ilk başvurmanız gereken yerdir. Siz değerli müşterilerimizi bu konuda çalışmaya bekliyor ve su kaçağının ne kadar ciddi bir konu olduğunu, üstüne yatılmaması gereken bir durum olduğunu belirtmek istiyoruz. İletişim numaralarımızdan ve internet adresimizden her zaman yararlanabilirsiniz. Uygun fiyatlara kaliteli iş çözümleri için bizleri mutlaka arayınız. 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Su yapısı gereği en ufak sızıntılardan bile akabilmekte ve çok farklı

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur? Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlarsa belirli bir zaman

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı BulmaSu kaçağı tespiti yaparken eskiden birçok alanın kazılması, kırılması ve

Bina Temelinden Su Çıkması

Bina Temelinden Su ÇıkmasıDaha çok yeni yapılan binalarda temelden su çıkma sorununa sıkça rastlanır.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212