Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Lavabo Gideri Açma İşlemleri

Makineyle Lavabo Gideri Açmak

Lavabo giderleri yaşam alanlarımızda sık karşılaştığımız bir sorun olarak tıkanıklık gösterir. Bu herkesin başına gelmiş ve gelmekte olan bir tesisat problemdir. Bazen yanlış döşenmiş bir tesisat hatası bazen bilinçsiz bir usta tarafından yapılan tesisat hatası bazı durumlarda da hem kullanımdan kaynaklı hem de zamana bağlı nedenler ile oluşan durumlardır. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığı takdirde sorunun çözümüne odaklanılmalı ve sorun anında ortadan kaldırılmalıdır.

Bu sayede kolay şekilde eski yaşam alanı rahatlığınıza kavuşabilirsiniz. Lavabo gideri tıkanıklığı ile karşılaşan kişilerin arama motorlarında lavabo gideri nasıl açılır? Konusunu arattıkları görülmektedir. Bu nedenle yazımızda lavabo giderinin nasıl açıldığı hakkında bilgi alabilir ve bu kapsamda da çalışmalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Tıkanan lavabo gideri gider tıkanıklığı durumuna bağlı olarak el ile açılır, makine yardımı ile ya da kimyasal yardımı ile açılabilir. Hangi koşullarda hangi türü kullanmak önemlidir, bunu ayarlamak gereklidir.

Lavabo Gideri Tıkanmasında Tıkanıklığın Zararları

Lavabo giderinin tıkanması ile karşılaşılması sürekli görebileceğiniz bir durum değildir. Eğer sürekli olarak görünüyor ise tesisat sisteminde büyük çaplı bir hata var demektir. Belki de kullanım yanlışlığından kaynaklı oluyor olabilir. Bunun tespitini de en iyi o yaşam alanında bulunan kişiler yapar. Kullanım hatasından kaynaklı lavabo giderlerine sürekli atık madde kaçırılması, tuvalet kağıdı, yemek artığı, yabancı cisim vb. kullanım alanına göre kaçırılacak materyallerden kaynaklı oluşur.

Bu durum da o yaşama alanında bulunan kişilerin işlerini teknik olarak sürekli aksatır. Lavabo borularını tıkayan maddeler hem tıkanıklığı kalıcı kılar hem de bu şekilde sağlığa zararlı durumlar ortaya çıkarır.

Zarar yönleri suyun geri gelmesine yol açma, bakteri ve mikrop üremesi nedeni ile kişinin sağlığına zarar verme gibi durumlardan oluşabilmektedir. Lavabonun tıkanmasının zararları kişinin yaşamını etkileyen hem sağlık hem de maddi zararlara yol açan nedenlerden oluşabilmektedir. Mutfak lavabosunun tıkanma sorunu ile birlikte olumsuz yaşanılan bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda acilen çözümlenmesi gerekmektedir.

Tıkanan Lavabo Gideri Açma İşlemleri

Lavabo tıkanıklığı kimyasal çözücü yardımı ile açılabilir. Bunun için toz ve sıvı formda bulunan kimyasallar tercih edilebilmektedir. Sıvı formda bulunan kimyasal çözücüler oldukça hafif lavabo tıkanıklıkları için uygundur. Kötü gaz ve koku salınımı yapmadığı için sıklıkla ev hanımları tarafından tercih edilmektedir. Ancak orta dereceli lavabo tıkanıklıklarında toz formda oluşan ve kaynar su yardımı ile açılan kimyasal çözücüler kullanılabilmektedir.

Bu sayede de lavabolar anında açılır. Ancak sürekli olarak bu tarz kimyasalları kullanıyorsanız bu maddeler lavabo açmak için yeterli gelmiyor demektir. Ayrıca sürekli olarak kimyasal madde kullanımı borulara da zarar vermektedir. Bu işlemlerden sonuç alamayan kişilerin makine ile lavabo açma işlemini uygulaması gerekmektedir.

Makine ile Lavabo Borusu Açma İşlemi

Makine yardımı ile lavabo borusu açma işlemleri tesisat ustaları tarafından yapılır. Ancak makine kullanan firmalarda çalışan tesisatçıların yapabileceği türden bir iştir. Çünkü her tesisat ustasında gider açma makinesi bulunmamaktadır. Kanal açma makinesi ile gider açma işlemleri yapılması için sizler de deneyimli firmamızdan yararlanabilir ve sürekli tıkanan tesisat sisteminizin kanal açtırma durumunu gözden geçirtebilirsiniz. Makine yardımı kullanarak bu işlem kamera sistemi ile tıkanıklık açma işlemi olarak karşımıza çıkar.

Kamera yardımı kullanılırken, makinenin ucuna takılan kamera aparatının, gidere salınması ve burada tıkanıklığa sebebiyet verecek durumun gözlenmesi ile rotaya çıkarılır. Kimyasal çözücülerle tıkanıklık açma işlemi yetersiz kaldığında sizler de her zaman robot makine ile tıkanıklık açma işlemine yönelmelisiniz. Bunun sonucunda uzun süre lavabo tıkanıklığı problemlerinden kurtulursunuz. Düzenli kullanım ile birlikte bir defalık ve kalıcı çözümler sunan firmamızın çalışmalarından yararlanmak için bizleri her zaman arayabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...