Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kombide Su Kaçağını Termal Kamera İle Bulan Firma

Kombide yaşanan su kaçağını termal kamera ile bulan firma Artık hayatlarımızda olmazsa olmaz olan kombiler bazı durumlarda kombide su kaçağı sorunu ile kullanıcılarını zarara uğratmaktadır. Bu durumun gözle görülür belirli durumları vardır.

Kombide su kaçağı olduğunun ilk tespiti sürekli olarak kombinin su miktarındaki eksilme durumudur. Kombi su miktarı azaldığı zaman genellikle kombi sahipleri arıza durumu olduğunu düşünür ve kombi bakım servisini arar.

Bakım servisi geldiğinde hiçbir şekilde arıza kaydı bulamaz. Aslında burada kombide sıkıntı yoktur. Sıkıntı su kaçağı yaşanması durumunda yani tesisat problemindedir. 

Kombide Su Eksilmesi Durumu

Kombiler kalorifer peteklerine ince bir tesisat sistemi ile bağlanmıştır. Kombinin çalışıp kalorifer peteklerine su basması durumunda tesisat sisteminde ince küçük sızıntılar olabilmektedir. Sızıntı ne kadar küçük olsa da belirli aralıklar ile kombiye su takviyesi yapmanıza yol açar.

Aksi takdirde su basınç seviyesi düşen kombiden ses çıkmaya başlar ya da kendi kendini kapatarak kış günü kaloriferlerinizin çalışmaması durumuna meydan verir. Kombi su basıncını sürekli olarak 2 bar seviyesinde tutmanıza rağmen bir hafta içerisinde en az bir kere su takviyesi yapmak durumunda kalıyorsanız kombide su kaçağı olduğunu görebilirsiniz. 

Kalorifer Tesisatında Su Eksilme Durumu

Kombi ve kalorifer sistemi içerisinde bir sızıntı var ise bu kaçak kombide değil kalorifer tesisatınızdadır. Kalorifer tesisatında su eksilmesi durumu ile kaloriferler yeterli düzeyde ısı vermeyeceklerdir.

Böyle bir sorun ile karşılaştığınızda firmamız ile iletişime geçtiğiniz takdirde bizler bu sorunu kırmadan kombi kaçağı kapatan ilaç kullanarak çözmekteyiz. Kombideki su kaçağı durumu kaloriferlerinizi etkiler.

Ayrıca kombide su eksilmesi durumu ile karşı karşıya bırakır. Kalorifer sisteminiz de otomatik olarak bu bağlantı yolu ile etkilenir. Bu işlemden en çok etkilenen de su faturanız olur. Ayrıca elektrik faturanıza da bir miktar yansıma gelir.

Kombi sürekli olarak açılıp kapanacağından ekstra bir performans çalışma düzeyi göstermeye çalışacağından elektrik faturalarınıza yansıma yapar. Su kaçağı da sürekli kombiye su basılmasına neden olur. Su boşalır ve basılır. Ardından yeniden boşalır ve basılır bu durum da aynı zamanda su faturanızı olumsuz yönde etkiler. 

Firmamız su kaçağı tespiti konusunda detaylı inceleme yapar. Kombiden kaynaklı su kaçağı ya da kalorifer tesisatına bağlı su kaçağı olarak iki ana gruba ayrılmış olan su kaçağı riskinin ortadan kaldırılması için doğru bir tespit şarttır.

Eğer kalorifer borularında kaçak var ise, kaçak problemini çözmek adına kaçak kimyasalı kullanılması sorunu anında ortadan kaldıracaktır.

Kalorifer tesisatından kaynaklı kaçak problemlerinde bir yer kırılıp dökülmeden temiz bir işçilik sayesinde sorunlara çözüm bulunur. Bu işlem oldukça temizdir.

Özellikle kış zamanında kırıp dökme olmadan çalışılması insanların sıcacık yuvasında güvenle oturma sürecini de hızlandırmaktadır. Firmamız çalışanları da İstanbul genelindeki semtlerde müşteri memnuniyeti ve müşteri güvenliği için çalışmalarını sürdürmektedir. 

Kaçak kimyasalı ilacı kulanım şekli pratiktir. Evin içindeki tüm kalorifer tesisatının içindeki pis su boşaltılır. Bu kaçak olmasa da zaman zaman yaptırılması gereken bir işlemdir.

Bu sayede kalorifer peteklerinin içerisinde yer alan tortular ve pislikler de akıp gidecektir. Boşaltılan kalorifer peteklerinin içerisine kimyasal basılır. Ardından yeni temiz su peteklere basılır.

Birkaç gün içinde gene kombide su eksilmesi yaşanabilir. Fakat bu asla eskisi gibi ani düşüş değildir. Bir hafta on gün içerisinde kalorifer petekleri ve kombi sistemi düzgün şekilde çalışmaya başlar.

Artık kombideki su barında da düşme meydana gelmez. Kombide ya da kalorifer tesisatında kaçak bulunmasa bile her yıl düzenli olarak bu bakımın yaptırılması daha uzun ömürlü tesisat sistemine sahip olmanızı kolaylaştırır. En makul ücretler ve en güvenilir hizmet ile firmamızı dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları10 yılı aşkın süredir İstanbul’da hizmet veren firmamız yoğun talep

Plastik Su Borusu Neden Patlar?

Plastik Su Borusu Neden Patlar?Plastik su borusu evlere suyun ulaşmasını sağlayan sisteme denir. Bu su boruları

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212