Pimaş Açma Fiyatları

Borularda veya tesisatlarda oluşan tıkanıklıkları açmak için pimaş açma müdahalesi yapılır. İyi döşenmeyen tesisatlar bu gibi durumların oluşmasına neden olur. Oluşan bu tıkanıklıklar, su baskını tehlikesi oluşturduğu kadar insan sağlığı açısından da tehlikeli durumları ortaya koyar. Bu durumları kendi çözümlerinizle halletmek çoğu zaman zor, hatta imkansızdır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında tesisatçı çağırılıp, duruma müdahale etmesi sağlanmalı. Uygun pimaş açma fiyatları ile hem daha sağlıklı hem de uygun koşullarda çözüme kavuşmak mümkün.

Pimaş Nedir?

Alt yapıya döşenmiş olan borulara pimaş adı verilir. Bu borular banyo, küvet gibi yaygın olarak kullanılan yerlerden gelen suları bina dışına taşıyan rögarlardır. PVC kaplamasının daha fazla kullanıldığı bu borular zaman zaman bazı nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir.

Tıkanan Pimaş Nasıl Açılır?

Tıkanan pimaş açma işlemi kişinin kendi yöntemleriyle müdahale edebileceği bir yöntem değildir. Böyle durumlarda bu işi yapan, konusunda deneyimli ustalardan yardım almak gerekir. Tıkanan tıkaş düzgün yöntemlerle açılmazsa daha büyük sorunlara yol açabilir. Yapacağınız ters bir işlem sonucunda tüm tesisatı baştan sona yenilemeniz gerekebilir.

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaşın Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Pimaşın tıkanma sebeplerinin arasında birçok neden olsa da en sık karşılaşılan sorun kullanımdan kaynaklı hatalardır. Suda çözülmeyen ürünlerin atılması boruların tıkanmasına yol açar. Atılan bu maddeler zamanla birikerek boruların tamamen tıkanmasına yol açar ve sonrasında da su giderinin tahliyesini engeller. Tıkanmaya sebep olan bir diğer neden de inşaat malzemeleridir. Kalitesiz ürün kullanımı ve borularda meydana gelen çökmeler de bu gibi sebeplerin başında gelir.

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte eskiye göre pimaş tıkanıklığının tespit edilmesi oldukça gelişti.

Kullanılan bu yöntemler aşağıdaki gibidir;

 • Robot cihazlar: Tıkanıklığın tespit edilmesi için robot cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde tıkanıklığın nereden kaynaklandığı tespit edilip, hızlıca müdahale edilir.
 • Kanal Açma Makineleri: Pimaş borularının hızlı bir şekilde açılmasını sağlar. borulara zarar vermediğinden aşınmasını engeller.
 • Çekirdek Çıkarılması Yöntemi: Bu yöntemde tıkanıklığa sebep olan maddenin boru içerisinde parçalanarak atılması hedeflenir. Kırılamayacak kadar sert ya da büyük maddeler için kullanılan yöntem çekirdek çıkarılması yöntemidir. Cihazın üzerinde ki helezon yayları kullanılarak tıkanıklık açılır.
 • 4- Basınçlı Su Kullanılması: Yüksek basınçlı su ile tıkanıklığın açılması sağlanır.

Robotla Pimaş Açma

Bu yöntem kırma dökme olmadan sorunun nereden kaynaklandığının tespit edilip, müdahalenin oraya yapılmasını sağlar. Bunun tespiti öncesinde kameralı sistemlerle araştırma yapılır. tespitin sonrasında sonunun olduğu bölgede gelişmiş robotlar ile kırma dökme olmadan sorunsuzca tamirat yapılır.

Pimaş Açma Fiyatları

Soruna göre pimaş açma fiyatları da farklılık gösterir. Tesisatçılar sorunun tespiti öncesinde 150 ile 250 TL arasında fiyat vermektedir. Sonrasında bu fiyatlar sorunun boyutuna göre değişiklik gösterir. İlk aşama için çağrılan tesisatçı sorunun kaynağının nereden kaynaklandığına bakar. Sonrasında yapılacak olan işlemin zorluğunun ne boyutta olduğuna bakar fiyat çalışması yapar ve onu paylaşır. Bazı tıkanıklıklar oldukça kolay ve vakit almazken, bazıları da bir o kadar uzun süreli ve uğraştırıcıdır.

Ayrıca dikkatli olunması gerekir; çünkü bir hata da boruların zarar görüp, su baskınlarına yol açabilecek sonuçlar ortaya çıkabilir. işini bilen, bu konuda uzman ve güvenilir kişilerden hizmet almak sorunun kısa sürede sonuçlanmasını sağlar. Kesinlikle kendi yöntemlerinizle doğru bildiğiniz yanlış bilgilerle olaya müdahale etmeyin. Düzeltmek için çabalarken daha kötü sonuçlara yol açabilir, maddi manevi zararla sonuçlanan boyutlara sebep olabilirsiniz. Her işte olduğu gibi burada da uzmanından yardım alınmalıdır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları10 yılı aşkın süredir İstanbul’da hizmet veren firmamız yoğun talep

Plastik Su Borusu Neden Patlar?

Plastik Su Borusu Neden Patlar?Plastik su borusu evlere suyun ulaşmasını sağlayan sisteme denir. Bu su boruları

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.