Lavabodan Su Gelmesi – Suyun Geri Tepmesi

Lavabodan Su Gelmesi  Suyun Geri Tepmesi Tatile gittiniz. Bir süre sonra eve geldiğinizde mutfağınızı sular içerisinde buldunuz. Mutfakta yemek hazırladınız ve gün içinde başka bir odaya gittiniz. Geri mutfağa döndüğünüzde, lavabonun altından taşmış olan suları gördünüz. Böyle olası durumlarda ne yaparsınız? Bizce hiç vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Çünkü su basma durumları, lavabonun altından su gelmesi, suyun geri tepmesi vb. olaylar hiçbir şekilde şakaya gelmez durumlardır.

Lavabodan Su Geldiğini Görünce Yapılması Gerekenler

 • Musluk açık ise kapatılır.
 • Banyoda yer alan klozetlerde bulunan sifonların duvara ya da yere tam oturduğundan emin olunması gerekir.
 • Mutfak evye içi ya da banyo tuvalet lavabosu içlerinde er alan muslukların dibinde bir oynama ya da hareket olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Su arıtma cihazı var ise, şebeke hattına bağlantı yeri kontrol edilmelidir.
 • Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi vb. şebeke hattına bağlı olan elektronik eşyaların bağlantı yerleri kontrol edilmelidir.
 • Gerekli kontroller sağlandıktan sonra sorun tespit edilir. Kişi kendi halledemeyecek düzeyde büyük bir problem var is bir tesisatçı çağırmanız gerekecektir.

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı lavabo açma işlemleri öncelikli olarak kişinin kendi imkanları ile açılması gereken bir durumdur. Eğer durum ciddi ve tıkalı lavabo bir türlü açılmıyorsa ya da açıldıktan hemen sonra yeniden tıkanıyorsa problem büyük demektir. Bu konularda da yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmektir. Tesisat sistemi yanlış bağlanmış olabilir, yeteri kadar eğimli olmayabilir, boruda çatlak veya kireçlenme olmuş olabilir. Bu durumlar ancak bir tesisatçının çözümleyebileceği önemli bir iştir. Bu nedenle ağır tıkalı vakalarda bizimle çalışmalısınız. Hafif tıkanıklık şeklinde seyreden durumlarda ise yapılması gereken yöntemler aşağıda belirtilmiştir.

Karbonat ve Sirke Kullanımına Bağlı Tıkalı Lavabo Açma: Tıkalı lavabo açma yöntemleri hususunda en basit şekilde ve en doğal yöntemler ile açılması şeklidir. Sirke ve karbonatın karıştırılarak lavabo giderine dökülmesi hem tıkanıklığı açacak hem de giderin ağız kısmında oluşan kararma, yosun tutma ve renk değişimlerinin üstesinden gelecektir.

Sirke ve Tuz Kullanımına Bağlı Tıkalı Lavabo Açma: Öncelikli olarak tıkalı lavabonun giderinin içerisine bir miktar sofra tuzu tıpkı toz lavabo açıcının lavabo içine döküldüğü gibi dökülür. Ardından tıkanıklığın durumuna bağlı olarak yarım şişe ya da tam şişe üzüm sirkesi boşaltılır. Gider içerisine akan tuz sirke ile lavabo gideri içerisinde tepkimeye girerek giderdeki tıkanıklığı çözecektir.

Kola ve tuz ile Tıkalı Lavabo açma: Gene aynı şekilde tıkalı lavabonun içerisine boşaltılan tuzun üzerine bir litre yeni açılmış ve asidi kaçmamış olan kola boşaltılır. Tuz ve kola asidi lavabo içerisinde tepkimeye girer. Bu işlem hem tıkalı lavabonun açılmasını sağlar hem de gider içerisinde oluşan yağ ve kireci de anında yok eder.

Pompa Kullanımı Yöntemi ile Tıkalı Lavabo Açma: En bilindik ve basit yöntemdir. Tıkanıklık lavabonun gider ağzında ise, pompanın da gücü ile kaçan katı cisimlerin yeniden dışarı çıkmasını sağlar ve bu şekilde de pompa ile gider borusu açılmış olur. Bu işlemin ardından sirkeyi lavabo açmak için değil, evye içi ya da lavabo gider ağzını temizlemek için kullanabilirsiniz.

Kameralı sistemle lavabo açan firmalar olarak bizler siz değerli müşterilerimizin tıkanık lavabo sorununa çözüm getirmekteyiz. Bu şekilde basit bir tıkanıklık işlemi ile uğraşmıyorsanız. Jet motorla gider borusu yıkama tesisatçı hizmeti sunduğumuzu bilmenizi isteriz bu sayede hem su basımı ile jet motor sayesinde tazyikli su kullanarak gider açmakta hem de görüntülü sistemle mutfak lavabosu açan usta yardımı ile tıkanıklık kaynağının sorununu tespit edebilmekteyiz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Su yapısı gereği en ufak sızıntılardan bile akabilmekte ve çok farklı

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.