Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Patlayan Su Borusu Nasıl Tamir Edilmelidir?

Patlayan Su Borusu Tamiri Nasıl Yapılır?

Patlayan su borusu tamiri arızanın nedenine inilerek gerçekleşmesi gereken bir uygulamadır. Bu nedenle de patlayan su borularının tamirinde öncelikli olarak hasar tespiti yapmak önemlidir. Cihaz ile çalışma yapmayan ustalar bu konuda yanlış yönlendirmelere sebebiyet verebilmektedir. Cihaz ile çalışmak bu nedenle önemlidir.

Direkt olarak patlayan su borusunu bizlere göstereceği için etrafa zarar verilmeden ilgili alana yönlenmesini sağlayacaktır. En hızlı erişim cihaz ile olan erişimdir. Bu nedenle size daha ucuza mal olacağını düşündüğünüz cihaz ile çalışma yapmayan tesisatçıların büyük sorunlar çıkardığını bilmeniz gerekir. evet belki tesisat hizmetine göre daha uygu fiyatlı bir tesisatçı ile anlaşabilirsiniz. Fakat bu cebinizden çıkacak olan net bir rakam olmayacaktır. Belirtilen iş yüküne göre size farklı alanlardan maliyet çıkarılabilir.

Kırık su borusunun parası, su borusunu kırmak için ve bulmak için yapılan hasarın karşılanma işlemine yönelik maddi hasarlar, ekstra temizlik masrafı vb. ile birçok masraf kapısı sizin cebinizden daha çok para çıkmasına neden olur. Bu nedenle en makul şekilde fiyatlandırma prosedürü konusunda kolaylık sağlayan en uygun, en kaliteli ve ödeme kolaylıkları sağlayan firmamız ile sizler de bu hususta yararlanabilirsiniz. 

Patlayan Su Borusu Tespit Etme İşlemleri Nelerdir?

Patlayan su borusunun tamir aşamaları değişiklik gösterebilmektedir. Patlayan borunun neden olduğu boru malzemesi de bunun nedenlerinden bir tanesi olabilir. Demir boru ve plastik borunun durumuna göre farklı nedenler patlama nedeni olabilir. Patlayan su boruları yapıları nedeni ile yaşadığı durum sıklıkla karşılaşılır olmaktadır. 

Bu tarz boruların yerini tespit etme işlemleri sırasında su borusunun sıcak su mu yoksa şebeke suyu mu olduğuna dair farklı cihazlardan yararlanılmaktadır. Termal kamera, kameralı cihazlar, nemölçerler en önemli derecede su borusu tespit etme işlemleri içerisinde yer almaktadır. 

Patlayan Demir Borularda Tamir İşlemi

Demir borularda patlama olduğu zaman betonun içerisine gömülü olan bu kısımda hem su kaçağı olur hem de betona sızan sudan küf ve çürüme oluşumu gerçekleşir. Bu durum özellikle temiz su tesisatı için risk teşkil eden bir işlemdir. Bu işlemi tespit etmek de ilk etapta cihaz yardımı ile olur. Cihazın sinyal gösterdiği yerin açılarak boru anahtarı ile sıkma yapıldığında borunun çürüdüğü ve yamulmaya başladığı bariz bir şekilde görülebilmektedir. Demirin sökülerek tamiri yerine sunfix boru tamir macunu ile bu işlemin gerçekleştirilmesi daha hesaplı az hasarlı olmaktadır. Bu macun patlayan demir borularda tamir olarak kullanılmaktadır. 

Macun çekim işlemlerinde öncelikli olarak deliğin neden olduğu kısım ve borunun iç kısmı bir tel ve fırça yardımı ile temizlenir. Alanın kuruması saplanır. Ardından macun çekilir ve macunun kuruması beklenir. Sunfix macunun delikli kısımlara uygulanması demir boru onarımında sıklıkla karşılaşılan önemli bir maddedir.

Patlayan Kalorifer Borusunun Tamir İşlemleri

Patlayan boruları tamir etme işlemlerinde plastik borular için de kullanılan bir kimyasal bulunmaktadır. Firmamız Dr. Reep kimyasallarını patlayan plastik borular için kullanmaktadır. Bu sayede de patlayan boruların her türlü işlemine yönelik olarak bu kimyasalların kullanımı hasarlı boruların onarımı sırasında büyük bir işe yaramaktadır. Patlak borunun kırmadan tamir işlemleri sırasında hem cihaz hem de kimyasal yardımı daha temiz bir işçilik çıkmasını sağlamaktadır. 

Bu işlemler sırasında öncelikli olarak cihazla patlayan borunun yer tespiti yapılmalıdır. Yer tespitinden sonra çözüm odaklı onarım işlemleri sağlanır. Tespit sırasında ve onarım işlemleri sonrasında boru içini kamerayla görüntüleme avantajından yararlanılır. Özellikle kırılan gider borularını tamir etmek amacıyla yapılan her türlü onarım işlemlerinin ardından bir de bakım işlemi yapılır. Kimyasal kullanımı bakım işlemleri sırasında bir daha olumsuz sonuç alınmasın diye yapılan bir önlemden oluşmaktadır. Sizler de bu şekilde hem onarım hem sorunsuz iş teslimi hem de ileriye dönük önlemlerin hepsini bir arada almak istiyorsanız kapsamlı şekilde çalışan firmamızdan yararlanabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...