Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Mamak Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Mamak Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti yapılırken Çeşitli cihazlardan yararlanılmaktadır. Firmamız cihazlı su kaçağı tespiti Mamak ilçesinde hizmet vermektedir. 

Su Kaçağı Neden Olur?

Yüksek basınçtan kaynaklı olarak su borularında çatlama ve sızıntı meydana gelebilmektedir. Özellikle mevsimsel geçişlerde ya da su kesintisinin hemen ardından verilen su basınçlarının borulara ağır gelmesinden kaynaklı olarak birtakım çatlaklıklar meydana gelebilmektedir. Tabiki boruların bu tarz basınca dayanıklı olması gerekmektedir. Ancak kalitesiz boru tesisatının döşenmesi ya da zaman içinde yıpranmış bir su tesisatı borusu bazı durumlarda basınca dayanıklı olmayabilmektedir. 

Boru çatlağı durumu ile karşılaşılmasında, çatlağın sürekli olarak içinden gelen su borularını bir süre sonra sızdırmaya başladığı görülmektedir. Bu çatlaklar ne yazık ki bina tesisat döşemesi sırasında fark edilemeyebilir ya da sonrasında çeşitli nedenlerden dolayı çatlamış olabilmektedir. 

Korozyon oluşumuna bağlı su borusu çatlağı sızıntıları olabilmektedir. Korozyon oluşumu birçok nedenden meydana gelebilmektedir. Suda meydana gelen basınç hızı, ph değerindeki dengesizlik, sudaki kimyasalların oluşturduğu zararlar korozyon oluşumunu meydana getirebilmektedir. Suyun aşırı kireçli olması ve bu durumda da bir süre sonra kireç kalıntılarının su borularını tahribi ile ortaya çıkan bir neden olarak karşımıza çıkar. Ankara şehir sularının da aşırı kireçli olması bu bölgede en çok yaşanılan boru çatlağı nedeni olarak bu durumu göstermektedir. 

Bina temelinin oturması, durumu sık yaşanılan bir işlemdir. Özellikle bu faktör yeni binalar için geçerlidir. Bina yapımında temelinden oluşumuna kadar her türlü yapım aşaması gerçekleştir. Ardından binanın tesisat sistemi de yapılır ve bina yaşamaya uygun hale getirilir. Zaman içerisinde, hava koşullarına bağlı olarak, içerisinde yaşayan insan sayısına bağlı olarak binanın zemine yerleşmesi söz konusudur. Bu durum da su tesisatında kırık ve çatlakların meydana gelmesine neden olacaktır. 

Koş vuruşu sık duyulmayan bir tabirdir. Ancak bina tesisat sistemimizi ani etkileyen bir sistemdir. Özellikle artık musluklarda çevirmeli sistemin yerini ani aç kapa sistemleri almıştır. Bu musluk sistemleri eski binalara takıldığı zaman ani aç kapa şeklinde suyun basıncının aniden açılıp, aniden kesilmesi ile birlikte oluşan sisteme koç vuruşu denilir. Burada suyun basıncı bir anda çıkar ve bir anda düşüşe geçer. Ani değişimler boruda direkt olarak patlamaya neden olur. Bu tarz musluk kullanımı yapılacak ise, bina tesisat sisteminde geniş boruların kullanılması uygundur. Boru musluk uyuşmazlığından kaynaklı oluşacak bir etmen olarak karşımıza çıkar. 

Cihazla Su Kaçağı Bulma İşlemi 

Firmamız cihazla su kaçağı bulma Mamak semtinde çalışmalarını sürdürmektedir. Firmamızın su kaçağı alanındaki çalışmalarını ve kullanmış olduğu cihazları aşağıda bulabilirsiniz. Bu sayede kolay bir şekilde su kaçağı tespiti yapıldığının farkına vararak çevreye hiçbir şekille zarar verilmediğini, sizler de görebilirsiniz. 

Dinleme Cihazı Kullanımı

Dinleme Cihazı su kaçağı tespiti konusunda firmamızın en sık kullandığı yöntemlerin başında gelir. Burada boru dinlenmesi yapılarak, sızıntının olduğu yerin tespiti dakikalar içinde bulunmaktadır. Eski usul kırma işlemini ve ustaların duvarlarda çekiç ile vurarak gezme prosedürünü ortadan kaldıran mucizevi bir cihazdır. 

Termal Kamera Cihazı Kullanımı

Termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılması sıcak su kaçakları için geçerli bir sistemdir. Termal kamera, sıcak suyun kaçak yaptığı yeri ısı değişimi ile anında belli etmekte ve sorunun yerini nokta atışı ile göstermektedir. 

Pis Su Kamerası Cihazı kullanımı

Her zaman temiz suda kaçak olmaz, pis suların ve giderlerin oluşturduğu kaçakların da kendini su kaçağı olarak belli etmesi muhtemeldir. Bunun için pis su kamerasından yararlanılmaktadır. Bu cihaz kameralıdır ve sorunun nerede olduğunu gözler önüne serer.

Nem Ölçer Cihazı Kullanımı

Bu cihaz borudaki nem seviyesini ölçer. Ayrıca duvarlardaki nemin salgılamış olduğu buharlaşmayı da tespit ederek, hangi bölgenin terleme yaptığı ile alakalı olarak anında su kaçağını dışarı yüzeyden bulabilmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...