Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Lavabo ve Klozet Montajı

Lavabo ve Klozet Montajı Nasıl Yapılır Günümüzde daha estetik ve daha fonksiyonel özelliklere sahip olduğu için daha fazla tercih edilen dolaplı Hilton lavabolar, çeşitlilik bakımından sizlere seçme imkanı da sağlıyor. Ekonomik fiyatlar ile satılan dolaplı lavaboların su tesisatları da eski tip ayaklı lavabolara göre farklılık gösteriyor. Musluk ağızlarının dolapların içinde kalması nedeni ile gider borusu ve musluk için sıcak ve soğuk su girişleri lavabo modeline göre dolabın ortasına getirilmelidir. Lavabo giderinin bağlantısı yapılmadan önce sifon kullanmanız size koku problemi konusunda avantaj sağlar. Kaliteli bir lavabo sifonu kullanmadığınızda lavabo giderinden koku yayılabilir.

Lavabo Montajının Püf Noktaları

Banyolarda kullanılan dolaplı lavabo montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları var. Bu noktalara dikkat edilmesi durumunda kusursuz bir montaj işlemi yapılabilir. Banyo dolapları montajı işlemi öncesinde, sırasında ve sonrasında şu noktalara dikkat edilmelidir.

 • Dolaplı lavaboların üst kısmında yer alan aydınlatma sistemi için montaj öncesinde elektrik tesisatı çekilmesi gerekiyor.
 • Temiz su bağlantılarının yapılmasından sonra sızdırmazlık testlerinin yapılması çok önemlidir.
 • Lavabo dolabının yerleştirileceği alanın zeminin düz olması gerekiyor. Aksi durumda lavabo tam oturmayacağı için bağlantılar da sağlıklı bir şekilde yapılamayacaktır.
 • Lavabo için hem sıcak hem de soğuk su tesisatı çekilecekse lavabo alt kısmında yer alan tesisat deliği çekilecek hatların genişliğine göre genişletilmelidir.
 • Lavabonun standartlara uygun olarak monte edilmesi ve sabitlenmesi gereklidir.
 • Gider bağlantısı yapılmadan önce sifonun doğru bir şekilde takılması çok önemlidir.

Ayaklı Lavaboların Pratik Olarak Sökülmesi

Eski moda bir lavabo olan ayaklı lavaboları modern lavabolar ile değiştirmek istediğinizde kırmadan ve zarar görmeden sökmeniz gerekiyor. Ayaklı lavaboları sökerken öncelikle bataryayı sökmeniz gerekiyor. Batarya söküldükten sonra temiz su bağlantılarının ve giderin demonte haline getirilmesi gerekiyor. Bu işlem sonrasında lavaboyu duvara sabitlediğiniz tijleri sökmeniz gerekiyor. Sabitleme tijlerini söktükten sonra artık lavaboyu yere indirebilir ve ayağının sabitleme vidalarını sökerek demonte işlemini tamamlayabilirsiniz. Ayaklı lavabo sökülmesi için işleme suyu keserek başlamalısınız. Suyu kestikten sonra önce bataryayı sökmeli, sonra tesisatları demonte hale getirmelisiniz. Son olarak lavabonun sabitlendiği yerlerden çıkarılması yeterli olacaktır.

Lavabo Montajı

 • Lavabo montajı için bir usta tercih etmediğiniz zaman kırılma, yerinden çıkma gibi riskler her zaman olacaktır. Bu nedenle lavabo montajı yaparken şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Evin su tesisatının vanasını kapatmalısınız.
 • Lavabonuzun duvara sabitlenmesi için vida yer açmalısınız.
 • Lavabo sabitleme işleminden sonra gider bağlantısı, sıcak ve soğuk su bağlantısını yapmalısınız.
 • Batarya montajını yaptıktan sonra lavabo montajını tamamlamış olursunuz.
 • Bu aşamadan sonra sızdırmazlık kontrolü ve son kontrolleri yaptıktan sonra artık lavabonuzu kullanabilirsiniz.

Pratik Klozet Montajı

Klozet montajı yapabilmek için elinizin biraz yatkın olması gerekiyor. Satın aldığınız klozetin kutusunun içinde montaj şeması çıkacaktır. Klozet montajı şemasına göre montaj işlemini yapabilirsiniz. Klozetinizi gider borusu ile uyumlu olacak şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Sızdırmazlık sağlaması için bağlantı noktası için teflon kullanabilirsiniz. Daha sonra klozet için temiz su bağlantısını yapanız gerekiyor. Klozet vanalarının yer aldığı spring hatlarının bağlantılarını yaptıktan sonra tesisatın vanasını açarak sızdırmazlık testi yapmanız gerekiyor. Eğer herhangi bir sızdırma durumu yoksa artık klozetinizi zemine sabitleyecek vidaları sıkabilirsiniz. Klozetin iki tarafında yer alan vidaları sıkarak klozeti sabitlemiş olacaksınız.

Klozet montajı yapabilmek için birkaç tane takıma ihtiyacınız var. Eğer su tesisat bağlantılarının sızdırmaz bir şekilde yapılmasını istiyorsanız anahtar takımına sahip olmanız yeterli olacaktır. Klozet montajı bittikten sonra şebeke suyunu açarak sızdırma olup olmadığını test etmek akıllıca olacaktır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...