Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Plakalı Eşanjör Temizliği ve Bakımı

Plakalı Eşanjör Temizliği ve Bakımı

Kombilerin hepsinde yer alan ve kombideki suyun ısınmasını sağlayan eşanjör, kombilerde yer alan en önemli parçaların başında gelmektedir. Eşanjör adındaki bu parça tüm kombilerde yer alıyor olsa da bu parçaların yapılarında her markaya göre farklılıklar bulunur. Kombi içlerindeki eşanjör, kombilerin birçoğunda tek parça olarak yer alsa da bazı kombilerde eşanjörlerin sayısı iki olmaktadır. https://www.bogazicitesisat.com/petek-temizligi-fiyatlari/

Plakalı Eşanjör Temizliği ve Bakımı

Tek ve Çift Eşanjörün Farkı

Eşanjörün görevi, kombinin suyu ısıtıp kaloriferlerin ısınmalarını sağlar. Ayrıca bu eşanjör banyo ya da mutfak musluğundan sıcak su kullanmaya da yaramaktadır. İçinde iki eşanjör bulunan kombideki parçaların biri ana parça olarak tanımlanır. Bu ana parçanın görevi kalorifer peteklerine ve mutfak ya da banyo musluklarına sıcak su sağlamasıdır. İkinci yani diğer eşanjör ise ana parçanın gönderdiği sıcak suyu yansıtmak için vardır. Kombi içerisindeki eşanjörlerin bir ya da iki olması fark etmez. Parçaların tek ya da az olmasına bakılmaksızın kombi temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekir. Çünkü kombinin içinden ısıtılarak verilen su zamanla kombi içinde kireçlenmeye neden olmaktadır. Düzenli temizlik yapılmayan durumlarda bu kireçlenme, makine içinde daha da kalınlaşır ve ileride çok daha büyük sorunlara yol açar. Özellikle sularının çok fazla kireç barındırdığı şehirlerde bu temizliğe önem verilmelidir.

Plakalı Eşanjör Temizliği ve Bakımı

Eşanjörler ve Kaliteleri

Eşanjörlerin asıl görevi, kombi içlerinde devir daim yapılan sıvıların yani soğuk ve sıcak suyun birbirine karışmadan transfer olayını gerçekleştirmektir. Bu parçalar kendi içinde ve dışında birçok plakaya bağlı olarak çalışırlar. Bu plakaların üretim maddesi ise karbondan yapılan çelik ve paslanmaz özellik taşıyan çeliklerdir. Kullanılan malzemeye ve markaya göre kalite ve fiyatları değişkenlik gösterir. Bu parçalarda işçilik fazla olmadığından dolayı fiyatları da çok yüksek seyretmemektedir.

Çin’den alınan eşanjör ile Avrupa’dan getirtilen malzemenin arasındaki fiyat farkı oldukça fazladır. Bunun nedeni ise malzemelerin yapımında kullanılan çeliklerin oranlarıdır. Çin’de üretilen eşanjörlerde çelik oranı oldukça düşük tutulmaktadır. Ayrıca malzemenin kalite bakımından kötü olması da malzemede meydana gelebilecek olan arızalarda parçanın sökülmesini ve yeniden yerine monte edilmesini zorlaştırmaktadır. Ayrıca bu malzemelerin temizliği de zor olmaktadır. Malzeme kalitesindeki düşüklük yapının ömrüne de yansımaktadır. Bir süre sonra sıcak sudan dolayı malzeme zarar görmeye başlar ve delinmeler oluşur.

Plakalı Eşanjör Temizliği ve Bakımı

Eşanjörlerin Temizliği

Eşanjörlerde temizlik, düzenli aralıklar ile yapılmalıdır. Aksi takdirde kireç plakayı kaplamaya başlar ve kullanılan enerji boşa gider. Çünkü oluşan kireçlenme yeterli ısının iletilmemesine neden olmaktadır. Malzemede olan kireçlenme ısının iletilmemesinin yanında ayrıca suyun da yeteri kadar ısıtılamamasına yol açmaktadır. Fazla bir maliyeti olmayan temizliği yaptırarak enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Eşanjörlerinizin temizliğini, senede bir yaptırmanız yeterli olmaktadır.

Plakalı Eşanjör Temizliği ve Bakımı

Plakalı Eşanjör ve Sağladığı Yararlar

Plakalı eşanjörlerin en büyük avantajı ısının yetmediği evlerde parçaya ekleme yapılabilmesidir. Bu plakalar üzerine ek plakaların monte edilmesi ısının daha fazla yayılmasını sağlar. Bu parçalar kullanımdan dolayı kirlenen suların kombiye akmasını da önlemektedir. Bu da kombinizin arızalanmasının ve masraf çıkarmasının önüne geçer. Tasarım olarak da basit bir dizaynı bulunan cihaz, ağırlık olarak hafif, boyut olarak da küçüktür. Bu da cihazın yer kaplamamasını sağlamaktadır.

Isınmada Sorun Yaşayan Evler

Bu malzemeler ısınmadaki sorunları çözmekten çok ısınmanın daha verimli hale gelmesini sağlamaktadır. Bu parçanın en çok tercih edilmesi gereken sistemler ise sistem olarak yerden ısıtmayı kullananlar olmalıdır. Çünkü bu sistemi kullananların, malzemelerindeki kirlenme oranı, kalorifer sistemlerinden daha hızlı olmaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pendik Petek temizleme

Pendik Petek temizleme Pendik Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Tuzla Petek Temizleme

Tuzla Petek Temizleme Tuzla Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Kombi Petek Temizliği Eyüp Sultan

Kombi Petek Temizliği Eyüp SultanKombi Petek Temizliği Eyüp Sultan, Boğaziçi Tesisat En yakın petek temizliği

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama, Kağıthanede Petek Temizleme Firması

Kombi Filtre Temizliği

Kombi Filtre Temizliği Kombi Filtre Temizliği Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kalorifer Peteği Temizleme Firması

Kalorifer Peteği Temizleme Firması Kalorifer Peteği Temizleme Firması Normal petek temizleme, ilaçlı petek temizliği.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...