Makineyle Tıkanan Tuvalet Gideri Açan Firma

Makineyle Tıkanan Tuvalet Gideri Açan Firma
 
Cihaz ile çalışan bütün tesisat ustalarının yanında tuvalet açma robotu bulunmaktadır. Bu sayede tıkanmış tuvalet giderlerini açmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Bu alet sayesinde her zaman kırmadan tıkalı pis su giderlerini açma mümkün hale gelmektedir.
Yardımcı makinelerde kameralı görüntüleme sistemi kullanılmaktadır.
 
Firmamız Ridgid Microdrain makine robotu kullanmaktadır. Bu cihaz sayesinde tuvalet neden tıkandı sorularına yanıt bulabilmektedir. Tuvalet tıkanıklığının sebebi her ne olursa olsun görüntüleme cihazı sayesinde ortaya çıkmaktadır. 
 
Tuvalet borusu tıkandığı zaman açmaya zorlamak pis suların taşma yapma riskini gözler önüne serer. Bunun dışında aşırı uğraşma halinde gider borularına zarar verilerek çatlama yapmalarına ve daha büyük hasarların ortaya çıkmasına zemin hazırlanabilmektedir. Özellikle apartman hayatının getirdiği zorluklardan biri de tesisat borularının komşuların hayatını etkilemesidir.
 
Bir komşunun tıkanan tuvaleti diğer komşunun tavanına ya da duvarlarına çatlak bir boru olarak dönüş yapabilir. Bu durumda da en sık karşılaşılan durum üst katın tavanından su akıyor şikayetidir. Bazen bu sular temiz su ile de karıştırılmaktadır.
 
Bunun için ustalık gerektiren bir işçilik ile çalışan firmalar ile anlaşmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sorun çözülmeyerek sadece üstü örtülür. Bu durum da ilerleyen zamanlarda ortaya daha büyük hasar olarak çıkabilmektedir. 
 
Tuvalet tıkanıklığının en bariz sebebi olarak ortaya çıkan sorun suda erimeyen kağıt peçete ve tuvalet kağıdı kullanılmasıdır. Bazı durumlarda tuvaletin içine atılmaması gereken katı cisimler de atılmaktadır. Bu nedenle de tuvalet tıkanıklıkları büyük bir sorun olarak karşımıza çıkabilmektedir.  Tıkalı tuvaletleri açmak için kişilerin kendi imkanları ile uğraşmaları borulara zarar verir.

Makineyle Tuvalet Gideri Açma İşlemleri

Makineyle Tuvalet Gideri Açma İşlemleri

 
Üstelik bu uğraşlar her tuvalet için riski durum teşkil edebilmektedir. Alaturka tuvaletler tıkandığı zaman açılmaya zorlandığında genellikle taşma ve su baskınları gibi durum ile karşılaşılabilmektedir. Klozet tıkanıklığını açmak ya da açmaya çalışırken daha kötü bir sonuç elde etmek genellikle boru çatlamasına sebebiyet vermektedir.
 
Ev ortamında kendi imkanları ile en yaygın görülen tuvalet tıkanıklığı açma işleminin birincisi kimyasal dökmektir. ikincisi ise sopa yardımı ile tıkanıklığı açma işlemi göstermektir. Sopa yerine bazen vakumlama da uygulanabilmektedir. Vakumlama tekniği oldukça riskli ve gider ağzında daha büyük tıkanıklıklara sebep olacak hasarlar bırakabilecek bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
Bunun için en ideal işlem kameralı robotlu tuvalet açma işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemde robotla kırmadan tuvalet açma servisi hizmetlerinden yararlanılır. Tuvalet ya da çevresinden geçen tesisat borusu kırılmadan kolay bir şekilde çözüme ulaşılır. 

Robotla Tıkanıklık Açma Sistemi Çalışma Prensibi

Tuvalet tıkanıklığı ortaya çıktığında güvenilir bir tesisat firması ile çalışmanız gerekmektedir. Bu tesisat firmasının boru içi görüntüleme sisteminden yararlanabilecek bir mekanizması olması gerekmektedir. Bu sayede öncelikli olarak tıkanıklığın tespitinin yapılması gerekir. Tıkanıklık yer tespiti neden kaynaklandığını görmek demektir. Boru içi görüntüleme uygulanır.
 
Burada neyden kaynaklandığı görülür. Sonrasında hemen tıkanıklık açılır. Maddeye bağlı olarak kimyasal ile eritme ya da tazyik yöntemi ile kanalizasyona itme ya da vakumlama yöntemi ile tıkanıklık açılır. Kameralı boru içi görüntüleme imkanı kullanılarak hasar tespiti işlemine geçilir. Bakım ve onarım çalışmaları ile borunun bir daha tıkanmaması önlenir.
 
Yalnız bunun için kullanıcıların da uygun şartlarda kullanması gerekmektedir. Aksi takdirde gene tıkanması kaçınılmaz olacaktır. Makineyle tuvalet tıkanıklığı tespiti işlemlerinden yararlanmak için sizler de en kısa sürede firmamız ile iletişime geçebilirsiniz

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.