Petekleri Sökmeden Temizleme

Kalorifer petek temizliği için yalnızca firmamızın çağrı merkezi hizmetini aramanız ve temsilcimize adresinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Tecrübeli personelimiz son derece teknolojik donanımlarla beraber, çok kısa bir sürede evinizi ziyaret edip petek temizliği işlemini tamamlamaktadır. Petekler neden ısınmaz sorusunun cevabı da tam olarak burada yatmaktadır. Herhangi bir söküp takma işlemine gerek kalmadan ve böylelikle evinizi kirletmeden yapılan bu işlem sayesinde ısınmayan petek probleminden kurtulacak, iyi ısınan evlere kavuşacaksınız. Bizler bu temizliğin belirli bir düzen içerisinde ve tabii ki zamanında yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bundan daha önceki zamanlarda tercih edilen yöntemlerde petek temizliği işinin gerçekleştirilebilmesi için temizlenecek tüm petekler yerinden sökülüyordu. Ardından petekler banyoya taşınıyordu ve burada tazyikli su tutularak temizleme işlemine tabi tutuluyordu. Son dönem teknolojisinin gelişine paralel olarak artık özel kimyasal ilaçlar ve makine vasıtası ile yapılmaktadır. Makineler yardımıyla çok kısa bir sürede kalorifer peteklerinin içinde bulunan pis su boşaltılır. Akabinde peteklerin içerisine kimyasal birtakım ilaçlar verilerek tam anlamıyla bir temizlik gerçekleştirilir. Son adımda da durulama yapılır ve bu şekilde temizleme işlemi tamamlanmış olur.

Ön Yıkama Aşaması

Bu adımda makinemiz yardımıyla peteklerin tüm iç temizliği yapılır. Makinemiz vasıtasıyla her bir peteğin içerisine su verilir ve bununla birlikte devir daim yaptırılır. Bu sırada tüm pislikler ve kirler, özel filtresi dolayısıyla makinenin içinde kalır. Bu işlemin ardından kalorifer tesisatının içinde bulunan su duru bir hale getirilir.petek temizleme nasıl yapılır

Kimyasal İlaçla Temizleme Aşaması

İşlemin bu adımında yine makine yardımıyla kimyasal ilaç peteklerin içerisine verilir. Bu özel olarak üretilmiş olan kimyasal ilaç, tesisatın içerisinde dolaştırılarak tam bir temizlik gerçekleştirilmeye çalışılır.

Durulama ve Kombiyi Çalıştırma Aşaması

İlaç temizliğinin hemen ardından durulama işlemine geçilir. Sonrasında da kombinin bar basıncı ayarlanarak peteklerdeki hava alınır. Bunun akabinde kombi çalıştırılır. Problemsiz bir biçimde çalışan tesisat, bir de testten geçirildikten sonra servis formu kesilir ve bu form ile yapılan her işlem garanti altına alınmış olur.

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212