Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Pis Su Giderlerinin Çözümleri

Ev, işyeri, müstakil yaşam alanlarında ya da kurumlarda yaşanan pis su gideri tıkanıklığı için çözüm yollarını sizlere sunacağız. Pis su giderleri öncelikle nerelerde bulunur ve pis su giderlerinin çözümleri nelerdir? Kullandığımız su boruları arasında temiz su ve kirli gider su boruları bulunuyor. Bu kirli sular; mutfak, banyo gibi alanlardan giden kirli su borularından atılan sulardır. Özellikle atık boruları çok katlı olan yapılarda özel bir sistemle yerleştiriliyor.

Tüm atık sularının en son rögara ulaşması için alt zemine kadar başarılı bir şekilde ulaşması gerekir. Pis su giderleri zemine ulaşana kadar bazen tıkanır. Bu bireysel alanlarda, bölgesel ya da tamamen tesisattan kaynaklı olabilir. Bir diğer sorun ise zemine ulaştıktan sonra rögara giden pis suların geçiş yolu bulamamasından kaynaklı olarak geri tepmesidir. Bu kimsenin istemediği, büyük boyutta sorunlardır ve derhal çözüm gerektirir.

Pis Su Giderleri Nasıl Bir Sistemde Kurulur?

Bir gider tıkanıklığını çözmek için öncelikle bu sistemin nasıl işlediğini bilmeniz gerekir. Pis gider borularının bulunduğu noktalar iki boru olarak düzenlenmiştir ve bu borular arasında bir tanesini temsil ediyor.

Pis gider boruları sistemi;

 • Mutfak lavabosu, bulaşık makinesi gider boruları
 • Banyo klozet gider borusu
 • Banyo çamaşır makinesi gider borusu
 • Banyo küvet gider borusu
 • Banyo lavabo gider borusu
 • Gider borularının birleştiği rögar borusu
 • Rögar borularının birleştiği kanalizasyon borusu

Şimdi bu sistemi anladıktan sonra sorun tespiti için ustalar tarafından gidilen özelden genele yani tümevarım yöntemi kullanılır. Öncelikle pis gider borularının tıkanmaması için dikkat edilmesi gereken birçok yaklaşım vardır.

Pis Su Giderlerinin Çözümleri

Pis Su Giderlerinin Çözümleri

Tıkanıklığa Neden Olan Sorunlar

Tıkanıklığa neden olan sorunlar arasında pis gider borularından çıkarılan birçok madde vardır. Bu maddeler tıkanıklık tespitinde herkesi şaşırtacak boyutta olabiliyor. Özellikle klozete; yer temizleme kovası pislikleri, poşet, saç, tuvalet kâğıdı, bebek bezi atılması gibi durumlar sonucu ciddi tıkanıklıklar meydana gelebiliyor. Pis gider boruları çöpü değil, suda çözünebilen maddeleri tahliye edebilir. Bunun dışında olan büyük parçalar çöp kutusuna atılması gereken nitelikte olan atıklardır. Bu konuda daha bilinçli olmak bu sorunların yaşanmasını engeller.

Pis Gider Borusu Sorunları Nelere Sebep Olur?

Bazı alanlarda sineklerin toplanması dikkat çekebilir. Bunu nedeni bakteri taşıyan alanda yaşamını sürdüren sinek türlerinin yaşıyor olmasıdır. Pis giderlerde yer alan atıklar oldukça pistir. Koku yayan, içerisinde ölümcül salgın hastalıklara neden olan ve bakterilerin durmadan çoğalmasına sebep olan bir durumdur. Bu nedenle yağmurlu havalar yaşanan tepme sonucu evinize, iş yerinize ve bahçenize pis sular dolabilir.

Pis Gider Tıkanıklığında Çözüm

Pis gider tıkanıklığı öncelikle tespit cihazında yer alan kamera ile tespit ediliyor. Daha sonra bu tıkanıklığın bulunduğu yerde kazma işlemi gerçekleşiyor. Kameranın olmaması durumunda ise birçok noktanın kazılmasına gerek olabilir. Tespit işlemi sonrasında ise rögardan bina giderine kadar boruların genişletilmesi işlemi yapılır, hasarlı bölge onarılır. Bu şekilde pis su giderlerinin çözümleri sağlanır.

Pis Gider Temizleme Fiyatları

Pis gider kaynaklı sorunlarda boru tamiri, boruların yenilenmesi, bölgesel sorunlar, rögar ya da kanalizasyon kaynaklı sorunlar olabilir. Bu tip durumlarda akıldan bir maliyet çıkarmak anlamsız olur. İşinin ehli firmalar tarafından öncelikle keşif yapılır ve sizlere en uygun maliyet çıkartılır. Seçeceğiniz firmanın garanti vermesi, kaliteli işlem ve malzeme kullanması önceliğiniz olmalıdır. Bunun yanı sıra pis giderlerin sadece basınçlı suyla temizlenmesi de sorunu çözebilir ve daha az maliyetlidir. Daha temiz çevre için pis giderleri muhakkak temizletin.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Su yapısı gereği en ufak sızıntılardan bile akabilmekte ve çok farklı

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur? Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlarsa belirli bir zaman

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı BulmaSu kaçağı tespiti yaparken eskiden birçok alanın kazılması, kırılması ve

Bina Temelinden Su Çıkması

Bina Temelinden Su ÇıkmasıDaha çok yeni yapılan binalarda temelden su çıkma sorununa sıkça rastlanır.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212