Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar mı? Pratik Yöntem

Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar mı?

Kola, lavabonun tıkanıklığını gidermek için etkili bir yöntem değildir. Lavabonun tıkanıklığını açmak için daha etkili ve güvenli yollar vardır. Lavabo tıkanıklığı genellikle gider borularının içinde biriken atıkların bir sonucudur. Bununla birlikte, kola veya asit içeren diğer içeceklerin kullanılması, lavabo tıkanıklığını daha da kötüleştirebilir veya borulara zarar verebilir.

Lavabo tıkanıklığını açmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

  1. Sıcak su: Bir miktar kaynar suyu lavaboya dökerek bazı hafif tıkanıklıkları çözebilirsiniz. Ancak bu yöntem, ciddi tıkanıklıkları açmak için yeterli olmayabilir.
  2. Pisuvar pompası veya lavabo tıkanıklık açıcı: Mağazalardan temin edebileceğiniz özel pisuvar pompası veya lavabo tıkanıklık açıcılar, kimyasal maddeler içermez ve tıkanıklığı açmak için daha etkili olabilir. Talimatları takip ederek kullanmanız önemlidir.
  3. Boru temizleme yayı: Boru temizleme yayı, tıkanıklığı gidermek için kullanılan bir araçtır. Yayı tıkanıklığın olduğu borunun içine sokarak döndürerek tıkanıklığı parçalayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken dikkatli olmanız ve yayı borulara zarar vermeden kullanmanız önemlidir.

Eğer lavabo tıkanıklığı ile başa çıkmakta zorlanıyorsanız, bir tesisatçıdan yardım almanız en iyisidir. Profesyonel tesisatçılar, tıkanıklığı gidermek için daha ileri teknikler ve ekipmanlar kullanabilirler.

Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar mı? Tıkanmış lavabo ne yazık ki her türlü yöntemi denesek de kalıcı olarak açıklık sağlayamaz. Özellikle tıkalı bir lavabo için açma yöntemleri göz önünde bulundurulduğunda her zaman profesyonel çözümler elde edilemeyebilirsiniz. Kimyasal kullanımı da buna örnektir. Kimyasal maddelerin oldukça güçlü etkileri bulunur. Ancak anlık olarak tıkanıklık açma işlemlerinde yardımcı olurlar. Özellikle evde yaşlı, astım hastası, bronşit hastası ya da bebek veya evcil hayvan bulunuyor ise, ne yazık ki onların solunum yollarını direkt olarak etkileyebilen olumsuz bir durum yaratır.

Bu durumdan kurtulmak adına toz kimyasal lavabo açıcılar ya da sıvı kimyasal lavabo açıcılar kullanmak yerine bitkisel ya da başka kullandığımız ekstra mutfak ürünleri yardımı ile de lavabo açılabilmektedir. Özellikle sirke ve kola, sıvı kimyasal lavabo açıcıların yerine geçebilecek ölçüde bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. bu sayede bu zararlı ürünleri kullanmaya gerek kalmadan anlık olarak her zaman elimizin altında bulunan ürünleri lavaboya dökebiliriz.

Tıkanmış lavabo için kaya tuzunu lavabonun içerisine doldurarak üzerine bir litre sirkeyi anında boşaltıyoruz. Tuz ve sirke lavabo gideri içerisinde tepkimeye girerken üzerine yeni açılmış ve asiti kaçmamış olan bir litre kolayı anında boşaltıyoruz. Küçük lavabo tıkanıklıklarını ya da lavabo giderlerini temizleme işlemlerini bu yöntem ile çözümlemek oldukça kolaydır.

Bu yöntem basit bir temizlik ve tıkanıklık açma yöntemidir. Kalıcı lavabo tıkanıklarını açmaz. Kireçlenme ya da çökme nedeni ile oluşan herhangi bir lavabo tıkanıklığını da çözüme kavuşturmaz. Ancak mutfak lavabolarında yemek artıklarından kaynaklı şekilde oluşan lavaboların açılmasına anında etki edebilmektedir. Ayrıca kolanın bulunduğu asit, evye içerisinde kirlenen ve yağlanan gider süzgecinin arasını da beyazlatmaktadır.

Sizler de gider tıkanıklığı alternatif çözümü arıyorsanız bu kadar uğraş vermeden anlık olarak zaman zaman kolayı direkt olarak da lavabo içerisine dökebilirsiniz. Hem suları kirletmeyen hem kimyasal gaz oluşumunu açığa çıkarmayan, doğal bir madde olmasa da tıkanmış lavabo açılmasında doğallığa yatkın olarak kullanılan bir üründür.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı lavabo açma işlemleri kalıcı olan yöntemler ve kalıcı olmayan yöntemler olarak ikiye ayrılmaktadır. Kalıcı olmayan yöntemler anlık kurtarma sağlayarak, o anı ve ilerleyen günlerini kurtarmaya dayalı bir sistemdir. Bu sistem, kimyasal dökerek lavabo açma, bitkisel ürünler kullanarak lavabo tıkanıklığı açma veya lavabo borusunu sökerek, tel yardımı ile lavabo açma olarak çeşitli bölümlere ayrılır. Kalıcı olmayan yöntemler ne yazık ki aylık olarak ya da bir yıl içerisinde birkaç kere kendini tekrarlayan olumsuz yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tıkalı lavabo açma yöntemleri göz önünde bulundurulursa en kalıcıları ve en sağlam olanlarının tıkalı lavabo borusunu makine ile açtırma yöntemi olacaktır.

Robotla açılan lavabo gideri tıkanır mı? diye soracak olursak bunun cevabı hayır olacaktır. Lavabo giderleri robot makine yardımı ile sorunun kaynağına inilerek açılan tıkanıklık işlemlerini oluşturmaktadır. Dolayısıyla tıkalı lavabo açma yöntemlerinden sorunun kaynağına inilip de kolay bir şekilde çözümlenmiş olan lavabo açma yöntemi tercih edilir.

Tıkalı lavabolara tazyik yardımı ile su verilerek, boruların temizlenmesi ve oluşan yağlanma tabakalarının da ortadan kaldırılması amaçlanmıştır. Bu sayede tıkanıklık açma işlemlerinde her zaman bu yöntemi tercih etmek, lavabo giderlerinizin uzun ömürlü kullanıma dahil olmasını sağlayacaktır.

Firmamız siz değerli müşterilerimize özel olarak sunmuş olduğu tesisat hizmeti içerisinde tıkanan lavaboyu açma yöntemleri kısmının iyice incelenmesini ele almaktadır. Tıkalı lavaboyu alet ile açan ustalar yardımı ile elektronik ve teknolojik cihazlardan yararlanılması ekonomiklik ilkesi ile çalışılmasını kolaylaştıracaktır.

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212