Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Makineyle Borunun Nereden Patladığını Bulan Tesisatçı

Su kaçağı birçok mekanda ortaya çıkabilecek ve büyük maliyetler doğurabilecek olan bir arıza durumudur. Bu arızanın ortaya çıkması başta ev hanımları olmak üzere birçok insan tarafından istenmeyen bir durumdur. Fayansların kırılması, yüksek oranda inşaat pisliğinin çıkması su tesisatı ve arızaları konusunda insanların birçok sorun yaşamasına neden olabiliyor. Eski yöntemlerin tamamen terk edildiği günümüzde artık bilinen durumlar arasında yer alıyor. Bilgisayarlı su kaçak tespiti yapan firmalar arasında öncü olan firmamız bu konuda insanlara en iyi şekilde destek veriyor.

Firmamız makine ve bilgisayarlı cihazlar yardımı ile su kaçaklarını kırmadan bulma konusunda son derece profesyonel hizmet veriyor. Cihaz yardımı ile bulunan su kaçakları birçok bakımdan insanların daha az efor sarf etmesine ve ortamın daha az olarak zarar görmesini sağlıyor. Makineyle borunun nereden patladığını bulan tesisatçı olarak su sızıntısı konusunda yalnızca ufak bir yerin kırılmasını ve tamirat için daha kısa bir zaman ihtiyaç duyulmasını sağlıyoruz. Yüksek kalite standartlarında hizmet veriyor olmamız insanların su boruları ile büyük çapta sorun yaşamasını da engelliyor. Su sızıntısını anlamak için birçok farklı yöntem kullanılabilir. Kırma işlemi de bu yöntemler arasında en ilkel olarak tespit yöntemleridir.

 Su Sızıntısı Nasıl Anlaşılır?

Su sızıntısının meydana geldiğini anlamak çok zor bir durum değildir. Prizlerden su gelmesi ya da duvarın nemlenmesi durumu dahi su sızıntısı olduğunu tahmin etmek için yeterli olan durumlardır. Su sızıntısı temiz su borularında, pis su borularında ya da kalorifer borularında meydana gelebilen bir arıza türüdür. Temiz su borularında bir sızıntı meydana gelmiş ise su sayacınızın değerlerini bir yere kaydederek su sızıntısının buradan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilirsiniz. Su sayacındaki değerleri kaydettikten sonra tüm vanaları kapatarak suyu bir süre kullanmayın ve tekrar su sayacındaki değerleri kontrol edin. Eğer farklılık var ise su kaçağı temiz su borularından kaynaklanıyor demektir. Ancak bunun için saatlerce beklemenize gerek yok. Firmamız gerekli cihazlar yardımı ile dakikalar içerisinde su tesisatındaki sorunları tespit ederek arızayı gideriyor.

Cihaz ile su kaçağını bulma konusunda profesyonel olan hizmetimiz sizleri birçok ek masraftan ve iş yükünden de kurtaracaktır. Su sızıntısı pis su borularından kaynaklanıyorsa bu sorunu da kısa sürede tespit edebilir ve sorunun giderilmesini sağlayabiliriz. Patlayan bir su borusu çok daha büyük bir maliyet çıkarmadan kısa sürede tespit edilebilir ve sizlerin bu sorundan ufak birkaç tamirat işlemi kurtulamanıza yardımcı olabiliriz. Duvarlarda, yer zemininde meydana gelen nemlenme ve renk solması ya da duvardaki boyaların kabarması da bir su sızıntısı olduğunun göstergesi olabiliyor. Ancak bu durum bazen sizden değil yan komşunuzdan ya da üst komşunuzdan da kaynaklanabiliyor olabilir. Bu nedenle su sızıntısı için evinizin her yerini kırdırmadan önce bu alanda su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekiyor.

Kalorifer Tesisatlarında Oluşan Sızıntılar

Temiz ve pis su boruları yanında suyun taşınmasını sağlayan kombi boruları da bazen su sızıntısına neden olabiliyor. Fakat kombilerden gelen suyun basıncı düşük olduğu için uzun bir süre kalorifer borularından kaynaklanan su sızıntıları fark edilmeyebilir. Bunu anlamanın en önemli yolu kombi üzerindeki bar göstergesinin kontrol edilmesidir. Eğer bar göstergesi normal değer olan 1.5-2 değerlerinin altında ise kalorifer borularında bir sızıntı olduğundan şüphe edilebilir. Ancak göstergedeki bu değişme su sızıntısı konusunda net bir şekilde su sızıntısı olduğunu da göstermez.

Birkaç gün boyunca bu değeri kontrol etmeniz gerekiyor. Su kaçağı tespiti firması olarak bu konuda da müşterilerine yüksek standartlarda hizmet vererek sorunun çözülmesinde yardımcı oluyoruz. Bizler bu borularda meydana gelen sızıntılar için termal kameralar kullanarak sorunun nereden kaynaklandığını kısa sürede bulabiliyoruz. Kalorifer kaçaklarında ilaçla kapatma yöntemi kullanılarak bu sorun ile başınızın ağrımasına izin vermiyoruz. İşlem sırasında ekiplerimiz önce su sızıntısına dair her türlü işlemi yapıyor daha sonra sızıntı bulunduğu anda ilaçla kapatma işlemi yapılıyor.

 Cihaz Yardımı İle Su Kaçağı Tespit Etme

Evlerde ve iş yerlerinde meydana gelen su sızıntısı farklı şekillerde tespit edilebilir. Ancak en garantili yöntem cihaz yardımı ile kaçak tespit etmektir. Bu alanda verdiğimiz hizmetler;

 1. Sıcak ve soğuk su borularında oluşan su sızıntısını bulma,
 2. Su kaçaklarını noktasal olarak tespit etmek ve tamirini yapmak,
 3. Plastik su borularında oluşan sızıntıları bulmak,
 4. Oluşan koku ve nem problerini cihaz yardımı ile saptamak,
 5. Toprak altı borularının su sızıntı tespitini yapmak olarak sıralanabilir.

Gerekli cihazlar yardımı ile tüm sızıntının nereden kaynaklandığını bularak mekan içerisinde çok fazla yerin kırılmasına izin vermiyoruz. Bazen su kaçağı başka bir daireden de kaynaklanabileceği için su sızıntısını bulmak için kullanılan bilgisayarlı aletler kullanılması gerekiyor. Bu aletler sayesinde sızıntı sizden kaynaklanmadığı taktirde herhangi bir zarar ya da inşaat pisliği sıkıntısı altına girmemiş oluyorsunuz.

Banyo ve Tuvaletlerde Oluşan Sızıntılar

En çok sızıntının oluştuğu alanlar banyolarda ve tuvaletlerde oluşan sızıntılardır. Banyo ortamında patlak borunun yerini bulup tamir etme işlemi için eski yöntemleri terk ederek çok daha teknolojiye uygun yöntemler kullanıyoruz. Su sızıntısından şüphelendiğinizde ya da komşunuz size bu sorun ile geldiğinde bizleri aramanız ve arıza kaydı bırakmanız yeterli oluyor. Kaçağın bulunduğu adrese gelerek borularda meydana gelen sızıntıları bilgisayarlı cihazlar yardımı ve termal kameralar ile buluyoruz ve tamir işleminin yapılmasını sağlıyoruz. Bu aşamada yalnızca sızıntının olduğu kısımda ufak bir kırma işlemi gerçekleşiyor. Ancak bunun ev ya da iş yeri sahibine büyük bir maliyeti bulunmuyor.

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

Su kaçağı tespiti sırasında birçok farklı cihaz kullanımı gerçekleştirebiliyoruz. Fayans atlı ve arkası su borularında meydana gelen kaçaklar için bilgisayarlı su kaçağı tespiti cihazları kullanıyoruz. Ancak kalorifer borularında meydana gelen tüm sızıntıların tespiti için mutlaka termal kameraları kullanıyoruz. Termal kameralar sayesinde birçok farklı su sızıntısı tespit edilebiliyor. Aynı zamanda su sızıntısı sorunu bazen tek bir yerden kaynaklanmayabiliyor.

Bu nedenle bir yerde su sızıntısını bulduktan sonra mutlaka işleme devam ederek mekandaki tüm boruların kontrol işlemini yapıyoruz. Böylece farklı yerlerde bulunan ancak fark edilmeyen su kaçaklarını da bulmuş oluyoruz. Ayrı ayrı meydana gelen su kaçakları için ayrı bir tamir işlemi yapılması gerekiyor. Bunun için de birçok kırık işlemi gerçekleştirmek yerinde sızıntının meydana geldiği yerde ufak çaplı tamiratlar gerçekleştirerek sizlere çok büyük inşaat pisliği çıkarmamaya özen gösteriyoruz.

Kurumsal Hizmet Anlayışı

 Hizmetlerimizde her zaman müşteri odaklı olmaya özen gösteriyoruz. Kurumsal bir şekilde verdiğimiz hizmetlerde tüm sorunlar karşısında en az maliyet ve iş yükü anlayışı ile hareket ederek müşterilerimizin su sızıntısı konusundaki tüm sorunları aşmasında yardımcı olmaya çalışıyoruz. 7/24 hizmet alabileceğiniz kurumumuz birçok bakımdan en iyi kalitede hizmet veriyor. Çalışanlarımızın alanlarında uzman ve profesyonel tesisatçı olması da bu konudaki sorunlarınızın kısa sürede çözülmesini sağlıyor. Gerek bina borularında gerekse daire içi borularda meydana gelen tüm sızıntıları kısa sürede çözerek fayansların büyük çapta kırılmasına izin vermeden sorunu çözüyoruz.

 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...