Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı?

Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı?

Yaz mevsimlerinin sıcaklıklarının etkisini yitirmesiyle ve kış aylarına geldiğimizde, havaların soğumasından dolayı bazı tedbirleri almak isteyebiliriz. İşten eve geldiğinizde evin buz gibi olduğunu hissediyorsanız, bunun nedeni yalnızca dışarıdaki soğuk hava olmayabilir.

Bu nedenle mantıklı bir şekilde düşündüğünüzde dışarıda kış mevsimlerinden kaynaklı soğukların yaşanması olağan bir durumken, evin içerisinde bu soğukluğu hissetmeniz hava şartlarından değil, kombinizdendir. Büyük bir ihtimalle kombinizin su basıncının düşmesinden dolayı böyle bir sıkıntıyı yaşayabilirsiniz. Kalorifer sistemlerine göre sıcak suların evinizde döşeli olan peteklerde dolaşmasıyla evinizin ısındığını belirtebiliriz. Buna göre su basından kaynaklı olarak kombinizin evinizi ısıtmadığında ne yapmalı sorusunun yanıtını arıyor olabilirsiniz.

Kombiye Su Basmak İçin Neler Yapmalıyız?

Kahrınızı çok çeken kombinizi kontrol etmek amacıyla bulunduğu alana gittiğinizde, bazı noktalarında su sayaçlarına yönelik belirtileri görebilirsiniz. Elinizi ön kısımda bulunan küçük bir mandalı bulacak şekilde uzatabilirsiniz. Mandalın düşmesi halinde düz bir tornavida aynı görevi görecektir. Burada önemli olan kombinin su sayacı göstergesindeki ibrenin hareket etmesidir. Bu sayede su basma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Su seviyesinin hangi rakam aralığında olması gerektiğine dair uzman isimlerden fikir almanız gerekmektedir. Eğer bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen başarılı sonuçları elde edememişseniz ve su basmaya yarayan muslukta bir problem varsa mutlaka profesyonel servislerle iletişime geçmelisiniz.

Kombi Su Basıncı Hangi Seviyede Olmalı?

Bu aşamada sizler de her seferinde bir firmayı aramak yerine, su basıncının hangi seviyede olması gerektiğinin yanıtını arıyor olabilirsiniz. Ortalama 1.5 ile 2 bar arasında kalan çizgilerde tutmayı başardığınızda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmayacağınızı görebileceksiniz. Ancak maksimum seviye olan 2’nin üzerine çıkması halinde ise çeşitli problemleri yaşayabilirsiniz. İlk etapta bu sıkıntılarla yüzleşmeseniz de, daha uzun kullanımlarınızda fazla gelen su kendiliğinden akacaktır. Bu nedenle 1’in altına düştüğünde kombinizin çalışmayacağını, 3’ün üzerine çıktığında ise suyu kendiliğinden akıtacağını belirtmekteyiz. Son teknolojiye sahip modern kombileri aldığınızda herhangi bir müdahalede bulunmadan kullanabilirsiniz. Kombi su basıncı ayarlarını talimatlara göre gerçekleştirmeniz, evinizin sorunsuz bir şekilde ısınması açısından mühimdir.

Kombi Su Basınç Ayarı Nedir?

Kombideki çeşitli ısınma problemlerinden dolayı veya su basıncının düşmesi halinde kontrol edeceğiniz ve kullanacağınız su vanalarını iyi bir şekilde sıkıştırmanız gerekmektedir. Aksi halde kombi basıncı düşmesi ile karşılaşabilirsiniz. Daha çok kombi basıncının artması halinde bazı müdahaleleri gerçekleştirmek gerekebilir. Böyle bir durumda vanayı kontrol ederek, ideal bir şekilde uygulamaları gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Kombiniz Devamlı olarak Su Eksiltiyorsa;

Yukarıda bahsettiğimiz işlemleri uygulamanıza rağmen halen kombinizde sürekli olarak su eksilmesi problemiyle karşılaşıyorsanız, tek başınıza bu problemi aşmanız mümkün olmayabilir. Böyle bir sorun karşısında uzmanlıkla hizmet verecek olan tesisatçıları aramanız gerekecektir. Sürekli su eksilten kombiler devamlı olarak arıza verir ve kendiliğinden kapanabilir. Her ne kadar bu sorunları yaşayan kişiler, evlerindeki tesisatların arızalı olduğunu düşünseler de, bu endişelerinde haklı olmayacaklardır. Evlerinizde su tesisatları ile ilgili bakım ve onarım çalışmalarını yaptırmadan önce firmalarımızı arayarak bu konuda gerekli destekleri elde edebilirsiniz. Bu sayede tadilat gerektirmeden hangi uygulamaların yapılmasına gerek duyacağınızı sizlerle paylaşıyoruz. Bazı teknolojik cihazların ve kimyasalların kullanılmasıyla kapatılacak olan kaçak oluşan noktalarda profesyonel hizmetleri firmalarımız sayesinde görebilirsiniz. Sizlere İstanbul’un tüm semtlerinde kaliteli tesisatçılık hizmetlerini sunmakta olup, su eksiltme problemlerinizi çözerek büyük kolaylıkları sağlamaktayız. Tesisat hizmetlerinde avantajlı sonuçlarla karşılaşmak istediğinizde tüm endişelerinizi yok edecek adımları atıyoruz.

Kombim Bozulursa Ne Olur?

Mutfakta veya banyodayken sıcak suyun birden kesildiğini hissederseniz, bu kombinizin bozulmuş olabileceğine işaret edecektir. Evinizin soğuk bir duruma gelmesine neden olan arızalarda güvenilir firmalara başvurmanız gerekmektedir. Evden çıkmadan önce mutlaka duş alan kişileri zor durumda bırakan arızalardan hızla kurtaracak olan ekiplerimizden gerekli teknik bilgileri alabilirsiniz. Kombinizin dilinden anlayacak olan profesyonel ve güler yüzlü ekiplerimizle sizleri buluşturmaktayız. Sizler de gerekli adımları atmanın rahatlığını yaşamak istediğinizde tüm tereddütlerinizi yok etmeyi başaracak olan ekiplerimizle iletişime geçebileceksiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...