Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kırmadan Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti

Fayans altında su kaçağı neden olur? Su olan her yerde ve mekanda özellikle tesisatın eski ve yıpranmış olmasından kaynaklanır. Çoğunlukla karşılaşılan bir problem olan fayans altındaki su kaçakları artık akustik cihazlarla bulunmaktadır.

Seramik, Fayans Altından Su Çıkıyor

Bakımsız ve onarımsız hemen hemen çoğu evde fayans altından su çıkıyor şikayeti oluşur. Oluşan bu su kaçağının nedeni ev tesisatı yapılırken kalitesiz malzemeler kullanılmasıdır. Buna bağlı olarak zaman geçtikçe tesisat borularının aşınması korozyona uğraması ve tesisat borularının delinerek patlaması su kaçağına sebep olmaktadır.

Fayans Derz Aralarından Su Çıkması

Genelde sızıntı olarak başlayan derz aralarındaki su kaçağı dikkate alınmalıdır. Eğer su kaçağı dikkate alınmazsa daha büyük sorunlar yaratabilir. Öyle ki su baskını olarak bile sonuçlanabilir. Bu nedenle küçük bir sızıntı görüldüğünde tecrübeli tesisat usta ve ekiplerinden yardım alınması gereklidir. Birçok firma fayans altında su kaçağı tespit yapan gelişmiş cihazlar kullanmaktadır. Böylece çok kısa sürede su kaçağı tespiti yapılabilmekte ve buna uygun tadilat, bakım onarım işlemleri uygulanabilmektedir. Fayans altından su gelmesi durumunda bizi arayın.

Seramik Altındaki Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Bu sistemde fayans, seramik, şap altındaki su kaçağının tespiti için çeşitli cihazlar kullanılmaktadır. Gelen ekip seramik altından su çıkıyorkırmadan fayans altında su kaçağı bulma konusunda bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Su kaçağı tespitinde son tekenoloji ile imal edilmiş cihazlar yardımıyla kırılmadan noktasal su kaçağı tespiti yapılır. Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Detaylı bilgi için su kaçak bulma sayfamızı ziyaret edin >>> https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/
Bu işlem yapılırken fayansın üstüne cihaz yerleştirilir ve cihaz ile kaçağın nerede gerçekleşmekte olduğu saptanır. Bu cihazlar akustik frekanslarla fayans üstünde kırmadan fayans altında kaçak bulma olup olmadığını görüntülemektedir. Cihazlar noktasal tespitler yaparak kaçak olan kısmı bulmaktadır. Böylece fayans kırma işlemine gerek kalmaz.

Sektörde Profesyonel Ekip İle Çalışmanın Önemi

Mekanlarda su kaçağı gibi durumlarda ilk akla gelen yöntem fayans kırma yöntemidir. Bu yöntem çok sağlıksızdır fayans altından su kaçağı bulmaçünkü cihaz kullanılmadan tahmine dayalı olarak hareket edilir. Bu durumda eğer evde ya da herhangi bir mekanda su kaçağı olan yeri tahmine göre yanlış tespit edilirse, doğru su kaçağı olan yeri bulana kadar kırma işlemi devam eder. Bu nedenle gelenekse fayans kırma yöntemi çok zorlu bir yoldur.
Hem de bazı durumlarda daha çok masraf çıkmaktadır. Kırmadan fayans altında su sızıntısı tespiti işlemi için profesyonel ekiplerden yardım almalısınız. Bu şekilde tadilat yapmak hem ödenecek miktarı düşürür hem de sonradan oluşabilecek herhangi bir uzun onarım işlemlerine gerek duyulan hasarları önler. Fayans altında su kaçağı tespiti için en çok kullanılan yöntemlerden biri akustik dinleme cihazıdır.
Bu yöntem ile hem sıcak hem de soğuk su tesisatında su kaçağı yeri kolaylıkla tespit edilir. Akustik dinleme cihazı çalışırken sadece su sızıntı sesi duyulur ve böylece fayans kırılmadan altındaki su kaçağı tespiti yapılır. Fayans altındaki su kaçağının tespiti için termal kamera her zaman yeterli olmamaktadır. Termal kameralar soğuk su tesisatını gösteremez sadece sıcak su tesisatını en doğru şekilde gösterebilmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...