Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Mutfak tıkanıklığının nedenleri oldukça kolay tahmin dilen durumlardan oluşmaktadır. Bu tıkanıklık nedenler aşağıda listelenmiştir. Mutfak lavabosu neden tıkanır diyenler için aşağıda en kapsamlı tıkanıklık nedenleri bulunmaktadır. 

 • Mutfak borusunun eğimsiz olması nedeni ile tıkanıklık meydana gelebilmektedir. Bu durum bina yapım aşamasındayken tesisat borularının döşenme sırasında acemi bir tesisatçı tarafından yanlış döşenen borulardan kaynaklı tıkanıklıktır. Bu nedenle de tıkanıklığın çözümlenmesi ve aynı şekilde giderin açılması için mecburen tesisat boru sisteminin değişmesi gerekmektedir. Eğim verilmesi gider borularının eğimli şekilde kanalizasyona akmasını kolaylaştırmaktadır. 
 • Mutfak borusunun ana gider borusuna uzak olma ihtimali tıkanıklık nedenlerinden bir tanesidir. Bu tıkanıklığın nedeni kullanımdan kaynaklı değil yeniden tesisatçı hatasıdır. Ana boruya uzak olan gider borusu yolun uzaması ile birlikte doğru orantılı şekilde tıkanıklığı da güçlü kılmaktadır. 
 • Mutfak lavabosuna sıvı yağ dökmek
 • Ispanak, semizotu, pırasa, patates vb. çamurlu sebzelerin lavaboda yıkanması ve bu çamur katmanlarının gidere akması
 • Yemek artıklarının çöpe dökülmeden lavabo içerisinde temizlenmeye çalışılması
 • Mutfak lavabosu içerisinde sebze soymak ve atıklarını da lavabonun içine atmak, zaman içerisinde parçaların gider borusunda dolmasına ve tıkanıklık oluşturmasına neden olur. 
 • Eski tesisat sisteminden kaynaklı zaman içerisinde oluşan, taşlaşma, kireçlenme ve yağlanma durumlarının gider borularında tıkanıklığa neden olması 

Mutfak gideri açma işlemleri için çeşitli yollara başvurulabilir evye gideri açma mutfak gider borusunun temel yeridir. Evye içerisinde bulunan süzgecin geniş olması buradan boruya alan birçok katı maddenin olduğunun göstergesidir. Öncelikli olarak evye içindeki süzgeci küçültmek ya da ek süzgeç takmak önemli olabilmektedir. Evye gideri açma ve mutfak gideri açma işlemleri kişinin kendi imkanları ile çözümlenemiyorsa firmamız tarafından erişim saplayabileceğiniz usta tesisatçılarımız tarafından gerçekleşebilmektedir. 

Mutfak lavabosu açan usta çağrılarak kolay ve profesyonel şekilde mutfak giderlerinin açılmasına ilişkin olarak profesyonel imkanlardan yararlanılması mümkün olabilmektedir. Mutfak lavabosu açan usta yardımı ile kırmadan mutfak gideri açma işlemi gerçekleşir bu sayede çeşitli teknolojik ürünlerden ve donanımlı aparatlardan yararlanmak da mümkün hale gelmektedir. Mutfak lavabosunu açan tesisatçı firmalar içerisinde yer alan firmamız yardımı ile görüntüleme tekniği kullanılarak oluşan olumsuz durumun ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Bu sayede de öncelikli olarak kameralı robotlardan akabinde de lavabo açmak amacı ile gerçekleşen profesyonel gelişmiş tekniklerden yararlanılmaktadır. 

Mutfak Lavabosu Açmaya Yardımcı Maddelerin Bileşenleri

Mutfaklarda sıklıkla kullanılan evye giderlerinin açılması için birtakım kimyasal ya da kimyasal olmayan madde kullanımları bulunmaktadır. Kimyasal olmayan madde kullanımları, çeşitli makineler ve aparatlardır. Bununla birlikte su tazyiki sağlanarak ve gider içi görüntüleme işlemi sağlanarak ilgili çözüme ulaşılabilmektedir. Tıkalı mutfak lavabosunu pompa ile açma da kimyasal kullanılmadan pratik bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Lavabo giderinin açılmasından sonra koruyucu kimyasal madde basımı yapılır. Bazı durumlarda gider hiçbir şekilde açılmaz ise, kolay açılması için direkt olarak kimyasal madde basımı gerçekleşmektedir. Mutfak lavabosu açma yöntemleri olarak kimyasal madde kullanımı yaygın olmasa da kullanım içidir. Mutfak lavabosunu açan maddeler olarak kullanılan bu bileşenlerin çeşitli şekillerde özellikleri bulunmaktadır.

Kimyasalların zararları her ne kadar ağır olsa da bazen açılması mümkün olmayan durumlarda kullanılmaktadırlar. Ayrıca koruyucu madde olarak kimyasalların kullanımı da mutfak gider lavabolarının ve gider borularının korunmasına, çatlakların onarılmasına ve kayganlaşma sağlayarak tıkanıklığın oluşmamasına vesile olmaktadır. 

Mutfak lavabosunun neden tıkandığını merak ediyorsanız, tıkanan mutfak lavabolarınızı açtırmak istiyorsanız ve sürekli tıkanma göstermesinden bıktıysanız sizler de işin ehli bir tesisatçı ile çalışabilirsiniz. Bunun için dilediğiniz zaman firmamız ile iletişime geçerek tıkanan mutfak lavabolarınızın açılması için çözüm önerisi isteyebilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...