Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Makineyle Tıkalı Gider Açan Servis

Makineyle Tıkalı Gider Açan Servisler

Makineyle tıkalı gider açan servis hizmetinden yararlanmak için yapılması gereken ilk önemli iş firmamız ile iletişime geçmek olmalıdır. Çünkü tıkalı giderler ile ne zaman karşılaşacağı belli olmaz. Yaşam alanlarımıza nüfus ederek, tıkalı giderde oluşan virüs ve bakterilerin bizlere hastalık saçmasına yol açabilirler. Özellikle okul, hastane, AVM gibi daha fazla hijyen gerektiren yerlerde bu durum biraz daha önemli hale gelmektedir ev ve iş yerlerinde, bina tesisat sistemlerinde oluşan gider tıkanıklıklarında sunulan kesin ve etkili çözüm ile makine yardımı ile gider açılmaktadır.

Bu işlem yapılırken öncelikli olarak, tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Robot makine yardımı ile gider borusuna gönderilen kablo ve ucundaki kamera bize durum hakkında bir bilgi sahibi olmamızı sağlar. Bunun hemen ardından giderin tıkanıklık nedenine bağlı çözüm önerileri geliştirilir. Duruma uygun olarak, tıkanıklığa sebep olan yabancı cismin çekilip çıkarılması ile ya da başka neden ise; tazyikli su basıncı ile motor yardımı kullanılarak makineyle tıkalı gider açma işlemi tamamlanır.

İşlemin tamamlanmasının ardından kameralı robot bir daha gider borusuna gönderilir ve oluşan tıkanıklığın gidip gitmediğine bakılır. Durum kontrolü yapılır. Herhangi bir boru çatlağı ya da kırılması olup olmadığına bakılır. Çatlak borular var ise, başka bir tesisatçılık alanı olan çatlak ve kırık boru tamir etme alanına yönelir. Yoksa bu işlemin ardından kullanılabilir halde olan gider boruları temiz ve ilk günkü gibi müşteriye teslim edilir. Ortalama 20 dakika süren ve bu kısa sürede her türlü tıkanıklık işleminin çözümlendiği hizmetlerimizden dilediğiniz an yararlanmanız mümkündür.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanıklık gösteren bir lavabo problemi açılmak istendiği zaman birkaç yöntem kullanılır. Bu yöntemeler aşağıda yer verilmiştir.

 1. Kimyasal kullanarak lavabo açma Yöntemi

Lavabo açıcı kimyasal kullanarak lavabo gider borusu açma yöntemi kişilerin sağlıksal problemler yaşamasına neden olmaktadır. Bu nedenle pek önerilmez. Ayrıca büyük çaplı tıkanıklık problemlerini de açmamaktadır.

 1. Yağçöz ile ya da sirke – karbonat ile Lavabo Açma Yöntemi

Bitkisel bir yöntem olduğu için çoğu ev hanımı tarafından düzenli kullanılır. Ancak büyük çaplı tıkanıklıkları açmaz. Geçici tıkanıklık durumlarında durumu kurtarmak için etkili olmaktadır.

 1. Susta Kullanma

Susta kullanarak gider borusundaki tıkanıklıklar açılabilmektedir. Bu kısmen etkili olsa da gider borusuna zarar verme riski yüksektir.

 1. Tel Askı kullanma Yöntemi

Bu yöntem de kimyasal kullanılmadan askının direkt olarak giderden aşağı sarkıtıldığı ve tıkanıklığa neden olan maddenin çekilerek temizlendiği bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak pek etkili değildir. Çünkü tel askıya gelemeyecek yapıda kireçlenme, yemek artıkları ya da başka oluşumlar olabilir. Bu yöntem kısmı yarar saplar. Yabancı madde gider borusuna düşüp tıkama yaptığı zaman ve saç, kıl, tüy gibi tıkanıklığa neden olan maddelerin çekilmesi amaçlı olarak kullanılan bir yöntem şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

 1. Makineli Robot ile Gider Borusu Açma

Tesisat ustalarının kullandığı makine yardımı ile sorunun kaynağına inilen ve tazyikli su ile basınç yapılarak açılan yöntemdir. Kimyasal kullanmadığı için ve gider borusuna zarar vermediği için en etkili yöntem olarak bilinmektedir.

Banyo gider tıkanması durumu ve mutfak evye boru gider tıkanması ile ilgili her türlü hizmeti sağlayan kanalcı ustaları ile sizler de rahat yaşam alanlarına kavuşacaksınız. Tıkalı gider açma servisi olarak sunmuş olduğumuz bu hizmet neticesinde lavabo tıkanıklığı sorunu rotadan kalkmış olmaktadır. Lavabo tıkanıklığını açan makineler kullanarak başarılı şekilde hizmet sağlamaktayız. Sağladığımız hizmetler aşağıda listelenmiştir.

 • Makine ile kanal açma
 • Makineyle gider açma
 • Makineyle pimaş açma
 • Makineyle tuvalet tıkanıklığı açma
 • Makineyle lavabo açma
 • Makine ile kanalizasyon borusu açma işlemleri
 • Makine ile mutfak lavabosu açma işlemleri

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...