Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar Mı?

Lavabo açma teli ile tıkanıklık açma her zaman diğer yöntemler ile tıkanıklık açılmasından daha zordur. Kişilerin kendi imkanları ile ya da makine kullanmayan tesisat ustalarının kendi imkanları ile uğraştığı bir yöntemdir. Gerçekten uğraştırıcı, etrafı kirleten ve hijyenik çalışma kurallarına aykırılık gösteren bir yöntemdir. Önemli durumlarda tabi ki kullanılması gerekmektedir. Altın yüzük, küpe veya değerli eşyaların lavabo giderinden düşmesi ile birlikte bu materyallere geri ulaşmak önem arz eder.

O zaman tabi ki mecburen lavabo gideri açılır, borunun içine tel uzatılır veya lavabo giderindeki tıkanıklık yaratan bu değerli malzemeler lavabo açma teli ile çıkarılmak durumunda kalınır. Çünkü makineli robot yardımı ile gider açmak demek, kameralı cihaz ile gözlemin yapılması ve gider tıkanıklığını meydana getiren pisliğin de ortadan kaldırılması açısından basınçlı su motoru kullanılması anlamına gelmektedir.

Lavabo açma teli ile kanal açma makinası arasında farklar bulunmaktadır. Bu farklara aşağıda değinilmiştir.

Lavabo açma teli itme ya da çekme özelliği ile kullanılabilmektedir. Özellikle lavabo açma teli genellikle çekmek amaçlı kullanılmaktadır. Ancak kanal açma makinesi su basıncı ile itmeye dayalı bir sistem üzerine kuruludur.

Mutfak giderlerinde lavabo açma teli yağlanma ya da kireçlenme durumlarını tam anlamı ile ortadan kaldırmayacak ve geçici çözüm yolu yaratacaktır. Kanal açma makinesi teli oldukça kalındır. Bu sayede de tam kapsamlı ve tam sonuç alınabilen işlemler yapılabilmektedir.

İleri düzey problemlerde kanal açma teli işe yaramayacaktır bu durumlarda makine yardımı ile tıkanıklık açılmasına ihtiyaç vardır. Bir tesisatçı çağırmanız ve tesisat güvenliğinizi ona emanet etmeniz gerekmektedir.

Gider Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

Evlerde en sık kullanılan bölümler banyo, tuvalet ve mutfaklardır. Burada su giderleri bulunur. Dönem dönem de gerek kullanıcı hatasından kaynaklı olarak gerekse tesisat sistemi hatasından kaynaklı olarak sorunlar çıkarabilmektedir. Bu tıkanıklıkların oluşturmuş olduğu sorunlar neticesinde de her türlü çözüm yolu aranmaktadır. Gider borularının tıkanması sorunu günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Öyle ki çoğumuz bu sorunu önemsemeyerek hemen toz ya da sıvı form market kimyasalı dökerek bu sorunun üstesinden gelmeye çalışırız. Oysaki yanlış açma teknikleri ile ya da lavaboların yanlış kullanım teknikleri ile gider tıkanıklıkları içinden çıkılmaz bir hale gelebilmektedir.

Gider borularının tıkanmasını önleyen yöntemler arasında yer alan durumlar göz önünde bulundurulduğunda mutfak ve lavabo giderleri için ayrı ayrı yöntem olduğu örülmektedir. Çoğu kişinin sıklıkla yapmış olduğu mutfak lavabosunun içerisinde salata malzemeleri soyma ve doğrama yemek artıklarının lavabo içine dökülerek sonrasında temizlenmeye çalışılması gibi olumsuz durumlar sürekli mutfak tıkanıklığına yol açar. Mutfak giderlerinin tıkanmasını önlemek açısından bu durumun ortadan kaldırılması göz önünde bulundurulmalıdır.

Banyo ve tuvalet lavabo içlerinde saç taranmamalı ve gider borusunu tıkayıcı maddeler buraya atılmaya çalışılmamalıdır.

Lavabo açma teli ile Gider Açma Yöntemi

Lavabo tıkandı nasıl açarım? sorusunu soruyorsanız doğru yerdesiniz. Lavabo tıkanmasını nasıl açarım diye düşünüyorsanız basit tıkanıklıklarda lavabo açma teli kullanmanız uygun olmalıdır. Lavabo açma teli ile lavabo gideri açma işlemleri için, öncelikli olarak kendiniz ya da tesisat ustanızdan lavabo açma teli edinmeniz gerekir. Tıkalı lavabo giderine lavabo açma teli uygulaması yapılır. Bunun için evye içerisinde su varsa boşaltılır.

Bir kova bez yardımı ile ya da küçük hortum yardımı ile biriken su boşaltılır. Gider süzgeci açılır. Lavabo açma teli basınç ile dert tıkalı kısma uygulanır. Bu yakın olan tıkanıklıklarda geçerlidir. Eğer tıkanıklık tele gelmiyor ise daha derinde demektir. Ayrıca daha güçlü olan tıkanıklıklarda ve uzak yer olan tıkanıklıklarda kanal açma makinesi kullanılması önerilmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...