Kırmadan Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti

Fayans altında su kaçağı neden olur? Su olan her yerde ve mekanda özellikle tesisatın eski ve yıpranmış olmasından kaynaklanır. Çoğunlukla karşılaşılan bir problem olan fayans altındaki su kaçakları artık akustik cihazlarla bulunmaktadır.

Seramik, Fayans Altından Su Çıkıyor

Bakımsız ve onarımsız hemen hemen çoğu evde fayans altından su çıkıyor şikayeti oluşur. Oluşan bu su kaçağının nedeni ev tesisatı yapılırken kalitesiz malzemeler kullanılmasıdır. Buna bağlı olarak zaman geçtikçe tesisat borularının aşınması korozyona uğraması ve tesisat borularının delinerek patlaması su kaçağına sebep olmaktadır.

Fayans Derz Aralarından Su Çıkması

Genelde sızıntı olarak başlayan derz aralarındaki su kaçağı dikkate alınmalıdır. Eğer su kaçağı dikkate alınmazsa daha büyük sorunlar yaratabilir. Öyle ki su baskını olarak bile sonuçlanabilir. Bu nedenle küçük bir sızıntı görüldüğünde tecrübeli tesisat usta ve ekiplerinden yardım alınması gereklidir. Birçok firma fayans altında su kaçağı tespit yapan gelişmiş cihazlar kullanmaktadır. Böylece çok kısa sürede su kaçağı tespiti yapılabilmekte ve buna uygun tadilat, bakım onarım işlemleri uygulanabilmektedir. Fayans altından su gelmesi durumunda bizi arayın.

Seramik Altındaki Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Bu sistemde fayans, seramik, şap altındaki su kaçağının tespiti için çeşitli cihazlar kullanılmaktadır. Gelen ekip seramik altından su çıkıyorkırmadan fayans altında su kaçağı bulma konusunda bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Su kaçağı tespitinde son tekenoloji ile imal edilmiş cihazlar yardımıyla kırılmadan noktasal su kaçağı tespiti yapılır. Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Detaylı bilgi için su kaçak bulma sayfamızı ziyaret edin >>> https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/
Bu işlem yapılırken fayansın üstüne cihaz yerleştirilir ve cihaz ile kaçağın nerede gerçekleşmekte olduğu saptanır. Bu cihazlar akustik frekanslarla fayans üstünde kırmadan fayans altında kaçak bulma olup olmadığını görüntülemektedir. Cihazlar noktasal tespitler yaparak kaçak olan kısmı bulmaktadır. Böylece fayans kırma işlemine gerek kalmaz.

Sektörde Profesyonel Ekip İle Çalışmanın Önemi

Mekanlarda su kaçağı gibi durumlarda ilk akla gelen yöntem fayans kırma yöntemidir. Bu yöntem çok sağlıksızdır fayans altından su kaçağı bulmaçünkü cihaz kullanılmadan tahmine dayalı olarak hareket edilir. Bu durumda eğer evde ya da herhangi bir mekanda su kaçağı olan yeri tahmine göre yanlış tespit edilirse, doğru su kaçağı olan yeri bulana kadar kırma işlemi devam eder. Bu nedenle gelenekse fayans kırma yöntemi çok zorlu bir yoldur.
Hem de bazı durumlarda daha çok masraf çıkmaktadır. Kırmadan fayans altında su sızıntısı tespiti işlemi için profesyonel ekiplerden yardım almalısınız. Bu şekilde tadilat yapmak hem ödenecek miktarı düşürür hem de sonradan oluşabilecek herhangi bir uzun onarım işlemlerine gerek duyulan hasarları önler. Fayans altında su kaçağı tespiti için en çok kullanılan yöntemlerden biri akustik dinleme cihazıdır.
Bu yöntem ile hem sıcak hem de soğuk su tesisatında su kaçağı yeri kolaylıkla tespit edilir. Akustik dinleme cihazı çalışırken sadece su sızıntı sesi duyulur ve böylece fayans kırılmadan altındaki su kaçağı tespiti yapılır. Fayans altındaki su kaçağının tespiti için termal kamera her zaman yeterli olmamaktadır. Termal kameralar soğuk su tesisatını gösteremez sadece sıcak su tesisatını en doğru şekilde gösterebilmektedir.

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212