Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar Mı?

Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar Mı? Tıkanmış lavabo ne yazık ki her türlü yöntemi denesek de kalıcı olarak açıklık sağlayamaz. Özellikle tıkalı bir lavabo için açma yöntemleri göz önünde bulundurulduğunda her zaman profesyonel çözümler elde edilemeyebiliniz. Kimyasal kullanımı da buna örnektir. Kimyasal maddelerin oldukça güçlü etkileri bulunur. Ancak anlık olarak tıkanıklık açma işlemlerinde yardımcı olurlar. Özellikle evde yaşlı, astım hastası, bronşit hastası ya da bebek veya evcil hayvan bulunuyor ise, ne yazık ki onların solunum yollarını direkt olarak etkileyebilen olumsuz bir durum yaratır.

Bu durumdan kurtulmak adına toz kimyasal lavabo açıcılar ya da sıvı kimyasal lavabo açıcılar kullanmak yerine bitkisel ya da başka kullandığımız ekstra mutfak ürünleri yardımı ile de lavabo açılabilmektedir. Özellikle sirke ve kola, sıvı kimyasal lavabo açıcıların yerine geçebilecek ölçüde bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. bu sayede bu zararlı ürünleri kullanmaya gerek kalmadan anlık olarak her zaman elimizin altında bulunan ürünleri lavaboya dökebiliriz.

Tıkanmış lavabo için kaya tuzunu lavabonun içerisine doldurarak üzerine bir litre sirkeyi anında boşaltıyoruz. Tuz ve sirke lavabo gideri içerisinde tepkimeye girerken üzerine yeni açılmış ve asiti kaçmamış olan bir litre kolayı anında boşaltıyoruz. Küçük lavabo tıkanıklıklarını ya da lavabo giderlerini temizleme işlemlerini bu yöntem ile çözümlemek oldukça kolaydır.

Bu yöntem basit bir temizlik ve tıkanıklık açma yöntemidir. Kalıcı lavabo tıkanıklarını açmaz. Kireçlenme ya da çökme nedeni ile oluşan herhangi bir lavabo tıkanıklığını da çözüme kavuşturmaz. Ancak mutfak lavabolarında yemek artıklarından kaynaklı şekilde oluşan lavaboların açılmasına anında etki edebilmektedir. Ayrıca kolanın bulunduğu asit, evye içerisinde kirlenen ve yağlanan gider süzgecinin arasını da beyazlatmaktadır.

Sizler de gider tıkanıklığı alternatif çözümü arıyorsanız bu kadar uğraş vermeden anlık olarak zaman zaman kolayı direkt olarak da lavabo içerisine dökebilirsiniz. Hem suları kirletmeyen hem kimyasal gaz oluşumunu açığa çıkarmayan, doğal bir madde olmasa da tıkanmış lavabo açılmasında doğallığa yatkın olarak kullanılan bir üründür.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı lavabo açma işlemleri kalıcı olan yöntemler ve kalıcı olmayan yöntemler olarak ikiye ayrılmaktadır. Kalıcı olmayan yöntemler anlık kurtarma sağlayarak, o anı ve ilerleyen günlerini kurtarmaya dayalı bir sistemdir. Bu sistem, kimyasal dökerek lavabo açma, bitkisel ürünler kullanarak lavabo tıkanıklığı açma veya lavabo borusunu sökerek, tel yardımı ile lavabo açma olarak çeşitli bölümlere ayrılır. Kalıcı olmayan yöntemler ne yazık ki aylık olarak ya da bir yıl içerisinde birkaç kere kendini tekrarlayan olumsuz yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tıkalı lavabo açma yöntemleri göz önünde bulundurulursa en kalıcıları ve en sağlam olanlarının tıkalı lavabo borusunu makine ile açtırma yöntemi olacaktır.

Robotla açılan lavabo gideri tıkanır mı? diye soracak olursak bunun cevabı hayır olacaktır. Lavabo giderleri robot makine yardımı ile sorunun kaynağına inilerek açılan tıkanıklık işlemlerini oluşturmaktadır. Dolayısıyla tıkalı lavabo açma yöntemlerinden sorunun kaynağına inilip de kolay bir şekilde çözümlenmiş olan lavabo açma yöntemi tercih edilir.

Tıkalı lavabolara tazyik yardımı ile su verilerek, boruların temizlenmesi ve oluşan yağlanma tabakalarının da ortadan kaldırılması amaçlanmıştır. Bu sayede tıkanıklık açma işlemlerinde her zaman bu yöntemi tercih etmek, lavabo giderlerinizin uzun ömürlü kullanıma dahil olmasını sağlayacaktır.

Firmamız siz değerli müşterilerimize özel olarak sunmuş olduğu tesisat hizmeti içerisinde tıkanan lavaboyu açma yöntemleri kısmının iyice incelenmesini ele almaktadır. Tıkalı lavaboyu alet ile açan ustalar yardımı ile elektronik ve teknolojik cihazlardan yararlanılması ekonomiklik ilkesi ile çalışılmasını kolaylaştıracaktır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...