Kombi Petek Temizleme Bağcılar

Evlerimizde ve iş yerlerimizde yaşam alanlarımızda ısınma, sıcak su ve ısıtma amaçlı kullandığımız kombi ve kalorifer peteklerinde kullanım yılıyla doğru orantılı olarak zamanla kireçlenme, balçıklaşma, tortulaşma ve çamurlaşma meydana gelir. Özellikle yerden ısıtma sistemlerde çamurlaşma daha fazla görülür. Meydana gelen bu maddeler kombi kalorifer tesisatlarında tıkanıklıklara, sağlıklı ısınmamaya ve pahalı ısınmaya nede olur. Bu maddelerin kombi petek tesisatı üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkiler nedeniyle sıcak su verimli bir şekilde devir daim yapamaz ve bunun sonucu olarak da ısınma problemleri yaşanır.

Bağcılar Kombi Petek Temizleme

Bağcılar petek temizleme firması olarak bu tür sorunlarda kaliteli ve güvenilir çözümler sunmaktayız. Bağcılar kombi petek temizleme firması olarak, kalorifer peteklerinde ısının peteğin her noktasına eşit şekilde ulaşmamasına neden olarak, kalorifer peteklerinin alt kısımlarında biriken pisliklerin ve kirecin neden olduğunu tecrübe etmiş bulunmaktayız. Yerden ısıtmalı kapalı tesisatlarda ise tortulaşma ve çamurlaşmaya bağlı olarak ısınma problemleri yaşandığı görülmektedir.

Bağcılar Kombi Petek Temizliği

Kalorifer ve petek tesisatındaki pisliğin kombiye ulaşması sonucunda eşanjör, pompa ve üç yollu vana gibi önemli parçalar arızalanabilir. Kireçlen ve tıkanma sonucu eşanjör istenilen ısıyı sağlayamayabilir. Bu durum sonucunda kombi kendini kapatarak arıza konumuna geçer. Genellikle yerden ısıtmalı kapalı sistemlerde kombi kalorifer petek tesisatında çürümeler olur ve tesisatta deformasyon oluşur. Tüm bunların sonucunda da ısınma problemleri yaşanır, yüksek faturalar gelir ve servis maliyetleri artar. Bağcılar kombi petek temizliği firması olarak öncelikle,  kalorifer peteklerinize ve kombinize zarar vermeyen petek temizleme kimyasalı kullanır ve peteklerinizin ve tesisatınızın temizlenmesinden sonra petek ve kombi kalorifer tesisatı koruma kimyasalı kullanılarak tesisatınız muhafazaya alınır. Bağcılar kombi petek temizliği firması olarak tesisatınızın ve kombinizin yüksek verimle çalışmasını, tesisatınızın ömrünün uzamasını ve doğalgazdan tasarruf etmenizi sağlar.

Bağcılar İlaçlı Petek Temizleme

Yerden ısıtmalı sistemler olsun diğer kombi kalorifer petek temizliği olsun özellikle kış aylarına gelmeden önce temizliğinin yapılması gerekir. Kalorifer petek tesisatlarında oluşan kireçlenmeler, tortulaşma ve çamurlaşmalar nedeniyle ısı devir daimi zorlaşacağından yeterli verim alınmaz. Bağcılar petek temizleme firması olarak kombi kalorifer tesisatlarınızı ve yerden ısıtmalı tesisatlarınızı basınçlı makine ve petek kimyasalı ile temizlemekteyiz. Kalorifer petek temizliği işlemleri yaklaşık olarak 1-1,5 saat sürmektedir.

Bağcılar Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bağcılar petek temizleme firması olarak söz verdiğimiz gün ve saatte adresinizde hazır bulunuruz. Petek temizleme işlemine öncelikle kombinizin altında bulunan kalorifer petek dönüş borusu üzerindeki filtreyi yerinden sökerek temizlemekle başlıyoruz. Daha sonra filtreyi yerine takıyoruz. Akabinde banyoda bulunan havlupanı yerinden sökerek petek temizleme makinemizi bağlıyoruz. Makine içerisine 20-25 litre su koyarak 70-80 dereceye kadar ısıtıyoruz. Su istenilen sıcaklığa geldikten sonra en yakınımızdaki petekler hariç diğer peteklerin hepsini kapatıyoruz. Bir peteğin temizlenmesi yaklaşık olarak 5-6 dakika sürmektedir. Yerden ısıtmalı sistemlerde ise mobil temizleme makinesi ile her peteğe ayrı arı giden petek tesisatlarını temizliyoruz.

Bağcılar Petek Temizleme Makinesi

Kombi kalorifer petek temizleme işlemini makine ile gerçekleştirdiğimiz için tesisatınız içinde herhangi bir şekilde kireç, çamur ve tortu kalmamaktadır. Dilerseniz kalorifer petek tesisatınız içine koruyucu kimyasal göndererek, sisteminizin her türlü kireç, çamur ya da tortudan korunmasını sağlayabiliyoruz. Zamanla tesisatınız ve petekleriniz bu maddelerle tıkanabilir. Bu da ısı kaybına neden olabilir. İstenilen ısıyı sağlamak için her yıl kombi petek temizliği yaptırmalısınız. Bağcılar kombi petek temizliği yapan firmamız petek ve tesisat temizliğini kaliteli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212