Petekleri Sökmeden Temizleme

Kalorifer petek temizliği için yalnızca firmamızın çağrı merkezi hizmetini aramanız ve temsilcimize adresinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Tecrübeli personelimiz son derece teknolojik donanımlarla beraber, çok kısa bir sürede evinizi ziyaret edip petek temizliği işlemini tamamlamaktadır. Petekler neden ısınmaz sorusunun cevabı da tam olarak burada yatmaktadır. Herhangi bir söküp takma işlemine gerek kalmadan ve böylelikle evinizi kirletmeden yapılan bu işlem sayesinde ısınmayan petek probleminden kurtulacak, iyi ısınan evlere kavuşacaksınız. Bizler bu temizliğin belirli bir düzen içerisinde ve tabii ki zamanında yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bundan daha önceki zamanlarda tercih edilen yöntemlerde petek temizliği işinin gerçekleştirilebilmesi için temizlenecek tüm petekler yerinden sökülüyordu. Ardından petekler banyoya taşınıyordu ve burada tazyikli su tutularak temizleme işlemine tabi tutuluyordu. Son dönem teknolojisinin gelişine paralel olarak artık özel kimyasal ilaçlar ve makine vasıtası ile yapılmaktadır. Makineler yardımıyla çok kısa bir sürede kalorifer peteklerinin içinde bulunan pis su boşaltılır. Akabinde peteklerin içerisine kimyasal birtakım ilaçlar verilerek tam anlamıyla bir temizlik gerçekleştirilir. Son adımda da durulama yapılır ve bu şekilde temizleme işlemi tamamlanmış olur.

Ön Yıkama Aşaması

Bu adımda makinemiz yardımıyla peteklerin tüm iç temizliği yapılır. Makinemiz vasıtasıyla her bir peteğin içerisine su verilir ve bununla birlikte devir daim yaptırılır. Bu sırada tüm pislikler ve kirler, özel filtresi dolayısıyla makinenin içinde kalır. Bu işlemin ardından kalorifer tesisatının içinde bulunan su duru bir hale getirilir.petek temizleme nasıl yapılır

Kimyasal İlaçla Temizleme Aşaması

İşlemin bu adımında yine makine yardımıyla kimyasal ilaç peteklerin içerisine verilir. Bu özel olarak üretilmiş olan kimyasal ilaç, tesisatın içerisinde dolaştırılarak tam bir temizlik gerçekleştirilmeye çalışılır.

Durulama ve Kombiyi Çalıştırma Aşaması

İlaç temizliğinin hemen ardından durulama işlemine geçilir. Sonrasında da kombinin bar basıncı ayarlanarak peteklerdeki hava alınır. Bunun akabinde kombi çalıştırılır. Problemsiz bir biçimde çalışan tesisat, bir de testten geçirildikten sonra servis formu kesilir ve bu form ile yapılan her işlem garanti altına alınmış olur.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kalorifer Petekleri Isınmıyor

Kalorifer Petekleri Isınmıyor Kalorifer peteği ısınmıyor çözümleri Sorunlar ve Çözümleri Son petek

Güçlü Referans Bilgilerimiz

Güçlü Referans BilgilerimizReferans Bilgilerimizden Bazıları Firmalarımız aracılığıyla faydalanacağınız

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?Kalorifer peteklerinden neden yanık kokusu gelir? Soğuk havalarda çeşitli rahatsızlıklarla

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?En iyi radyatör petek modeline geçmeden önce petek nedir, onu tanımlayalım.

Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı

Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan TesisatçıDinleme Yaparak Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı Kalorifer su kaçağı

Kombi Petek Temizleme Esenler

Kombi Petek Temizleme EsenlerÖzellikle kış aylarında çok kullanılan kalorifer tesisatında tıkanıklıklar

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.