Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Makine İle Tıkalı Boru Açan Firma

Tıkanan boruları tıkalı boru açma hizmeti ile alabilmek mümkündür. Fakat bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli durum tıkalı boru açma hizmetini kameralı robotlar eşliğinde verebilen firma bulabilmektir. Kamera hem tıkanıklık sırasında hem de tıkanık açıldıktan sonra durum tespiti yaparak tıkanıklığın bir daha yaşanmaması adına ortaya çıkan bir hizmettir.

Sonrasında bir daha tıkanıklık yaşanmaması adına boru içine kimyasal basılması ve bu şekilde yıkanarak temizlik yapılmasında fayda bulunmaktadır. Zaman içinde oluşan bakteri ve pislikleri ortadan kaldırmaktadır. 

Kameranın önemli bir faydası bulunmaktadır. Tıkanıklık işlemi açıldıktan hemen sonra boru kamera aracılığı ile gözlemlenip, bakımı yapılmaktadır. Bu sayede tıkanıklığa neden olan etken görülebilir. Boruların çatlak veya kırık durumları da görülebilmektedir. Karşılaşılan herhangi bir soruna karşı olarak uzun boruların içleri kimyasal ile yıkandığında daha verimli sonuçlar alınabilmektedir.

Bu nedenle boru açma işleminde hem makine yardımı kullanma hem de kimyasal ile işlemin bakımın ı yapmak olası bir sonucun bir daha tekrar etmemesini önlemek amacıyla oldukça önemlidir. 

Lavabo Gideri Neden Tıkanır ve Kamera ile Nasıl Tıkalı Lavabo Açılır?

Lavabo gideri çeşitli nedenler ile tıkanıklık gösterebilir. Bunlardan en önemlisi, katı madde ve dışarıdan atılan herhangi bir maddenin suda erime durumu olmamasında gideri kapama durumudur. Ayrıca zaman içerisinde oluşan eski binaların tesisatlarında yaşanan kireçlenme ve maddelerin taşlaşarak yerinde kalması durumunda da lavabo giderleri tıkanabilmektedir. 

Kameralı lavabo gideri açma işlemlerinde karşılaşılacak olan sorunun nedeni belirlenmek amacı ile kullanımı gösterilmektedir. Bu sayede öncelikli olarak tıkanıklığın açılması gerekmektedir. Tıkanıklık açıldıktan Sonra kamera yardımı ile sorunun ne olduğuna bakılır. Bu sayede oluşan sorun nedeni bir daha tekrarlanmasın diye daha dikkatli olmakta fayda vardır.

Eskiyen tesisat yapıları ve kireçlenme durumlarında açılan lavaboların ardından kimyasal basma işlemi gerçekleştiğinde bir daha kireçlenme oluşması uzun yıllar alacağı için bu tarz işlemlerden sonra yeniden lavabo tıkanıklığı için korkmaya gerek yoktur. Ancak kullanıcı hatasından kaynaklı olarak yani suda erimeyen malzemelerin lavabo giderleri içerisinden geçmesi ve burada da tıkanıklığa yol açması durumunda olan ve açılan giderlerin kullanıcılarının dikkatli olması gerekmektedir.

Her ne kadar tıkanıklık açılsa ve kimyasal basılsa da aynı şekilde özensiz kullanımdan kaynaklı olarak ortaya çıkan durumlar yeniden tekrarlandığında lavaboların tıkanması kaçınılmaz olacaktır. 

Makineyle tıkalı borular açma işlemi de, boru kanallarının açılma işlemi sırasında makineden yararlanmaya verilen isimdir. Günümüzde artık lavabolar kimyasal ile değil makine ile açılmaktadır. Açılan lavabo kanallarının üzerine yeniden tıkanıklık oluşmasın diye koruyucu kimyasal basılmaktadır. Kimyasal basma işleminde de oldukça uzun yirmi beş metreye adar uzanabilen aparatlar aracılığı ile kanal boyunca tıkanıklıkların açılması muhtemel olacaktır. 

Makine Yardımı ile Boru Tıkanıklığını Açan Tesisatçı

Tıkanmış bir gider borusu kişinin kendi imkanları ile kısmen açılabilir. Bunun için bir tesisatçı ile çalışmanız sizlere fayda sağlayacaktır. Çünkü sürekli olarak tıkanıklık gösteren gider borularında kendi imkanlarınız ile kimyasal döktüğünüzde ve bu işlemi sık yaptığınızda tesisat borularına zarar verir ve boruları çatlatırsınız.

Bu durum da hem gider tıkanıklığını açmaz, tıkanıklığın yanında birde su kaçağı oluşumuna neden olur. İlerin giderek büyümemesi adına ilk etapta sadece gider açmak amacı ile makineyle tıkalı gider borusu açma işlemleri için firmamızdan yararlanabilirsiniz. Firmamız makineli kanal borusu açma işlemlerini layıkıyla yerine getirmektedir. İstanbul genelinde sunulan bu hizmetler karşılığında her ilçe ve semte verilen İstanbul tesisat hizmetlerinden yararlanmak amacı ile telefonlarımıza dilediğiniz aman ulaşabilirsiniz.

7/24 ulaşım göstereceğiniz firma telefonlarımızdan randevu alabilir ve makineli kanal borusu açma işlemleri için anında bulunduğunuz yere gelmemizi sağlayabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...