Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Küçükçekmece Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Küçükçekmece Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Banyodan su damlıyor, üst kattan sızan su var, duvarda su sızıntısı ve nemlenme sorunları var, evde rutubet oluşumu var gibi sorunlarda kesinlikle söylenebilir ki yapının içinde su kaçağı problemi vardır. Su kaçakları ise en kaliteli şekilde Küçükçekmece kırmadan su kaçağı tespiti işlemleri ile garantili bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır. Temiz su tesisatı kaçak tespiti ve pis su tesisatı su kaçağı bulma işlemleri tamamen cihaz sistemleri ile yapılan ve yapılarda kesinlikle kırma dökme işlemleri olmadan yapılan bir tesisat çalışmasıdır. Fakat bilindiği üzere su kaçağı tespiti işlemleri cihaz sistemleri kullanmadan veren tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu tesisatı firmalarının yaptığı işlemlerde ise kırma dökme problemleri olduğu için bölge halkı tarafından çok tercih edilmemektedir. Su kaçağı bulma işlemlerinde sadece cihaz kullanarak işlem uygulayan tesisat firmalarının su kaçağının tespiti ve onarımı şu şekillerde olmaktadır.

Su Kaçağı Tespitlerinde En Karlı Yol Cihazlar İle Yapılan Tespit İşlemleridir.

 • Tesisatta kaçak su tespiti işlemlerinde cihaz sistemleri kullanan tesisat firmaları akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanmaktadır.
 • Su tesisatı kaçağı işlemlerinde öncelikle akustik dinleme cihazları ile su tesisatı borularının geçtiği tüm duvar noktaları dikkatli bir şekilde dinlenir.
 • Su tesisatı kaçak tespiti işlemlerinde yapılan bu dinlemeler ile borulardan meydana gelen tüm su kaçak bölgeleri noktasal olarak bulunur ve bulunan bu yerler işaretlenir.
 • Kırmadan ve cihazla yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde dinleme cihazlarından sonra ise kameralı görüntüleme sistemleri ile boruların tüm yüzeylerine bakılır ve kaçak hasar tespit çalışmaları yapılır ve uygulanacak olan onarım işlemleri belirlenir.

Teknolojik Yöntemler Varken Zoru Seçmeyin Zorluk Yaşamayın

Küçükçekmece kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerinde yapılan ve su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorusunun en kaliteli cevabı olan bu işlemler sadece cihaz sistemi kullanan tesisat firmaları tarafından uygulanmaktadır. Cihaz sistemleri kullanmadan su tesisatı kaçağının bulunması işlemlerinde ise öncelikli çalışma olarak su borularının geçtiği alanların kırılması olacaktır. Bu kırma işlemlerinin olması ise su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorusunun tam cevabı alınmadan vazgeçilmektedir. Çünkü kırma dökme işlemleri başlı başına büyük bir problemdir.

Kırma Dökme Olan kaçak Tespit İşlemlerinde Birçok zorluk da Beraberinde Gelir

Su tesisatı kaçakları bulunması ve onarılmasında yapılacak olan kırma dökme işlemlerinde tüm ev inşaat alanlarına dönecektir. Su borularının geçtiği alanlarda yapılacak olan bu duvar kırılmaları sonucunda ortaya çıkacak olan molozlar ve inşaat atıkları evlerin kirlenmesine ve son derece zor temizlik süreçlerine neden olacaktır. Su kaçakları sorununda yapılan bu kırma işlemleri sonucunda diğer problem ise bu kırıkların onarılması sırasında yaşanacaktır. Çünkü kırılan fayansların yerlerine diğer fayanslar ile aynı desen ve modelde fayans bulunması zor olacak ve evlerin görsel algısında oldukça çirkin bir görüntü ortaya çıkacaktır. Su sızıntısı tespiti işlemlerinde kırma dökme olmasının en büyük sorunu ise tespit fiyatlarına eklenen inşaat masrafları ile tesisat ücretlerinin çok yüksek rakamlar olmasıdır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilirsiniz...

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212