Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Muslukların Donması ve Bunun Zararları

Muslukların Donmasının Zararları

Firmamız donmuş boruları açma hizmeti vermesine rağmen neden mi böyle bir yazı yazıyoruz. Çünkü bizim önceliğimiz sizin memnuniyetiniz. Genellikle musluklar donduktan sonra çözüm aransa da musluklar donmadan önlem almak hem daha kolay hem de daha etkili olacaktır. Muslukların donmaması için en çok yapılan işlemleri ve işe yarayanları sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Tabi ki direkt olarak firmamızı arayarak bizden yardımda isteyebilirsiniz.

Donmuş Su Borusu Açma Yöntemleri Nelerdir?

Su borusu donunca ne yapılır denildiğinde akla ilk gelen yöntem pürmüz veya benzeri bir alet ile borunun içindeki donmuş suyu boru dışını ısıtarak eritmeye çalışmaktır. Bu yöntem işe yarayacaktır. Fakat donan bölge erişemeyeceğimiz bir yerde ise veya malzeme kalitesi ve tipi nedeniyle uygulanamayacaksa düşük ve eser miktarlarda ısı kaynağı mesela ampul gibi bu işlem yapılabilir.

Fakat en sağlıklı yöntem borular donmadan önce önlem almaktır. Boruların içine tuz veya tuzlu su dökerek, elektrik vererek çeşitli izolasyon malzemeleri ile sararak aklınıza gelebilecek herhangi bir yöntem donma durumundan önce daha çok işe yarayacaktır. Borularınızın donmasının önleminin alınmaması durumunda donma haline geçtiğinde borularınızda kırılmalar, patlamalar ve çatlamalar oluşacak buda hem iş yükü hem de maliyet açısından size daha fazla zarar verecektir.

En Sağlıklı Yöntem Hangisi?

Size birçok yöntemden bahsedebilirim. Bu yöntemlerde düdüklü tencereden tutunda ampul kullanımına kadar fakat uzman ve tecrübeli kişiler olmadan denediğiniz her işlem sizin ve tesisatınız için risk teşkil eder. Mesela boruyu elektrik yolu ile ısıtmaya çalışırken o sırada herhangi biri su tesisatına dokunabilir veya tesisatın içinden geçtiği bir bölme elektrik akımı nedeniyle tutuşabilir. Buda ciddi can ya da mal kaybına neden olur bu durumda yanınızda bir sıhhi tesisatçı mutlaka olmalı. Size rahatlıkla söyleyebiliriz ki bir sorun yaşamamanız adına su borusu donduktan sonra değil donmadan önce gerekli önlemi almanız olur.

Kış aylarında ki su bDonmuşorularının patlama nedenleri arasında donmanın ilk sırayı tuttuğunu söylersek maddi kayıplarında önüne geçmiş oluruz aldığımız önlemler ile. Donan suyu açma hakkında işe yarayan bir sürü yöntem olsa da en zararsız ve işe yarayanı donmadan gerekli önlemleri almak olur. Uzman eşliği olmadan su borusunda donma çözülmesi için yapılan işlemler felaket ile sonuçlanabilir. Su borularının donmasını engelleme bu nedenle daima ilk önceliğimiz olmalı. Ayrıca su tesisatımız döşenirken tesisata dair boruları olabildiğince izole oluş bölümlerden geçmesini sağlamak dışarda bırakmamak bize en başından hem zaman hem de maddi açıdan tasarruf sağlar.

Mecburi dışarıda bulunması gereken bahçe gibi özel alanlar için ayrılmış musluk borularında ise havanın donma durumlarına müsait olacak kadar soğuyacağı düşünüldüğünde dışarıdaki musluğa giden vana kapatılmalı ve musluk içerisindeki su boşaltılmalı. Unutmayın su yoksa donma ve patlayan borularda yok. Karşılaştığınız ve çözemediğiniz her sorunda firmamız sizlere bir telefon uzaklıkta.

Muslukların donması oldukça fazla büyük problemleri beraberinde getirir. Özellikle şebeke boru hattının donmuş olması, kışın don görülen bölgelerde daha fazla görülmektedir. İstanbul’ un iç kesimlerinde de kış aylarında sıklıkla don olayları görülmektedir. Şebeke boru hattı kışın donarsa, sular kesilecek ve su akışı sağlanmayacaktır.

Ayrıca sürekli olarak donma yaşanması durumunda da su boruları patlama ve çatlama gösterebilir. Bu zaman da tesisat sisteminin komple yenilenmesi gerekir. Sizler de ileride daha büyük masraf kapıları açacak işlemler yerinde şebeke boru hattınızın donmaması için ön çalışma yapabilirsiniz. Ayrıca firmamızdan da bu konuda istediğiniz zaman destek alabilmeniz mümkündür.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...