Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peteklerin içinde sürekli olarak sıcak su dolaşır. Odayı ısıtan sıcak su bir süre sonra soğur ve bu sıcak su peteğin gider bölümünden tekrar ısıtılacağı yere doğru gider. Bu işlem sürekli olarak sürdürülür. Ancak petekler yapıları gereği uzun zaman bakımları yapılmazsa bazı sorunlar çıkartabiliyor. Bu yazımızda da petek temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler konusuna değineceğiz.

Petek Temizliği Nasıl Olmalı?

Petekler belirli zaman aralıklarında temizlenmelidir. Bu sayede peteklerde tıkanma olmaz ve sağlıklı bir devir daim oluşması sağlanır. Peteklerin temiz tutulması sayesinde peteklerin ömrü uzar.

Piyasada peteklerin temizliğini yapan birçok farklı tesisat firması bulunuyor. Boğaziçi Tesisat olarak petek temizliği konusunda en iyi tesisat firmalarından olduğumuzu garanti ediyoruz. Uzman ekiplerimizle evlerdeki tüm petekleri itinayla kirlerinden arındırıyoruz. Oldukça makul ücretlere petekleriniz rutin temizliğini yaptırabilmeniz mümkün. Bu rutin temizliklerin her yıl düzenli olarak yapılması çevre dostu bir ısınma için büyük önem taşır.petek temizlemede dikkat edilmesi gerekenler

Petek Temizliği Neden Yapılır?

Petek temizliklerimizde amaç peteklerde biriken kir, kireç, gider suları, çamur ve çeşitli yabancı maddeleri temizlemektir. Özellikle bakımı yapılmamış eski peteklerde bu tür yabancı maddeler oldukça sık bulunuyor. Bu maddeler suyun petek içindeki dolaşımını zorluyor ve peteğin düzgün çalışmasını engelliyor. Bu maddeler peteğe gelen ısının doğru dağılmasını engelliyor ve doğalgaz tüketimini artırıyor. Bu tüketim de doğrudan doğalgaz faturasına yansıyor.

Boğaziçi Petek Temizliği Hizmetleri

Günümüzde artık petek temizleme işlemleri modern aletlerle hızlı ve kolay bir şekilde yapılıyor. Petek temizliği fiyatlarıysa petek sayısına göre değişkenlik gösteriyor. Petek temizliği fiyatları 140 TL’den 250 TL’ye kadar değişebiliyor. Dairedeki petek sayısı fiyatı etkiliyor.

Bu tür temizliklerle doğalgaz faturasını düşürerek ev bütçesine katkıda bulunmak mümkün. Bu kirler doğalgaz tüketimini ciddi şekilde artıyor ve bu da doğrudan faturaya yansıyor. Ayrıca bu şekilde doğalgaz tüketimini azaltarak daha çevreci davranmak da avantajlar arasında yer alıyor.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kalorifer Petekleri Isınmıyor

Kalorifer Petekleri Isınmıyor Kalorifer peteği ısınmıyor çözümleri Sorunlar ve Çözümleri Son petek

Güçlü Referans Bilgilerimiz

Güçlü Referans BilgilerimizReferans Bilgilerimizden Bazıları Firmalarımız aracılığıyla faydalanacağınız

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?Kalorifer peteklerinden neden yanık kokusu gelir? Soğuk havalarda çeşitli rahatsızlıklarla

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?En iyi radyatör petek modeline geçmeden önce petek nedir, onu tanımlayalım.

Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı

Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan TesisatçıDinleme Yaparak Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı Kalorifer su kaçağı

Kombi Petek Temizleme Esenler

Kombi Petek Temizleme EsenlerÖzellikle kış aylarında çok kullanılan kalorifer tesisatında tıkanıklıklar

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.