Makineyle Tıkalı Gider Açan Servis

Makineyle Tıkalı Gider Açan Servisler

Makineyle tıkalı gider açan servis hizmetinden yararlanmak için yapılması gereken ilk önemli iş firmamız ile iletişime geçmek olmalıdır. Çünkü tıkalı giderler ile ne zaman karşılaşacağı belli olmaz. Yaşam alanlarımıza nüfus ederek, tıkalı giderde oluşan virüs ve bakterilerin bizlere hastalık saçmasına yol açabilirler. Özellikle okul, hastane, AVM gibi daha fazla hijyen gerektiren yerlerde bu durum biraz daha önemli hale gelmektedir ev ve iş yerlerinde, bina tesisat sistemlerinde oluşan gider tıkanıklıklarında sunulan kesin ve etkili çözüm ile makine yardımı ile gider açılmaktadır.

Bu işlem yapılırken öncelikli olarak, tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Robot makine yardımı ile gider borusuna gönderilen kablo ve ucundaki kamera bize durum hakkında bir bilgi sahibi olmamızı sağlar. Bunun hemen ardından giderin tıkanıklık nedenine bağlı çözüm önerileri geliştirilir. Duruma uygun olarak, tıkanıklığa sebep olan yabancı cismin çekilip çıkarılması ile ya da başka neden ise; tazyikli su basıncı ile motor yardımı kullanılarak makineyle tıkalı gider açma işlemi tamamlanır.

İşlemin tamamlanmasının ardından kameralı robot bir daha gider borusuna gönderilir ve oluşan tıkanıklığın gidip gitmediğine bakılır. Durum kontrolü yapılır. Herhangi bir boru çatlağı ya da kırılması olup olmadığına bakılır. Çatlak borular var ise, başka bir tesisatçılık alanı olan çatlak ve kırık boru tamir etme alanına yönelir. Yoksa bu işlemin ardından kullanılabilir halde olan gider boruları temiz ve ilk günkü gibi müşteriye teslim edilir. Ortalama 20 dakika süren ve bu kısa sürede her türlü tıkanıklık işleminin çözümlendiği hizmetlerimizden dilediğiniz an yararlanmanız mümkündür.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanıklık gösteren bir lavabo problemi açılmak istendiği zaman birkaç yöntem kullanılır. Bu yöntemeler aşağıda yer verilmiştir.

 1. Kimyasal kullanarak lavabo açma Yöntemi

Lavabo açıcı kimyasal kullanarak lavabo gider borusu açma yöntemi kişilerin sağlıksal problemler yaşamasına neden olmaktadır. Bu nedenle pek önerilmez. Ayrıca büyük çaplı tıkanıklık problemlerini de açmamaktadır.

 1. Yağçöz ile ya da sirke – karbonat ile Lavabo Açma Yöntemi

Bitkisel bir yöntem olduğu için çoğu ev hanımı tarafından düzenli kullanılır. Ancak büyük çaplı tıkanıklıkları açmaz. Geçici tıkanıklık durumlarında durumu kurtarmak için etkili olmaktadır.

 1. Susta Kullanma

Susta kullanarak gider borusundaki tıkanıklıklar açılabilmektedir. Bu kısmen etkili olsa da gider borusuna zarar verme riski yüksektir.

 1. Tel Askı kullanma Yöntemi

Bu yöntem de kimyasal kullanılmadan askının direkt olarak giderden aşağı sarkıtıldığı ve tıkanıklığa neden olan maddenin çekilerek temizlendiği bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak pek etkili değildir. Çünkü tel askıya gelemeyecek yapıda kireçlenme, yemek artıkları ya da başka oluşumlar olabilir. Bu yöntem kısmı yarar saplar. Yabancı madde gider borusuna düşüp tıkama yaptığı zaman ve saç, kıl, tüy gibi tıkanıklığa neden olan maddelerin çekilmesi amaçlı olarak kullanılan bir yöntem şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

 1. Makineli Robot ile Gider Borusu Açma

Tesisat ustalarının kullandığı makine yardımı ile sorunun kaynağına inilen ve tazyikli su ile basınç yapılarak açılan yöntemdir. Kimyasal kullanmadığı için ve gider borusuna zarar vermediği için en etkili yöntem olarak bilinmektedir.

Banyo gider tıkanması durumu ve mutfak evye boru gider tıkanması ile ilgili her türlü hizmeti sağlayan kanalcı ustaları ile sizler de rahat yaşam alanlarına kavuşacaksınız. Tıkalı gider açma servisi olarak sunmuş olduğumuz bu hizmet neticesinde lavabo tıkanıklığı sorunu rotadan kalkmış olmaktadır. Lavabo tıkanıklığını açan makineler kullanarak başarılı şekilde hizmet sağlamaktayız. Sağladığımız hizmetler aşağıda listelenmiştir.

 • Makine ile kanal açma
 • Makineyle gider açma
 • Makineyle pimaş açma
 • Makineyle tuvalet tıkanıklığı açma
 • Makineyle lavabo açma
 • Makine ile kanalizasyon borusu açma işlemleri
 • Makine ile mutfak lavabosu açma işlemleri

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.