Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Pimaş Açma Fiyatları

Borularda veya tesisatlarda oluşan tıkanıklıkları açmak için pimaş açma müdahalesi yapılır. İyi döşenmeyen tesisatlar bu gibi durumların oluşmasına neden olur. Oluşan bu tıkanıklıklar, su baskını tehlikesi oluşturduğu kadar insan sağlığı açısından da tehlikeli durumları ortaya koyar. Bu durumları kendi çözümlerinizle halletmek çoğu zaman zor, hatta imkansızdır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında tesisatçı çağırılıp, duruma müdahale etmesi sağlanmalı. Uygun pimaş açma fiyatları ile hem daha sağlıklı hem de uygun koşullarda çözüme kavuşmak mümkün.

Pimaş Nedir?

Alt yapıya döşenmiş olan borulara pimaş adı verilir. Bu borular banyo, küvet gibi yaygın olarak kullanılan yerlerden gelen suları bina dışına taşıyan rögarlardır. PVC kaplamasının daha fazla kullanıldığı bu borular zaman zaman bazı nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir.

Tıkanan Pimaş Nasıl Açılır?

Tıkanan pimaş açma işlemi kişinin kendi yöntemleriyle müdahale edebileceği bir yöntem değildir. Böyle durumlarda bu işi yapan, konusunda deneyimli ustalardan yardım almak gerekir. Tıkanan tıkaş düzgün yöntemlerle açılmazsa daha büyük sorunlara yol açabilir. Yapacağınız ters bir işlem sonucunda tüm tesisatı baştan sona yenilemeniz gerekebilir.

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaşın Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Pimaşın tıkanma sebeplerinin arasında birçok neden olsa da en sık karşılaşılan sorun kullanımdan kaynaklı hatalardır. Suda çözülmeyen ürünlerin atılması boruların tıkanmasına yol açar. Atılan bu maddeler zamanla birikerek boruların tamamen tıkanmasına yol açar ve sonrasında da su giderinin tahliyesini engeller. Tıkanmaya sebep olan bir diğer neden de inşaat malzemeleridir. Kalitesiz ürün kullanımı ve borularda meydana gelen çökmeler de bu gibi sebeplerin başında gelir.

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte eskiye göre pimaş tıkanıklığının tespit edilmesi oldukça gelişti.

Kullanılan bu yöntemler aşağıdaki gibidir;

 • Robot cihazlar: Tıkanıklığın tespit edilmesi için robot cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde tıkanıklığın nereden kaynaklandığı tespit edilip, hızlıca müdahale edilir.
 • Kanal Açma Makineleri: Pimaş borularının hızlı bir şekilde açılmasını sağlar. borulara zarar vermediğinden aşınmasını engeller.
 • Çekirdek Çıkarılması Yöntemi: Bu yöntemde tıkanıklığa sebep olan maddenin boru içerisinde parçalanarak atılması hedeflenir. Kırılamayacak kadar sert ya da büyük maddeler için kullanılan yöntem çekirdek çıkarılması yöntemidir. Cihazın üzerinde ki helezon yayları kullanılarak tıkanıklık açılır.
 • 4- Basınçlı Su Kullanılması: Yüksek basınçlı su ile tıkanıklığın açılması sağlanır.

Robotla Pimaş Açma

Bu yöntem kırma dökme olmadan sorunun nereden kaynaklandığının tespit edilip, müdahalenin oraya yapılmasını sağlar. Bunun tespiti öncesinde kameralı sistemlerle araştırma yapılır. tespitin sonrasında sonunun olduğu bölgede gelişmiş robotlar ile kırma dökme olmadan sorunsuzca tamirat yapılır.

Pimaş Açma Fiyatları

Soruna göre pimaş açma fiyatları da farklılık gösterir. Tesisatçılar sorunun tespiti öncesinde 150 ile 250 TL arasında fiyat vermektedir. Sonrasında bu fiyatlar sorunun boyutuna göre değişiklik gösterir. İlk aşama için çağrılan tesisatçı sorunun kaynağının nereden kaynaklandığına bakar. Sonrasında yapılacak olan işlemin zorluğunun ne boyutta olduğuna bakar fiyat çalışması yapar ve onu paylaşır. Bazı tıkanıklıklar oldukça kolay ve vakit almazken, bazıları da bir o kadar uzun süreli ve uğraştırıcıdır.

Ayrıca dikkatli olunması gerekir; çünkü bir hata da boruların zarar görüp, su baskınlarına yol açabilecek sonuçlar ortaya çıkabilir. işini bilen, bu konuda uzman ve güvenilir kişilerden hizmet almak sorunun kısa sürede sonuçlanmasını sağlar. Kesinlikle kendi yöntemlerinizle doğru bildiğiniz yanlış bilgilerle olaya müdahale etmeyin. Düzeltmek için çabalarken daha kötü sonuçlara yol açabilir, maddi manevi zararla sonuçlanan boyutlara sebep olabilirsiniz. Her işte olduğu gibi burada da uzmanından yardım alınmalıdır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...