Lavabodan Su Gelmesi

Lavabodan Su Gelmesi

Lavabodan su gelmesi her zaman karşılaşılan bir sorun değildir. Fakat yaşandığı zaman da hem sağlık hem de maddi açıdan insanı zarara sokacak bir durum olarak karşımıza çıkar. Bu nedene böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman hemen firmamız ile iletişime geçiyor olmanız gerekmektedir. Lavabodan su gelince, su evyeden çıkarak mutfak içine yürür, banyodan gelmesi durumunda da aynı şekilde su taşkınına sebep olur. Halı veya elektronik eşyaların ıslanması ile küf, hijyenik olmayan durumlar, elektronik aletlerin zarar görmesine yol açacaktır. Lavabodan su geri gelmesi ile alınabilecek önlemler ve bunun oluştuktan sonra yapılması gereken işlemler yazımızda yer almaktadır.

Lavabodan su geri geliyor

Lavabodan su geri geliyor ise, bu işlemin çaresi hem lavabo evyesinde bulunan suyu çıkarabilecek hem de lavabo gider kanalını makineli robot yardımı ile açabilecek bir tesisat ustası ile açılmaktadır. Bu şekilde çalışmalar da ancak işin profesyonel ve ehli kişileri tarafından gerçekleşebilmektedir. Makineli robot ile çalışma her zaman müşteriye fayda sağlar. Bunun en önemlisi ise, müşterinin kendi gözü ile direkt tıkanıklığın sebebini görmesi ve bir sonraki kullanımlarda bu duruma önlem almasını oluşturmaktadır. Özellikle mutfak giderlerine salınan makineli robot yardımı ile müşteriler buradaki yağlanma ve yemek artıklarını görebilmektedir. Temizleme işlemi ve kanal açma işleminin ardından bir sonraki aşamada kullanım süresinde daha dikkatli olmaktadır. Yağları lavaboya dökmemekte ve yemek artıklarını çöpe dökmeden lavabo içerisinde biriktirmemektedir. Daha dikkatli kullanım bir daha tıkanıklık yaşanması durumunun da önüne geçmektedir.

Makine ile gider açma işlemi

Makine ile gider açma işlemi uygulandığı zaman bir başka faydası ise, bu işlemlerde oluşan zaman pratikliğidir. Normal tesisat işlemi saatler hatta günler alabilirken, makine yardımı ile en zorlu kanal açma işlemleri bire maksimum yirmi dakika sürmektedir. Üstelik bu işlemler yapılırken yaşam alanlarına hiçbir şekilde zarar verilmemektedir. Her zaman kaliteli ve birinci sınıf işçilik ile vermiş olduğumuz hizmetler neticesinde makineli robot yardımı ile kanal açma işlemi yapmaktayız. Bunun sonucunda da gittiğimiz yaşam alanlarında karşılaşılan tesisat sorunlarını en temiz şekilde halletmekteyiz. Hem kirletme ve dağınıklık olmadan, hem mikrop yayılımının önüne geçerek her zaman hijyenik çalışma sağlamaktayız. Boru içini görüntüleyen kamera her zaman çalışmayı daha kolay kılar. Sizlerde yapılacak olan bu tıkanık açma işlemleri için en kaliteli çözümler sunan firmamızdan destek alabilirsiniz.

Tıkalı Lavabonun Robotla Açılma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sizin de atık su borunuz mu tıkandı? Yoksa lavabodan sular geri mi taşıyor? Hem tıkanıklık işlemlerinde hem de suların geri gelmesi durumunda yapılacak tek işlem firmamızı acilen aramak olmalıdır. Çünkü bu büyük çaplı bir tıkanıklıktır. Artık boru akan suyu kabul etmemiş ve geri göndermiştir. Sizin de bu noktadan sonra yapacak tek işiniz bir tesisatçı çağırmak olmalıdır. Tıkalı gider makine ile açılır mı demeyin. Firmamızın tesisatçılarının sağladığı destek ile kırmadan tıkanıklık açma çalışmalarını tıkalı gider borularınız için uygulayabiliriz.

Firmamızın Sağlamış Olduğu Hizmetler

 • Cihazla lavabo tıkanıklığı açma işlemleri
 • Kameralı sisteme atık su borusu açma işlemleri
 • Makine kullanarak tuvalet borusu açma işlemleri

Lavabo Tıkanıklığı Oluşturan Maddeler

Lavabodaki atıkların tıkanması sorunu ile karşılaşıldığında nedenlerine bakılmalıdır. Bu maddeler lavabo tıkayan madde bileşenleri ismi ile karşımıza çıkar. Bu bileşenler tıkanıklığın yerine göre farklılık taşımaktadır. Mutfakta yemek artıkları, yağlar, banyo evye lavabo içlerinde saç kılı, tüyler, sabun ve şampuan artıkları; tuvalet giderlerinde ise, suda çözünmeyen tuvalet kağıdı ve peçeteler olarak karşımıza çıkar. Ayrıca lavabo giderini tıkayan birçok yabancı madde de bunların birleşimi sonucunda lavabo giderinden tam verimlilik alınamamasına neden olmaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Su yapısı gereği en ufak sızıntılardan bile akabilmekte ve çok farklı

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.