Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kırmadan Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti

Fayans kırılması denildiğinde akıllara su kaçağı geliyor olabilir. Bunun nedeni ise yıllarca süren tesisat işlemlerinde, kaçağın bulunması adına her yerin kırıp dökülmesi geleneksel bir tadilat işlemi olmuştur. Fayans işlemlerinde özellikle kırılacak alan oldukça fazla olur.

Fayansların tespitine kadar karo halinde olan fayansların bir bütün olarak zarar görmesi, aynı fayansın tedarik edilmemesi gibi sorunlar yaşanır. Fayans işlemlerinde özellikle yaşanan bu sorunlardan dolayı tesisat işinden kaçan kişiler vardır. Bu durum tamamen binaya zarar verir. Yeni sistemde tesisat konusunda kendisini geliştirmiş firmalar dökmeden cihazla kırmadan fayans altında su kaçağı tespiti yapıyor.

Fayanslarda Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Bazı ölçüm cihazlarının kısa sürede tespit ettiği kaçak, ses algılama cihazlarıyla yapılmaktadır. Görüntüleme cihazları genellikle tıkanık gider boruları gibi ulaşım alanlarında yapılırken; duvar, fayans ve zemin kaçakları su algılama sistemleri ile yapılır.

Kaçak Tespitini Hangi Firmalar Yapıyor?

Tesisat işlemlerini her yapan firmada, tespite dair cihaz bulunmuyor. Cihazlar üretim olarak sürekli geliştirilse de işin kolayına kaçan ve işine önem vermeyen tesisatçılar hala bulunuyor. Bu konuda farkını ortaya koyan ve profesyonel çalışmayı prensip edinmiş firmalar daha özverili çalışıyor. Gereken tüm ekipmana sahip firmalar sayesinde kısa sürede tespit yapılıyor ve kaçağa neden olan sorunlar çözülüyor.

Su Kaçağına Neden Olan Faktörler

Su kaçağı bazı nedenlerden ortaya çıkar. Bu kaçağın büyüklüğü tespit cihazı sonrası ortaya çıkıyor. Bazı alanlarda kaçak küçük çaplı olurken bazen daha büyük alanlarda olabiliyor. Bunun için öncelikle su kaçağı tespitinde, neden olan faktörler tespit edilmelidir.

Su kaçağı nedenleri arasında;

 • Eski borular
 • Çatlak borular
 • Kırık borular
 • Paslı bozular
 • Ezilmiş borular
 • Delik borular

Borularda oluşan bu korozyonlar farklı nedenlerden olabiliyor. Özellikle bazen ev ya da iş yeri tadilatı yapılırken, dikkat edilmeden su tesisatları için döşenen borular zarar görebiliyor.

Kırmadan Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti

Borular Neden Zarar Görüyor?

Dikkatli ve titiz çalışmayan kişilerce yapılan bu hata, kısa sürede büyük sorunlar yaratabiliyor. Bunun yanı sıra boruların normal şartlarda dayanıklılık süresi uzundur. Ömrünü kısaltan durumlar ise kalitesiz boruların kullanımıdır. Su kaçağı bazen tadilat esnasında kullanılan matkap nedeni ile delinme ya da aşınarak çatlamış halde karşınıza çıkabilir. Yaptıracağınız tadilat işlemlerinde özellikle tesisatlara zarar verilmemesi konusunda uyarmanız önemlidir.

Fayans Altına Döşenen Boruların Tamamen Değişmesi

Bu istenmeyen durumlar arasındadır. Ustalar genellikle fazla masraf çıkmaması adına sizlere cihazla tespit yapar. Görülen durum büyük ise sizlerle paylaşırlar. Eski boruların durumuna göre tamamen değişmesi dahi gerekebilir. Bu konuda yapılacak fazla bir şey yoktur.

Tamamen yenilenmeyen su boruları daha sonra evin tamamını hatta diğer katları da kaplar. Fayansların sökülmesi gerekiyorsa bundan kaçınmanız sizin aleyhinize olacaktır.

Öncelikle sizin daha fazla maddi zarara uğramadan yapılacak işlemler belirtilir. Güvenilir firmalar zaten tespitlerini teknolojik olarak yaparlar ve aklınızda tereddütte yer kalmaz.

Bireysel su tesisat işi yapan ve cihaz kullanmadan, tesisatın tamamının değişmesi gerektiği konusunda bilgi veren her kişiye güvenmemeniz gerekir. Teknolojik cihazlar özel sapma payları dikkate alınarak üretildiğinden genellikle yüksek oranda doğru ve kırmadan fayans altında su kaçağı tespiti yapar.

Bu da sizin aslında ne yapmanız gerektiği hakkında daha teknik bilgiye sahip olmanızı sağlar. Bunun dışında boruların yenilenmesi için kullanılacak malzemeleri sormaktan ve araştırmaktan çekinmeyin. Daha uygun fiyata yaptıracağınız kalitesiz malzeme ileride daha yüksek maliyetlere mal olur.

Aynı zamanda pahalı malzemelerin de kaliteli olduğu yanılgısına düşmemeniz gerekir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur? Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlarsa belirli bir zaman

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı BulmaSu kaçağı tespiti yaparken eskiden birçok alanın kazılması, kırılması ve

Bina Temelinden Su Çıkması

Bina Temelinden Su ÇıkmasıDaha çok yeni yapılan binalarda temelden su çıkma sorununa sıkça rastlanır.

Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor Mu?

Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor Mu?Su kaçağı tuvaletlerdeki, banyolardaki ve lavabolardaki borularda veya vanalarda

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212