Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar Mı?

Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar Mı? Tıkanmış lavabo ne yazık ki her türlü yöntemi denesek de kalıcı olarak açıklık sağlayamaz. Özellikle tıkalı bir lavabo için açma yöntemleri göz önünde bulundurulduğunda her zaman profesyonel çözümler elde edilemeyebiliniz. Kimyasal kullanımı da buna örnektir. Kimyasal maddelerin oldukça güçlü etkileri bulunur. Ancak anlık olarak tıkanıklık açma işlemlerinde yardımcı olurlar. Özellikle evde yaşlı, astım hastası, bronşit hastası ya da bebek veya evcil hayvan bulunuyor ise, ne yazık ki onların solunum yollarını direkt olarak etkileyebilen olumsuz bir durum yaratır.

Bu durumdan kurtulmak adına toz kimyasal lavabo açıcılar ya da sıvı kimyasal lavabo açıcılar kullanmak yerine bitkisel ya da başka kullandığımız ekstra mutfak ürünleri yardımı ile de lavabo açılabilmektedir. Özellikle sirke ve kola, sıvı kimyasal lavabo açıcıların yerine geçebilecek ölçüde bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. bu sayede bu zararlı ürünleri kullanmaya gerek kalmadan anlık olarak her zaman elimizin altında bulunan ürünleri lavaboya dökebiliriz.

Tıkanmış lavabo için kaya tuzunu lavabonun içerisine doldurarak üzerine bir litre sirkeyi anında boşaltıyoruz. Tuz ve sirke lavabo gideri içerisinde tepkimeye girerken üzerine yeni açılmış ve asiti kaçmamış olan bir litre kolayı anında boşaltıyoruz. Küçük lavabo tıkanıklıklarını ya da lavabo giderlerini temizleme işlemlerini bu yöntem ile çözümlemek oldukça kolaydır.

Bu yöntem basit bir temizlik ve tıkanıklık açma yöntemidir. Kalıcı lavabo tıkanıklarını açmaz. Kireçlenme ya da çökme nedeni ile oluşan herhangi bir lavabo tıkanıklığını da çözüme kavuşturmaz. Ancak mutfak lavabolarında yemek artıklarından kaynaklı şekilde oluşan lavaboların açılmasına anında etki edebilmektedir. Ayrıca kolanın bulunduğu asit, evye içerisinde kirlenen ve yağlanan gider süzgecinin arasını da beyazlatmaktadır.

Sizler de gider tıkanıklığı alternatif çözümü arıyorsanız bu kadar uğraş vermeden anlık olarak zaman zaman kolayı direkt olarak da lavabo içerisine dökebilirsiniz. Hem suları kirletmeyen hem kimyasal gaz oluşumunu açığa çıkarmayan, doğal bir madde olmasa da tıkanmış lavabo açılmasında doğallığa yatkın olarak kullanılan bir üründür.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı lavabo açma işlemleri kalıcı olan yöntemler ve kalıcı olmayan yöntemler olarak ikiye ayrılmaktadır. Kalıcı olmayan yöntemler anlık kurtarma sağlayarak, o anı ve ilerleyen günlerini kurtarmaya dayalı bir sistemdir. Bu sistem, kimyasal dökerek lavabo açma, bitkisel ürünler kullanarak lavabo tıkanıklığı açma veya lavabo borusunu sökerek, tel yardımı ile lavabo açma olarak çeşitli bölümlere ayrılır. Kalıcı olmayan yöntemler ne yazık ki aylık olarak ya da bir yıl içerisinde birkaç kere kendini tekrarlayan olumsuz yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tıkalı lavabo açma yöntemleri göz önünde bulundurulursa en kalıcıları ve en sağlam olanlarının tıkalı lavabo borusunu makine ile açtırma yöntemi olacaktır.

Robotla açılan lavabo gideri tıkanır mı? diye soracak olursak bunun cevabı hayır olacaktır. Lavabo giderleri robot makine yardımı ile sorunun kaynağına inilerek açılan tıkanıklık işlemlerini oluşturmaktadır. Dolayısıyla tıkalı lavabo açma yöntemlerinden sorunun kaynağına inilip de kolay bir şekilde çözümlenmiş olan lavabo açma yöntemi tercih edilir.

Tıkalı lavabolara tazyik yardımı ile su verilerek, boruların temizlenmesi ve oluşan yağlanma tabakalarının da ortadan kaldırılması amaçlanmıştır. Bu sayede tıkanıklık açma işlemlerinde her zaman bu yöntemi tercih etmek, lavabo giderlerinizin uzun ömürlü kullanıma dahil olmasını sağlayacaktır.

Firmamız siz değerli müşterilerimize özel olarak sunmuş olduğu tesisat hizmeti içerisinde tıkanan lavaboyu açma yöntemleri kısmının iyice incelenmesini ele almaktadır. Tıkalı lavaboyu alet ile açan ustalar yardımı ile elektronik ve teknolojik cihazlardan yararlanılması ekonomiklik ilkesi ile çalışılmasını kolaylaştıracaktır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.