Lavabo Gideri Tıkanınca Lavaboyu Nasıl Açarım

Lavabo Gideri Tıkanınca Lavaboyu Nasıl Açarım

Suyun binayı çürüttüğü göz önüne alınırsa bu durum elektronik eşyalara da zarar verebilmektedir. Elektrik çarpması, bulaşık makinesi ve buzdolabına yürüyen suyun burada elektronik aletleri bozması gibi olumsuz durumlar oluşur. Bu nedenle bu durumlar bekletilmeye ve ertelenmeye gelmeyecek kadar oldukça önemli durumları oluşturmaktadır.

Lavabo giderinin tıkanması ne yazık ki bir süre sonra su birikintilerine, suların geri tepmesine ya da bir yerden patlak vererek su taşkınlarına, boru çatlak veya kırıklarına neden olacaktır. Lavabo gideri tıkandı ve su bir anlık olarak geri tepti. Bu durumda yapılması gerekenleri ilgili yazımızda bulabilir ve bu konuda firmamızdan çözüm destekleri alabilirsiniz. 

Banyo Lavabo Gideri Tıkanınca Yapılması Gerekenler

Banyoda lavabo gideri tıkandı ve sizin de bir şeyler yapmanız gerek. Lavaboyu nasıl açarım diye kendinize soruyor olabilirsiniz. Aşağıdaki işlemleri sağlayabilmeniz mümkündür. 

Suyun geri tepmesi durumunda borudan geri tepen suyun durdurulması gerekmektedir. Bunun için vanalar kapatılır. Suyun durdurulması için öncelikli olarak bir kova ve bez yardımı ile giderdeki suyun boşaltılması gerekmektedir. Ardından tıkanıklığın neden olduğu çözümlenebiliyor ise, kişinin kendi imkanı ile lavabo gideri açılabilmektedir.

Kişinin kendi imkanı ile açılamayan giderlerde bir tesisatçı ile çalışmak daha kaliteli hizmet almanızı sağlayacaktır. Lavabo gideri açılmıyor ise yapılması gereken en önemli adım bir tesisatçı usta bulmaktır. Biz sizleri bu zahmetten kurtararak lavabo gideri açma işlemleri için kendi ustalarımızı bulunduğunuz yere kısa süre içerisinde yönlendiriyoruz. Lavabo gideri tıkanıklığı oldukça büyük sorunlara yol açacak bir iş olduğu için öncelik sırası önem derecesine göre yüksektir.

Bu nedenle verilen randevu süresi de olabildiğince kısa tutulmaktadır. Aynı gün içerisinde yoğunluğa bağlı olarak maksimum bir gün içinde sizlere en kaliteli hizmeti sağlamak adına usta tesisatçılarımız gelmektedir. Tıkanıklığın durumuna bağlı olarak robotla tıkanıklık açma konusunda profesyonel bir yaklaşım ile on beş yirmi dakika içinde büyük sorunları ortadan kaldırmaktayız. 

Bir lavabo gider borusu sık sık tıkanıyor ise, bu oldukça büyük bir sorundur. Çünkü evi su basma ihtimali vardır. Suyun geri gelmesi veya su yürümesi denilen bu durum tıkanık olan lavabodan zamana bağlı olarak bir anda borunun içerisinde yer alan suyun gider borusundan dışarı çıkması durumunu ifade etmektedir. gider borusu içerisindeki pis ve hijyen olmayan suyun, gider süzgecinden evyeye oradan da mutfak ya da banyo tezgâhına yürümesi hijyenik olmayan bir koşuldur.

Tıkalı lavabolar bu nedenle tehlike çağırmaktadır. Lavabodan geri gelen atık suyun zararları saymakla bitmez. Hastalık yayar, evin hijyenik yapısını bozar. Pis koku yayar. Nem ve küf oluşumunu hızlandırır. Üstelik bunu yapması için de uzun süre beklemesine gerek yoktur. Bir anlık olarak suyun geri tepmesi durumu ile karşılaşıldığında risk artmaktadır.

Bu nedenle bu şekilde bir durum ile karşılaşıldığı zaman olabildiğince hijyenik çalışmak gerekmektedir. Kirli suyla temas halinde olmak hastalık habercisi olabilir. Lavabodan geri gelen sular ile baş edemediğiniz durumlarda tesisat firmamızın desteğini de alabilirsiniz. Tıkalı lavaboların temizlenmesi ve tesisat sorunun çözümlenmesi için çalışmalarımızı en kaliteli şekilde sunacağımızdan şüpheniz olmasın. 

Robotla Tıkalı Lavabo Açma İşlemleri

Robot yardımı ile tıkalı lavabo açma işlemleri aslında kameralı sistemle lavabo giderini açan firmalar tarafından yapılan bir uygulamadır. Bu sistemde makine robot adı verilen ve gider borusuna kadar uzatılabilen, mesafe ayarı yapılan, uzun tel yardımı ile kolay hareket kabiliyeti olan cihazlar ile çalışmayı içermektedir. Cihaz ile açılan lavabo boruları teknolojik imkanlar ile yararlanmayı getiren profesyonel bir hizmettir. Ne yazık ki günümüzde her tesisatçı bu hizmeti sağlamamaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.