Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kırmadan Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti

Fayans kırılması denildiğinde akıllara su kaçağı geliyor olabilir. Bunun nedeni ise yıllarca süren tesisat işlemlerinde, kaçağın bulunması adına her yerin kırıp dökülmesi geleneksel bir tadilat işlemi olmuştur. Fayans işlemlerinde özellikle kırılacak alan oldukça fazla olur.

Fayansların tespitine kadar karo halinde olan fayansların bir bütün olarak zarar görmesi, aynı fayansın tedarik edilmemesi gibi sorunlar yaşanır. Fayans işlemlerinde özellikle yaşanan bu sorunlardan dolayı tesisat işinden kaçan kişiler vardır. Bu durum tamamen binaya zarar verir. Yeni sistemde tesisat konusunda kendisini geliştirmiş firmalar dökmeden cihazla kırmadan fayans altında su kaçağı tespiti yapıyor.

Hemen Şimdi Arayın  0532 359 0212

Fayanslarda Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Bazı ölçüm cihazlarının kısa sürede tespit ettiği kaçak, ses algılama cihazlarıyla yapılmaktadır. Görüntüleme cihazları genellikle tıkanık gider boruları gibi ulaşım alanlarında yapılırken; duvar, fayans ve zemin kaçakları su algılama sistemleri ile yapılır.

Kaçak Tespitini Hangi Firmalar Yapıyor?

Tesisat işlemlerini her yapan firmada, tespite dair cihaz bulunmuyor. Cihazlar üretim olarak sürekli geliştirilse de işin kolayına kaçan ve işine önem vermeyen tesisatçılar hala bulunuyor. Bu konuda farkını ortaya koyan ve profesyonel çalışmayı prensip edinmiş firmalar daha özverili çalışıyor. Gereken tüm ekipmana sahip firmalar sayesinde kısa sürede tespit yapılıyor ve kaçağa neden olan sorunlar çözülüyor.

Su Kaçağına Neden Olan Faktörler

Su kaçağı bazı nedenlerden ortaya çıkar. Bu kaçağın büyüklüğü tespit cihazı sonrası ortaya çıkıyor. Bazı alanlarda kaçak küçük çaplı olurken bazen daha büyük alanlarda olabiliyor. Bunun için öncelikle su kaçağı tespitinde, neden olan faktörler tespit edilmelidir.

Su kaçağı nedenleri arasında;

 • Eski borular
 • Çatlak borular
 • Kırık borular
 • Paslı bozular
 • Ezilmiş borular
 • Delik borular

Borularda oluşan bu korozyonlar farklı nedenlerden olabiliyor. Özellikle bazen ev ya da iş yeri tadilatı yapılırken, dikkat edilmeden su tesisatları için döşenen borular zarar görebiliyor.

Kırmadan Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti

Borular Neden Zarar Görüyor?

Dikkatli ve titiz çalışmayan kişilerce yapılan bu hata, kısa sürede büyük sorunlar yaratabiliyor. Bunun yanı sıra boruların normal şartlarda dayanıklılık süresi uzundur. Ömrünü kısaltan durumlar ise kalitesiz boruların kullanımıdır. Su kaçağı bazen tadilat esnasında kullanılan matkap nedeni ile delinme ya da aşınarak çatlamış halde karşınıza çıkabilir. Yaptıracağınız tadilat işlemlerinde özellikle tesisatlara zarar verilmemesi konusunda uyarmanız önemlidir.

Fayans Altına Döşenen Boruların Tamamen Değişmesi

Bu istenmeyen durumlar arasındadır. Ustalar genellikle fazla masraf çıkmaması adına sizlere cihazla tespit yapar. Görülen durum büyük ise sizlerle paylaşırlar. Eski boruların durumuna göre tamamen değişmesi dahi gerekebilir. Bu konuda yapılacak fazla bir şey yoktur.

Tamamen yenilenmeyen su boruları daha sonra evin tamamını hatta diğer katları da kaplar. Fayansların sökülmesi gerekiyorsa bundan kaçınmanız sizin aleyhinize olacaktır.

Öncelikle sizin daha fazla maddi zarara uğramadan yapılacak işlemler belirtilir. Güvenilir firmalar zaten tespitlerini teknolojik olarak yaparlar ve aklınızda tereddütte yer kalmaz.

Bireysel su tesisat işi yapan ve cihaz kullanmadan, tesisatın tamamının değişmesi gerektiği konusunda bilgi veren her kişiye güvenmemeniz gerekir. Teknolojik cihazlar özel sapma payları dikkate alınarak üretildiğinden genellikle yüksek oranda doğru ve kırmadan fayans altında su kaçağı tespiti yapar.

Bu da sizin aslında ne yapmanız gerektiği hakkında daha teknik bilgiye sahip olmanızı sağlar. Bunun dışında boruların yenilenmesi için kullanılacak malzemeleri sormaktan ve araştırmaktan çekinmeyin. Daha uygun fiyata yaptıracağınız kalitesiz malzeme ileride daha yüksek maliyetlere mal olur.

Aynı zamanda pahalı malzemelerin de kaliteli olduğu yanılgısına düşmemeniz gerekir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.