Klozet İç Takım Montajı

Klozete ait iç aksamlarının montajı ustalık isteyen bir klozet iç takım montajı işlemidir. Birçok kişi bu işlemi bireysel olarak yapabilse de bilinçsiz montaj nedeni ile fazla su faturası ya da sifonun su kaçırması gibi durumlarla karşılaşıyor. Özellikle yapılan tüm işlemlerde bilinçli ve işin ustasından yardım alarak yapılması gerektiği bilinmelidir. Klozet arızalarının birçoğu sifon ve iç takımın yanlış montaj işleminden kaynaklanıyor. Düğmeli sifonlarda yaşanan bu sorunlar suyu fazla harcamanıza yol açıyor.

Klozet İç Montaj Sorunları

Klozet takımı iç ve dış takım olarak satılıyor. Bu malzemeleri edinmekten çok montajını tamamlamak asıl sorundur. Özellikle klozette oluşan arızalar; rezervuar iç takım kırılması, conta eskimesi gibi durumlarladır. Malzeme kalitesi de klozet iç takım montajı adına önemlidir. Kalitesiz malzemeler montaj sırasında kırılabilir.

Klozete suyun sürekli olarak akması sonucunda su israfının önüne geçmek mümkün olmaz. Günde litrelerce su boşa akar ve ay sonunda altından kalkamayacağınız faturalarla karşılaşabilirsiniz. Günlük 10 lt suyun boşa gitmesi aylık olarak 300 lt suyu işaret eder. Onarım yerine komple iç takımın değiştirilmesi önemlidir.

Klozet İç Takım Montajı

Klozet İç Takım Montajı

Sifon Tamiri

Sifon tamiri bazı durumlarda mümkün olabiliyor. Bu durumda yeni bir iç takım almanıza gerek kalmaz. Firmalar öncelikle tamir durumu olan malzemelerin onarımına giderek fazla masrafı önlemektedir. Su doldurma haznesi özellikle rezervuarda belirli periyotta yapılan bir işlemdir. Rezervuar kapağının kaldırılması sonrasında sürekli bir su doldurma işleminin olduğunu fark ettiyseniz, o halde şamandırada problem olabilir.

Boşaltma haznesinde yaşanan diğer bir durumda ise su tutulmuyorsa bölgesel tamir sorunu çözer. Doldurma ya da boşaltmada sıkıntı olup olmadığının tespitini ise su tesisat ustaları anlayabilir. İki uygulama parçası da bozuk ise iç takımın tamamen değiştirilmesi gerekebilir.

Kaliteli Rezervuar Nasıl Olur?

Kaliteli ve işlevsel bir rezervuar almak için öncelikle sadece fiyata bakmayın. Kalite ve fiyat birlikte değerlendirilmelidir. Su tesisat ustaları tarafından TSE belgeli ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Bir ürünün pahalı olduğu kaliteli malzeme olduğu anlamına gelmez. Bu konuda usta tecrübelerinden faydalanmanız yararınıza olacaktır. Tüm sorunlarda hangi markaların sorunlu listede olduğunu en iyi işin ustası bilir.

İç Takım Nasıl Değişir?

Klozet iç takımlarını değiştirmek için öncelikle sifonun tamamen boşaltılması gerekir. Musluklar kapatılır. Klozetin üst kısmında bulunan eski tip rezervuar kapağı açılır. Tamamen çıkarmanız gereken kapağı uygun bir yere koymalısınız. Rezervuarın bağlantı boruları bulunuyor. Bu borular işlem için sökülür. Doldurma şamandırası vidalardan sökülür, boşaltma kısmı ise aynı şekilde vidalardan sökülür. Montaj işlemi usta kişiler tarafından yapılırsa daha kısa sürede ve sağlam olur. Boruları sökmek için her evde tamir ekipmanı bulunmayabilir. İç takım parçaları montajı yapılarak gerekli işlem sonlandırılır.

İç Takımda Neler Olur?

İç takımda yer alan malzemeler kullanışlı ve kaliteli malzemelerden oluşmalıdır. Kullanılacak tamir ekipmanı ise usta tarafından getirilir. Kontrollü ve dikkatli şekilde yapılması gereken montaj işleminin her parçası önemlidir ve kaybedilmemelidir.

İç takım parçaları;

 • Boşaltma sistem
 • Doldurma sistemi
 • Conta
 • Pul
 • Somun
 • Vida

Bu malzemeler ile montaj işlemi tamamlanır. Montaj kılavuzundan yapmaya çalışan kişilerin birçoğu birkaç kez söküp takmak zorunda kalabiliyor. Bu işlemelerde parçalar zarar gördüğünde daha fazla masrafla karşılaşmak mümkündür. Her işin bir ustası vardır, siz de bu tür montaj işlemlerinizi kısa sürede ustalara ya da firmaya yaptırabilirsiniz. Bu şekilde zarar görmeyen malzemelerinizi güvenle uzun süre kullanabilirsiniz. Fazla gelecek su faturasının da önüne geçersiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları10 yılı aşkın süredir İstanbul’da hizmet veren firmamız yoğun talep

Plastik Su Borusu Neden Patlar?

Plastik Su Borusu Neden Patlar?Plastik su borusu evlere suyun ulaşmasını sağlayan sisteme denir. Bu su boruları

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.