Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Robotla Banyo Gideri Açma

Özellikle kişisel temizliğin yapıldığı banyolar en fazla tıkanıklık yaşanan yerlerdir. Banyo giderlerinin tıkanma sebeplerinin başında, pis su gider tesisatının tıkanması ya da rögarın tıkanması, yanlış döşenen gider tesisatları ve bu tesisatların çökmesi, saç, sakal ve sabun atıklarının kalıplaşarak gideri tıkması ve banyo giderlerinde bulunan süzgeçlerin yerinden çıkarılması gibi nedenler yer almaktadır.

Tıkalı banyo giderlerini açmak için evde basit yöntemler uygulanabilmektedir. Kostik kullanılarak, toz lavabo açların kullanılması, jel lavabo açıcıların kullanılması bu yöntemlerden bazılarıdır. Evlerde uygulanan bu yöntemler basit tıkanıklıklara çözüm sağlayacaktır. Bunun yanı sıra evlerde uygulanan bu yöntemler bazen tıkanıklıkların açılması için yeterli olamayabilir. Genellikle herkes tarafından bilinen bu yöntemler kimyasal ürün içerdikleri için pimaş borularına zarar verebilir. Kimyasal içerikli bu ürünler asidik özellikleri sayesinde tıkanıklığa sebep olan atıkları eriterek tıkanıklığı açar. Ancak bu sırada plastik su giderlerine de zarar verirler. Alt kat komşunuza sızıntı yaparak zarar verecek bu yöntemlerle giderleri açmak yerine profesyonel olarak faaliyet gösteren firmalardan destek alınmalıdır.

Duş Gideri Tıkanıklığını Açma

Duş alınan küvetlerde ya da duşa kabinlerde atık suyu tahliye etmek için bir gider bulunmaktadır. Bu giderlerin üzerinde süzgeç adını verdiğimiz kapaklar bulunur. Bu süzgeçler, kıl, saç ve sabun gibi atıkların gidere gitmesini engeller. Ancak, çoğu kullanıcı banyo yaparken suyun daha hızlı gitmesi için bu süzgeci yerinden çıkarırlar. Dolayısı ile saç, kıl ve sabun gibi atıklar bu giderlere kaçarlar. Bu maddeler borulardan geçemediği zaman belirli noktalarda birikme yaparak tıkanıklıklara neden olur. Bu tip olaylarla karşılaşıldığı zaman mutlaka robotla banyo gideri açan bir firmadan destek alınması gerekir.

Banyo Gideri Nasıl Tıkanır?

Tıkanmış yer gideri ya da başka bir gider için ilk neden olarak banyolarda sık kullanılan sabunda bahsedebiliriz. Sabunun hammaddesi yağ olduğu için, banyo giderlerinin de tıpkı mutfak giderlerinde olduğu gibi yağlı atıklara mahsur kaldığını söyleyebiliriz. Sabun artığı katı bir yağ olduğundan mutfaktakinin aksine çok daha fazla boruları tıkayıcı özelliği vardır. Sabun ile birlikte saç kıllarının da bunlara ilave olduğunu düşünürsek tıkanıklık kaçınılmazdır. Banyo küvetlerinde eğer süzgeç yoksa tıkanıklığın oluşması muhtemeldir. Bunun yanı sıra banyo giderlerinin tıkanmasının bir başka sebebi ise tesisatın yanlış eğimle döşenmiş olması da gösterilebilir. En önemli tıkanıklık sorunu budur. Çünkü bu sorun büyük maliyetlere neden olabilir.

Robotla Banyo Gideri Açma

Robot ile tıkanıklık açma işlemleri genellikle binanın ana gider hatları ile rögar borularında yapılmaktadır. Binanın ana gider hatlarının tıkanması tüm bina için ciddi bir sorundur. Hatta etrafa kötü kokuların yayılması da cabası. Profesyonel olarak bilgisayarlı tıkanıklık açan firmalar, öncelikle en yakın tuvalet girişinden rögara kadar kamera ile inceleme yapmaktadırlar. Rögarın yerinin belli olmadığı zamanlarda ise detektör yardımı ile rögarın yeri tespit edilir. Detektör ile rögar kuyusu tespiti oldukça deneyim gerektiren bir iştir. Bu nedenle işinde uzman ve profesyonel bir firmadan destek almanız gerekmektedir. Bu firmalar rögar kuyusunun yerini ellerindeki son teknoloji cihazlar ile çok kısa bir sürede tespit etmektedirler.

Rögarı kuyusunun tespiti sonrası öncelikle kuyunun içi incelenir. Uzun süreli rögar kuyusu temizliği yapılmayan yerlerde içi pislikle dolan kuyu geri tepebilir ve tuvaletten su taşmasına neden olur. Bu nedenle rögar kuyusunun temizliği yapılır ve daha sonra boru içi kamera sistemi ile rögar borularının içi en yakın tuvalet girişine kadar kontrol edilir. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan cisim tespit edilerek robot ile tıkanıklık açma işlemi yapılarak sorun çözülür.

Bazı durumlarda rögar boruları üzerindeki toprağın ağırlığına dayanamaz ve çöker. Bu gibi durumlarda robotla gider açma işlemi bir sonuç vermez. Bu gibi durumlarda ise toprak kazılarak çöken boru değiştirilir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...