Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kombinin Su Basıncı Düşerse Ne Olur?

Kombinin su basıncı düşerse ne olur, kombi üzerinde bulunan su basıncı göstergesi günlük olarak düşüyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Bunlardan biri eşanjör cihazının arızalı olmasıdır. Bunun yanı sıra tesisatta kaçak ya da sızıntı olması, banyo alanındaki gider vanasının bozulması, tesisat borularının ek yerlerinden patlaması ve su kaçırması gibi durumlarda kombi su basıncı sürekli düşer.

Kombi içindeki su azalırsa, eşanjör çok ısınarak arıza yapabilir. Tüm bu nedenlerle yaşanan sorunlarda deneyimli bir teknik servisten destek alınmalıdır. Bu tarz sorunlara kendiniz kesinlikle müdahale etmemelisiniz. Sızıntı ve çatlak durumlarında kimyasal bir ilaç ile borunun tamiri yapılır. Ancak borulardaki patlak büyük ise tespit edilen yerden ufak tefek zemin sökme işlemi ile sorun giderilir.

Kombi Teknik Servis :0538 955 59 74 – 0212 703 16 74

Kombinin Su Basıncı Yükselmiyor

Kombi su basıncı düşmüş ise basıncı 1,5 bara ayarlamak için kombinizin alt kısmında bulunan su doldurma musluğunu açınız. Musluğu açmanıza rağmen gösterge yükselmiyorsa, vanayı açtığınızda kombiye su dolma sesinin gelip gelmediğine dikkat etmelisiniz. Eğer su dolma sesi geliyorsa bar göstergesi arızalıdır. Bu durumda göstergenin değiştirilmesi gerekir.

Kombiye su doldurma sesi gelmiyorsa bu durumda ana şebeke basıncının normal olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için mutfak musluğunu açın ve elinizle musluğun ağzını kapatın. Eğer suyu kesebiliyorsanız su basıncı düşüktür. Bunun için su firması ile iletişime geçmelisiniz. Eğer suyu kesemiyorsanız su basıncı iyidir ve sorun kombinizdedir. Su doldurma musluğu kireçten tıkanmış olabilir. Sökülüp kontrol edilmelidir. Eğer arızalı ise yenisi ile değiştirilmelidir.

Kombiye  su nasıl basılır https://www.bogazicitesisat.com/kombiye-su-basma-nasil-yapilir/

Kombi Basıncı Neden Düşer

Kombi su basıncı 2-3 ayda bir düşüyorsa bu normal bir durumdur. Bu durumda kombi altındaki vanadan kombiye su takviyesi yapılabilir. Ancak, su basıncı sık sık düşüyorsa bir sorun olduğu anlamına gelir. Basıncın düşme sıklığına göre arıza değişebilir. Günlük olarak su basıncı düşüyorsa, eşanjörde çatlak olduğu anlamına gelir. Basıncın düşmesi daha sık oluyorsa tesisatta bir kaçak olduğu anlamına gelir. Tesisattaki en ufak çatlakta dahi su basıncı düşer. Bu gibi durumlarda kullanıcıların yapabileceği herhangi bir şey yoktur. Onun için profesyonel bir servisten destek alınmalıdır.

TESİSATINIZDA ACABA SU KAÇAĞI VAR MI ? SU KAÇAĞI SAYFAMIMZA BAKIN

Kombi Su Basıncı Düşünce Ne Yapmalı

Kombi su basıncı düşünce, mutlaka bir yerlerde kaçak vardır. Bu sızıntı görünebilir ya da görünmez. Kombi sık sık su eksiltiyor ise mutlaka tesisatta bir kaçak olduğu anlamına gelir. Peteklerin, vanaların ve kombinin alt kısmı dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Bu yerlerde bir sızıntı varsa mutlaka tamiri için bir tesisatçı çağrılmalıdır. Zemin altındaki tesisat borularında sızıntı varsa bu alt kat komşunuzun tavanından sızıntı yapacaktır. Bu gibi durumlarda termal kamera ile hizmet veren bir teknik servisten destek alınmalıdır.

Kombinin Suyu Biterse Ne Olur?

Kalorifer tesisatında su kaçağı olması kombi su basıncının düşmesi anlamına gelir. Bununla birlikte peteklerin hava yapması da kombi su basıncının düşmesine neden olur. Kombi su basıncı düşerse kalorifer tesisatı ve kombiye herhangi bir şekilde zarar gelmez. Çünkü sistem yazılımında çeşitli güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu nedenle kombi su basıncı düştüğü zaman kombi çalışmayı durdurur. Bu sayede kombinin zarar görmesi engellenmiş olur. Kombinin basınç düşmesinden dolayı kapanmaması için su basıncının 1 barın altına düşmemesi gerekir. Kombi su basıncı düştüğü zaman kombinin altında bulunan küçük bir vana ile kombiye su takviyesi yapılmalı ve gösterge 1,5 bar seviyesinde olmalıdır.

Kombi Su Basıncı Düşüyor

Kombinizin üzerinde bulunan ve su basıncını gösteren manometre 1’in altına düştüğünde petekler soğumaya başlar. Bu durumda kombinin altındaki vanayı kullanarak kombinize su basmanız gerekmektedir. Gösterge 1,5 bara ulaşana kadar vanayı açarak su basmalısınız. Su basıncı sürekli olarak düşüyorsa bu durumda bir arıza var demektir. Bunun için su sızıntısının olduğu yeri bulmak ve tamir ettirmek gerekir. Boruların ek yerlerinde oluşan küçük damlalar şeklindeki sızıntıların tamiri için kimyasal ilaç kullanılmaktadır. Eğer su sızıntısının yeri belli değilse termal kamera kullanarak su sızıntısının yerini tespit eden firmalardan destek alınmalıdır.

Kombi Basıncı Düşerse Ne Olur?

Kombi su basıncı düşerse öncelikle banyodaki gider vanası kontrol edilmelidir. Bu vanalardan su sızıntısı oluyorsa kombi su basıncı düşebilir. Eşanjör arızası olabilir. Bu durumda teknik bir servisten bu parçanın tamiri için teknik destek alabilirsiniz. Kombi su alma vanasından kaynaklı bir arıza söz konusu ise yine teknik bir servisten destek alınmalıdır. Peteklerden kaynaklı sorunlarda ise petek vanalarının su akıtması söz konusudur. Bunun yanı sıra peteklerde delinme veya çatlama gibi problemler olabilir. Bu gibi durumlarda da kombi basıncı düşer.

Kombinin Basıncı Neden Düşer

Kombi basıncının düşmesine neden olan etkenler çeşitlidir. Kombi içinde su azalması ya da fazla su dolması, genleşme tankının havasının bitmiş olması, radyatör bağlantılarında kaçak olması, kombinin yıllık bakımının yapılmamış olması, kombiye su veren vananın bozulmuş olması, kombi tesisatının su kaçırması ve kombinin uzun yıllar kullanımı sonucunda ömrünün bitmiş olması gibi etkenler sayılabilir.

Kombi Basıncı Düşüyor

Kombi basıncı 2-3 ayda bir düşüyorsa bu normal bir durumdur. Bu durumda kombinize su takviyesi yaparak bu durumu çözebilirsiniz. Ancak, haftada birkaç kez ya da günde birkaç kez kombi basıncı düşüyorsa bu gibi durumlarda kombinizde bir sorun vardır ve su takviyesi yapmadan hemen bir teknik servise başvurmalısınız. Kombilerde su basıncının düşmesi birçok etkene bağlıdır. Bu gibi durumlarda kombide ya da tesisatta su kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Su kaçağı olduğundan şüphelendiğiniz durumda teknik servisten destek almalısınız. Kırmadan su kaçağı bulma hakkında detaylı bigi için https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/   peki su kaçağı tespiti fiyatı ne kadar diye düşünüyorsanız su kaçağı tespiti fiyatları sayfamıza bakınız.

Kombi Bar Düşmesi

Kombilerin basınç seviyesi 1,5 bar seviyesinde olmaktadır. Kombi bar düşmesi cihazın bakımsız kaldığı durumlarda genleşme tankındaki havanın eksilmesi ile olur. Bu gibi durumlarda uzman bir teknik servis genleşme tankına hava basar. Eşanjör kireçlendiğinde bar düşer. Bu gibi durumlarda ana eşanjörün değiştirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra kombide ya da tesisatta su kaçağı olduğunda da bar düşer. Bu gibi durumlarda yine teknik servisten destek alınmalıdır.

Kombinin Basıncı Sürekli Düşüyor

Kombiler ani su ısıtıcılardır. Eşanjör adı verilen parçası sayesinde çok yüksek ısılara çıkarak suyu hızlı bir şekilde ısıtır. Bu yüksek ısıya dayanması için de suya ihtiyaç vardır. Eğer kombi içinde su basıncı düşlerse eşanjör yanar ve kombi delinir. Tabi bu durum için kombilerin kendi güvenlik sistemleri vardır. Suyun kalmadığı durumlarda delinmemek için kendini kapatır. Kombi basıncı sürekli düşüyorsa bu ya tesisatta ya da kombide su kaçağı olduğu anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda teknik bir servisten destek alınarak kaçak tespiti ve tamiri yaptırılmalıdır.

Kombi Suyu Neden Azalır

Kombi suyu neden azalır sorusunun birçok farklı cevabı vardır. Kombide bir arıza olabileceği gibi, tesisattaki bir kaçaktan dolayı da kombide su azalır. Kombi suyu sık sık azalıyorsa bu durumda teknik bir servise başvurmalısınız. Servis kombi suyunun neden eksildiğini tespit etmek için kombi ve tesisat üzerinde araştırmalar yapar. Kombiden kaynaklı su kaçaklarında arızanın tespiti yapılır ve tamiri gerçekleştirilir. Tesisat ile ilgili bir sorun varsa bu sefer de tesisat kontrolü yapılarak tesisattaki kaçaklar tamir edilir.

 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı?

Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı?Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı? Yaz mevsimlerinin sıcaklıklarının etkisini

Kombi Kaçaklarına Termal Kameralı Çözüm

Kombi Kaçaklarına Termal Kameralı ÇözümKombi Kaçaklarına Termal Kameralı Çözüm Öncelikle kombide su kaçağı bulunması

Güçlü Referans Bilgilerimiz

Güçlü Referans BilgilerimizReferans Bilgilerimizden Bazıları Firmalarımız aracılığıyla faydalanacağınız

Az Yakan Kombi- En Kaliteli Kombi Markası

Az Yakan Kombi- En Kaliteli Kombi MarkasıAz Yakan Kombi- En Kaliteli Kombi Markası Özellikle kış aylarında doğalgaz

Kombide Su Kaçağını Termal Kamera İle Bulan Firma

Kombide Su Kaçağını Termal Kamera İle Bulan FirmaKombide yaşanan su kaçağını termal kamera ile bulan firma Artık hayatlarımızda

Kombi Petek Temizleme Esenler

Kombi Petek Temizleme EsenlerÖzellikle kış aylarında çok kullanılan kalorifer tesisatında tıkanıklıklar

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...