Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Petek Temizliği – Kalorifer Tesisat Temizleme – Petek Yıkama


Petek Temizliği – Kalorifer Tesisat Temizleme – Petek Yıkama

Isınmak için kullanılan petekler zaman içinde kirlerin, tozların etkisiyle iyice dolar ve ısı randımanı düşer. Peteklerin ısı vermesi için içindeki sıcak suyun sürekli dolaşması gerekir. Sürekli devir daim olan su petek ve boruları içindeki yerleri aşındırır. Aşınmaya bağlı olarak birçok metali içine katarak devir daim yapmaya devam eder.

Zaman içinde temizlenmeyen petekler dolarak ısı vermeyi kaybeder. Petek temizliği yapan ustalar, peteklerden çıkan suyun çamur gibi olmasının nedenini hem aşınmaya bağlı ağır metalleri içermesi hem de toz ve kirleri barındırmasına bağlar.

Tıkla Ara : 0532 359 0212

Petek Temizliği Neden Önem Arz Eder?

Petek temizliğinde öncelik ısı verimini arttırmaktır. Temizlenen petekler daha iyi ısı verir. Evin her odası eşit derecede ısınma imkanı bulur.

Kombi daha az çalıştığı için kombinin ömrü uzar. Aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlarsınız. Tıkalı peteklerde bazen alt kısım ısınırken üst kısım ısınmaz, bunun nedeni düzenli olarak yapılmayan petek temizliğidir. Petek temizliği yapıldığı zaman peteğin tüm kanalları açılmış olur.

Petek temizliği yapan firmalar koruyucu maddeler kullandıkları için petekler ve boruları paslanma yapmaz ve borular içindeki aşınma en az seviyede olur.

Tıkla Ara : 0532 359 0212

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği, zahmetli bir iş olduğu için evde kendinizin yapması zordur. Petek temizliği yapan firmalardan randevu alarak yaptırabilirsiniz. Öncelikle kombi zarar görmesin diye kombi kapatılır.

Kombi petek temizleme makinesi sıklıkla kullanılan cihazdır. Radyatörlerin ve kombinin su giriş çıkış vanaları kapatılır. Kombi petek temizleme makinesinin bağlantı yerleri petek ve temiz su musluğuna takılır. Diğer hortum klozete bırakılır ve yıkama işlemi başlar.

Su duru gelinceye kadar temizliğe devam edilir. Daha sonra koruyucu malzemeler ile tekrar yıkanır ve diğer peteklere geçilir.

Petek Temizliği

Petek Temizliği Kaç Saat Sürer?

Petek temizliği yapan firmalar, kullandıkları cihazlar sayesinde kısa sürede petek temizliği yapmaktadırlar. Peteklerin içinde ki kir oranına ve ne kadar süredir temizlenmediğine göre süre değişebilir. Genellikle en az bir saat en fazla 3 sürmektedir. Evde kendiniz yapacaksanız işlemi basamak basamak yapacağınız için süre uzayabilir.

Ne Zaman Petek Temizliği Yapılır?

Petek temizliği ve kombi bakımı farklı kavramlardır. Kombi bakımı senede bir defa yetkili servis tarafından kombinin ömrünü uzatmak için yapılan bakımdır. Petek temizliği ise 2 yılda bir yapılan ve evin her tarafının eşit ısınması için yapılan bir bakımdır. Petek temizliği, peteklerin yeteri kadar ısı vermesini sağlar. Petek temizliği sayesinde ısı verimi artar.

Petek Temizliği

Evde Petek Temizliğini Kendim Yapabilir Miyim?

Evde petek temizliği yapmanın bazı püf noktaları vardır. Evde kendiniz petek temizliği yapabilirsiniz ama bazı teknik kavramları ve kombinin giriş çıkış vanalarını bilmeniz gerekir. Petek temizleme cihazı olmadığı için ayrıca ekipman almanız gerekecektir.

Evde petek temizliği yapmak zaman alıcı ve masraflı bir iştir. Petek temizliğinde derin bir temizlik istiyorsanız petek temizleme firmalarına başvurmanız gerekir.

Tıkla Ara : 0532 359 0212

Islak Çamaşırları Peteklerin Üzerine Asmayın

Hemen hemen her evde sıklıkla yapılan bu hata peteklerin ömrünü kısalttığı gibi insan sağlığına da zarar veren bir uygulamadır. Peteklerin sıcak havası ile ıslaklık birleşince havada insan sağlığı için tehlikeli olan bir mantar türü ürer. Hava yoluyla insan vücuduna girerek enfeksiyonlara neden olur. Aynı zamanda nemli ortamda üreyen bu mantar türü kanserojen etkiye sahiptir. Peteklerin üzerine ıslak çamaşır asmak aynı zamanda peteklerin içinde zararlı mikroorganizmaların üremesine neden olur. Peteklerin üzeri her zaman açık olmalıdır. Kuru çamaşır dahi koymamak gerekir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kalorifer Petekleri Isınmıyor

Kalorifer Petekleri Isınmıyor Kalorifer peteği ısınmıyor çözümleri Sorunlar ve Çözümleri Son petek

Güçlü Referans Bilgilerimiz

Güçlü Referans BilgilerimizReferans Bilgilerimizden Bazıları Firmalarımız aracılığıyla faydalanacağınız

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?Kalorifer peteklerinden neden yanık kokusu gelir? Soğuk havalarda çeşitli rahatsızlıklarla

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?En iyi radyatör petek modeline geçmeden önce petek nedir, onu tanımlayalım.

Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı

Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan TesisatçıDinleme Yaparak Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı Kalorifer su kaçağı

Kombi Petek Temizleme Esenler

Kombi Petek Temizleme EsenlerÖzellikle kış aylarında çok kullanılan kalorifer tesisatında tıkanıklıklar

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212