Kombi Filtre Temizleme

Kombi filtre temizleme nasıl ve ne zaman yapılır? 

Kombi filtre temizliği ne zaman yapılır? Filtre temizliği her yıl kış aylarına girmeden  Eylül Ekim aylarında yapılması gereken bir işlemdir. Kombi filtre temizleme işlemi öyle sanıldığı gibi zor bir işlem değildir. Kombi filtre temizliği için kombi suyunu boşaltın. ve aşağıdaki kombi filtre temizliği nasıl yapılır resimli anlatım yöntemlerini takip edin.

Kombi filtre temizleme nasıl yapılır?

Kombi filtre temizlemek için ingiliz anahtarı yardımıyla filtre yuvasında bulunan kör tapayı saat yönün ters istikametinde çevirerek açın ve içinden çıkan filtreyi temizleyip yerine takın. Tıkla Ara : 0532 359 0212 kombi-filtre-temizleme, Ataşehir Kombi Filtresi temizliği, Avcılar Kombi Filtresi temizliği, Bağcılar Kombi Filtresi temizliği, Güngören Kombi Filtresi temizliği, , bakırköy, beşiktaş, beyoğlu, kadıköy, yeşilköy Kombi Filtresi temizliği, en yakın Kombi Filtresi temizliği, en iyi Kombi Filtresi temizliği, ucuz Kombi Filtresi temizliği, en uygun Kombi Filtresi temizliği, Kombi Filtresi temizliği fiyatları, Sol yandaki resimde gördüğünüz gibi metal ve plastik olmak üzere iki ayrı filtre çeşidi bulunmaktadır. Vanası kırmızı kalın boru da bulunan filtre kalorifer petek filtresidir. Bu filtrede bulunan kör tapayı saat yönünün tersine hamle ile çevirerek açın ve içerisinden çıkan filtreyi diş fırçası yardımı ile temizleyip tekrardan yerine takın. Kombi su doldurma işlemini yapıp kombinizi çalıştırın. (kombi su seviyesi 1.5 Bar olmalı ) Bu işlemi yaptıktan sonra bir süre fayda sağlayacaktır. Tıkla Ara : 0532 359 0212 Ataşehir Kombi Filtresi temizliği, Avcılar Kombi Filtresi temizliği, Bağcılar Kombi Filtresi temizliği, Güngören Kombi Filtresi temizliği, , bakırköy, beşiktaş, beyoğlu, kadıköy, yeşilköy Kombi Filtresi temizliği, en yakın Kombi Filtresi temizliği, en iyi Kombi Filtresi temizliği, ucuz Kombi Filtresi temizliği, en uygun Kombi Filtresi temizliği, Kombi Filtresi temizliği fiyatları, Fakat kalorifer petek temizliği yapılmazsa durumunda kısa süre sonra tesisat borularında ve peteklerde bulunan tortular tekrardan filtreyi tıkayacaktır. Uzun süreli kalıcı bir çözüm için, petek temizliği yapılmasında fayda vardır. Petek temizliği nedir>> evde petek temizliği nasıl yapılır detaylı bilgi ve video için bağlantıyı tıklayın. Not filtre açılmadan önce mutlaka kombi içerisindeki su boşaltılmalıdır.

 
Bize destek olmak için sayfamıza yorum yapmayı unutmayın.
Ataşehir Kombi Filtresi temizliği, Avcılar Kombi Filtresi temizliği, Bağcılar Kombi Filtresi temizliği, Güngören Kombi Filtresi temizliği, , bakırköy, beşiktaş, beyoğlu, kadıköy, yeşilköy Kombi Filtresi temizliği, en yakın Kombi Filtresi temizliği, en iyi Kombi Filtresi temizliği, ucuz Kombi Filtresi temizliği, en uygun Kombi Filtresi temizliği, Kombi Filtresi temizliği fiyatları,
kombi petek filtresi nasıl açılır resimli
Ataşehir Kombi Filtresi temizliği, Avcılar Kombi Filtresi temizliği, Bağcılar Kombi Filtresi temizliği, Güngören Kombi Filtresi temizliği, , bakırköy, beşiktaş, beyoğlu, kadıköy, yeşilköy Kombi Filtresi temizliği, en yakın Kombi Filtresi temizliği, en iyi Kombi Filtresi temizliği, ucuz Kombi Filtresi temizliği, en uygun Kombi Filtresi temizliği, Kombi Filtresi temizliği fiyatları,
Kalorifer petek filtresi

 

 

 

 

Kombi suyu nasıl doldurulur ? ( Kombi Filtre Temizliği )

 
Kombi bar yükseltmeme kombi su doldurma işlemi kombi su doldurma vanasından yapılır. Kombinin altından eğilip baktığınızda mavi, kırmızı veya siyah renkte ufak bir vana olur. Bazı modellerde örneğin Vaillant kombilerde metal  su doldurma anahtarı olur.
 
Kombinin markasına göre değişmekte olsa da kombinin altına baktığınızda kolaylıkla anlayabilirsiniz. Doldurma musluğunu kombi bar yükseltme için bu mini vanalar yavaş yavaş olmak suretiyle açılır ve aynı anda kombi su basınç saati takip edilir. Basınç saati 1.5 olduğunda hızlı bir şekilde doldurma musluğu kapatılır.
 
Dikkat edilmesi husus su doldurma  işlemi yavaş yavaş yapılmalı su vanasını kapatırken ise acele edilmelidir. Çünkü fazla su verilmesi durumunda emniyet ventili açılır ve her yer su olur. Kombi suyu nasıl doldurulur sorusunu cevaplamaya çalıştık aklınıza takılan sorular için bizi arayabilirsiniz

Kombi suyu nasıl boşaltılır ?

Kombi suyunu boşaltmak için banyoda bulunan tahliye musluğunu açmanız yeterlidir. Banypetek havası alma oda tahliye vanası yok ise petek hava alma anahtarı ile hava alma purjörünü açın ve kombi basınçı sıfırlana kadar su alın.
 
Diğer yöntem için öncelikle bir kova ve peteğin altına sığacak bir kaba ihtiyacınız olacak. Peteğin alt vanasının rekorunu bir miktar gevşetin su bir miktar aktıktan sonra duracaktır. Sonra üst vanasının rekorunu da yavaşça gevşetin ve su tamamen boşalana kadar bekleyin.
 
Bu işlemi yaparken petek vanaları açık olmalıdır. Aksi taktirde kombi içerisinde bulunan su boşalmaz ve filtreyi açtığınızda su gelir.
tahliye vanası, Ataşehir Kombi Filtresi temizliği, Avcılar Kombi Filtresi temizliği, Bağcılar Kombi Filtresi temizliği, Güngören Kombi Filtresi temizliği, , bakırköy, beşiktaş, beyoğlu, kadıköy, yeşilköy Kombi Filtresi temizliği, en yakın Kombi Filtresi temizliği, en iyi Kombi Filtresi temizliği, ucuz Kombi Filtresi temizliği, en uygun Kombi Filtresi temizliği, Kombi Filtresi temizliği fiyatları,
Banyo tahliye vanası

Kombinin Suyu Nasıl Boşaltılır ?

( Kombi Filtre Temizliği )

Aşağıdaki resimde işaretlemiş olduğumuz gibi Kombilerde iki adet filtre bulunur. bir doldurma vanası ve birde su boşaltma musluğu bulunmaktadır.
 
Kombi su boşaltma vanası her marka ve modelde bulunmamaktadır.
Su boşaltma musluğu olmayan kombilerde yukarıda yazıldığımız yöntemler deneyin.
Aşağıdaki işaretli olan kombi su boşaltma vanasını saat yönünün tersine çevirin ortalama 2 litre civarında su gelecektir. Su kesilene kadar bekleyin kombi içerisindeki suyun ne kadar kaldığını kombi su basınç saatinden takip edin.

kombiye su basma - Ataşehir Kombi Filtresi temizliği, Avcılar Kombi Filtresi temizliği, Bağcılar Kombi Filtresi temizliği, Güngören Kombi Filtresi temizliği, , bakırköy, beşiktaş, beyoğlu, kadıköy, yeşilköy Kombi Filtresi temizliği, en yakın Kombi Filtresi temizliği, en iyi Kombi Filtresi temizliği, ucuz Kombi Filtresi temizliği, en uygun Kombi Filtresi temizliği, Kombi Filtresi temizliği fiyatları,


Petekten Kombi Suyu Nasıl Boşaltılır?

 

petek havası alma, Ataşehir Kombi Filtresi temizliği, Avcılar Kombi Filtresi temizliği, Bağcılar Kombi Filtresi temizliği, Güngören Kombi Filtresi temizliği, , bakırköy, beşiktaş, beyoğlu, kadıköy, yeşilköy Kombi Filtresi temizliği, en yakın Kombi Filtresi temizliği, en iyi Kombi Filtresi temizliği, ucuz Kombi Filtresi temizliği, en uygun Kombi Filtresi temizliği, Kombi Filtresi temizliği fiyatları,
Purjör anahtarı ile kombi su boşaltma
 • Kombi suyu boşaltmanın bir diğer yöntemi ise petek hava alma purjöründen su kombi suyu boşaltmaktır. Bu işlem için bir kova,ufak bir kab ve birde purjör anahtarına ihtiyacınız vardır. Purjör anahtarı ile petek havasını alır gibi hava alma vanasını açınız. Su kesilene kadar bekleyin bu şekilde bir kaç dakika içerisinde kombi suyu boşaltma işlemi bitecektir.
 • kombi filtresi fiyatları
 • kombi tahliye musluğu
 • petek suyu nasıl temizlenir
 • kombiden siyah su gelmesi
 • kalorifer filtresi
 • kombi sıcak su kirli akıyor
Kombiden siyah su gelmesi
Kombi su boşaltma işlemi yapılırken kombiden siyah su gelmesi petek tesisatının kirlenmiş olduğunu gösterir. Fakat sıcak su açınca siyah su geliyor ise bu gibi bir sorunla karşılaştıysanız bunun nedeni bakımsızlıktan kombi üç yollu vanası arıza yapmış demektir. Bu sorun kombi petek temizliği yapıldığında çözülme ihtimali vardır. Fakat bu sorun kombide arızaya neden olmuş olma ihtimalide vardır. Bu gibi durumda kombi teknik ekplerimiz tarafından görülmesi gerekir.
Soru, Öneri, Şikayet ve Bize destek olmak için sayfamıza yorum yapmayı unutmayın.
 • Eca
 • Protherm
 • Beko
 • Demirdöküm
 • Viessman
 • Buderus
 • Baymak
 • Baykan
 • Alarko
 • Arçelik
 • İmmergas
 • Vallant

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212