Kombi Petek Temizleme Bağcılar

Evlerimizde ve iş yerlerimizde yaşam alanlarımızda ısınma, sıcak su ve ısıtma amaçlı kullandığımız kombi ve kalorifer peteklerinde kullanım yılıyla doğru orantılı olarak zamanla kireçlenme, balçıklaşma, tortulaşma ve çamurlaşma meydana gelir. Özellikle yerden ısıtma sistemlerde çamurlaşma daha fazla görülür. Meydana gelen bu maddeler kombi kalorifer tesisatlarında tıkanıklıklara, sağlıklı ısınmamaya ve pahalı ısınmaya nede olur. Bu maddelerin kombi petek tesisatı üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkiler nedeniyle sıcak su verimli bir şekilde devir daim yapamaz ve bunun sonucu olarak da ısınma problemleri yaşanır.

Bağcılar Kombi Petek Temizleme

Bağcılar petek temizleme firması olarak bu tür sorunlarda kaliteli ve güvenilir çözümler sunmaktayız. Bağcılar kombi petek temizleme firması olarak, kalorifer peteklerinde ısının peteğin her noktasına eşit şekilde ulaşmamasına neden olarak, kalorifer peteklerinin alt kısımlarında biriken pisliklerin ve kirecin neden olduğunu tecrübe etmiş bulunmaktayız. Yerden ısıtmalı kapalı tesisatlarda ise tortulaşma ve çamurlaşmaya bağlı olarak ısınma problemleri yaşandığı görülmektedir.

Bağcılar Kombi Petek Temizliği

Kalorifer ve petek tesisatındaki pisliğin kombiye ulaşması sonucunda eşanjör, pompa ve üç yollu vana gibi önemli parçalar arızalanabilir. Kireçlen ve tıkanma sonucu eşanjör istenilen ısıyı sağlayamayabilir. Bu durum sonucunda kombi kendini kapatarak arıza konumuna geçer. Genellikle yerden ısıtmalı kapalı sistemlerde kombi kalorifer petek tesisatında çürümeler olur ve tesisatta deformasyon oluşur. Tüm bunların sonucunda da ısınma problemleri yaşanır, yüksek faturalar gelir ve servis maliyetleri artar. Bağcılar kombi petek temizliği firması olarak öncelikle,  kalorifer peteklerinize ve kombinize zarar vermeyen petek temizleme kimyasalı kullanır ve peteklerinizin ve tesisatınızın temizlenmesinden sonra petek ve kombi kalorifer tesisatı koruma kimyasalı kullanılarak tesisatınız muhafazaya alınır. Bağcılar kombi petek temizliği firması olarak tesisatınızın ve kombinizin yüksek verimle çalışmasını, tesisatınızın ömrünün uzamasını ve doğalgazdan tasarruf etmenizi sağlar.

Bağcılar İlaçlı Petek Temizleme

Yerden ısıtmalı sistemler olsun diğer kombi kalorifer petek temizliği olsun özellikle kış aylarına gelmeden önce temizliğinin yapılması gerekir. Kalorifer petek tesisatlarında oluşan kireçlenmeler, tortulaşma ve çamurlaşmalar nedeniyle ısı devir daimi zorlaşacağından yeterli verim alınmaz. Bağcılar petek temizleme firması olarak kombi kalorifer tesisatlarınızı ve yerden ısıtmalı tesisatlarınızı basınçlı makine ve petek kimyasalı ile temizlemekteyiz. Kalorifer petek temizliği işlemleri yaklaşık olarak 1-1,5 saat sürmektedir.

Bağcılar Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bağcılar petek temizleme firması olarak söz verdiğimiz gün ve saatte adresinizde hazır bulunuruz. Petek temizleme işlemine öncelikle kombinizin altında bulunan kalorifer petek dönüş borusu üzerindeki filtreyi yerinden sökerek temizlemekle başlıyoruz. Daha sonra filtreyi yerine takıyoruz. Akabinde banyoda bulunan havlupanı yerinden sökerek petek temizleme makinemizi bağlıyoruz. Makine içerisine 20-25 litre su koyarak 70-80 dereceye kadar ısıtıyoruz. Su istenilen sıcaklığa geldikten sonra en yakınımızdaki petekler hariç diğer peteklerin hepsini kapatıyoruz. Bir peteğin temizlenmesi yaklaşık olarak 5-6 dakika sürmektedir. Yerden ısıtmalı sistemlerde ise mobil temizleme makinesi ile her peteğe ayrı arı giden petek tesisatlarını temizliyoruz.

Bağcılar Petek Temizleme Makinesi

Kombi kalorifer petek temizleme işlemini makine ile gerçekleştirdiğimiz için tesisatınız içinde herhangi bir şekilde kireç, çamur ve tortu kalmamaktadır. Dilerseniz kalorifer petek tesisatınız içine koruyucu kimyasal göndererek, sisteminizin her türlü kireç, çamur ya da tortudan korunmasını sağlayabiliyoruz. Zamanla tesisatınız ve petekleriniz bu maddelerle tıkanabilir. Bu da ısı kaybına neden olabilir. İstenilen ısıyı sağlamak için her yıl kombi petek temizliği yaptırmalısınız. Bağcılar kombi petek temizliği yapan firmamız petek ve tesisat temizliğini kaliteli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kalorifer Petekleri Isınmıyor

Kalorifer Petekleri Isınmıyor Kalorifer peteği ısınmıyor çözümleri Sorunlar ve Çözümleri Son petek

Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı?

Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı?Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı? Yaz mevsimlerinin sıcaklıklarının etkisini

Kombi Kaçaklarına Termal Kameralı Çözüm

Kombi Kaçaklarına Termal Kameralı ÇözümKombi Kaçaklarına Termal Kameralı Çözüm Öncelikle kombide su kaçağı bulunması

Güçlü Referans Bilgilerimiz

Güçlü Referans BilgilerimizReferans Bilgilerimizden Bazıları Firmalarımız aracılığıyla faydalanacağınız

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?Kalorifer peteklerinden neden yanık kokusu gelir? Soğuk havalarda çeşitli rahatsızlıklarla

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?En iyi radyatör petek modeline geçmeden önce petek nedir, onu tanımlayalım.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.