Kalorifer peteği ısınmıyor

Sorunlar ve Çözümleri

Son petek ısınmıyor : Purjör anahtarı ile havasını alınız yinede petek ısınmıyorsa alt vana rekorundan hava almayı deneyiniz

Peteklerin altı ısınmıyor :Peteklerin alt kısmı ısınmaması peteklerin içinde oluşan tortulardan kaynaklanır tortular peteklerin alt kısmına çökerek bu bölgeleri tıkar ve ısınmasını engeller.

Kalorifer petekleri ısınmıyor : Kalorifer petekleri vanalarını kontrol edin açık ve halen ısınmıyor ise kombi pompası arızalı olabilir azda olsa sıcaklık var ise kirden kaynaklı bir sorundur.

Daha fazla bilgi için : 0850 532 1 536   Cevabını bulamadığınız sorularınız için Petek temizliği sayfamızdaki WhattsApp  numaramızdan yazın.

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır : Purjör anahtarı yardımı ile hava alma anahtarını açın ve bir miktar su atınız 

Kalorifer petekleri nasıl bağlanırKalorifer peteklerine su girişi üst kısımdan su çıkışı alt kısımdan olacak şekilde Çapraz bağlantı şeklinde bağlanması gerekir.

Kalorifer peteğinin yarısı ısınmıyor :Peteklerin alt kısmı ısınmaması peteklerin içinde oluşan tortulardan kaynaklanır tortular peteklerin alt kısmına çökerek bu bölgeleri tıkar ve ısınmasını engeller.

Kalorifer peteği nasıl temizlenir ? : Kalorifer peteği Makina ve kimyasal tesisat temizleme ilaçları ile temizlenmelidir. Tahliye vanasından su boşaltıp ilave etmek yararından çok arar verecektir. bu şekilde peteklerde biriken tortular dışarı atılamaz aksine peteklerin altına çöker ve bu bölgelerde tıkanıklığa sebep olur.

Kalorifer peteği  ses yapıyor, neden olabilir ? : Bu sorun genellikle termostik vanalar da meydana gelmektedir vananın değişmesi gerekir.genleşme ve rekorlardan kaynaklı olan sorunlar için ise vanalarda bulunan rekorlar gevşetilerek bir miktar su akıtılır. Bu durumda da ses kesilmiyor ise bir uzmandan yardım alınız. Kombi Petek Temizleme Hakkında detaylı bilgi için >>> kombi petek temizleme <<< sayfamızı ziyaret edin

Kombi neden su eksiltir ?: Kombi su eksiltme sebeplerinin başında petek vanalarında su damlatma gelir bunun yanı sıra tesisatta oluşan çatlaklar neden olur tesisat boruları yüzeyden geçmiyor ise bunu tespit etmek zordur fakat çaresi gayet kolaydır su kaçak giderici kimyasallar bun gibi sorunlarda çözüm olmaktadır. 0850 532 1 536 bizi arayın 

Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor : kombi çalışıyor kaloriferler ısınmıyor ise bunun sebebi 1 petekler tıkanmış olabilir  2 kombi filtresi tıkalı olabilir bunların yanında kombi pompası da arızalı olabilir bunun tam olarak tespiti için bizi arayın.

Sayfa sonunda yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

PURJÖR ANAHTARI

PURJÖR ANAHTARI

HAVA ALMA ANAHTARI

HAVA ALMA ANAHTARI

Aşağıdaki Şekilde Soru yönelten müşterilerimiz yukarıdaki cevapları uygulayabilirsiniz

 1. merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor
 2. kalorifer peteğinin alt kısmı ısınmıyor
 3. doğalgaz petekleri ısınmıyor
 4. petek havası
 5. petekler ısınmıyor neden
 6. kaloriferin altı ısınmıyor
 7. peteklerin alt kısmı ısınmıyor
 8. peteklerin altı ısınmıyor
 9. peteklerin yarıdan aşağısı neden ısınmaz
 10. peteklerin havası nasıl alınır
 11. kalorifer peteği ısınmıyor
 12. kaloriferin altı ısınmıyor
 13. peteklerin temizlenmesi
 14. peteklerin altı soğuk
 15. petekler ısınmıyor
 16. peteklerin üstü sıcak altı soğuk neden
 17. peteklerin havası nasıl alınır
 18. peteklerin altı ısınmıyor
 19. peteklerin alt kısmı ısınmıyor
 20. peteklerin yarıdan aşağısı neden ısınmaz
 21. kalorifer peteklerinin alt kısmı ısınmıyor