Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Robotla Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Tuvalet tıkanıklıkları hemen hemen herkesin başına en az bir kere gelmiş bir durumdur. Tabi evde kendi imkanlarımız ile açamayacağımız tuvalet tıkanıklıklarından bahsediyoruz.

Bu kapsamda baktığımız zaman tuvalet gideri açma işlemi oldukça profesyonel şekilde yapılması gereken bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Profesyonel ekipmanlar yardımı ile kırmadan tuvalet tıkanıklığı açan makineler sayesinde tıkanıklığın nedeni tespit edilmektedir. 

Tuvalet Gideri Açma İşlemleri

Tuvalet giderlerini açabilmek için uygulanması gereken bir takı işlemler bulunmaktadır. tuvalet giderinin tıkanması sorunu ile başa çıkılabilecek kapsamlı çalışmalar yapılabilmektedir. Yalnız öncesinde tuvaletlerinizin sürekli olarak tıkanmaması için her dönem tuvalet gider borusu bakımı yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Boru bakımları ile boruların sağlamlaştırılması ve ömrünün uzatılması söz konusudur. Bu sayede boru içerisinde biriken maddeler tortullaşarak tıkanıklığa sebebiyet vermeyecektir. 

Tuvalet Gideri Neden Tıkanır?

Tuvalet borusunda erimeyen katı cisimlerin atılması nedeni ile tıkanıklık yaşanmaktadır. Bu nedenle gidere katı cisimlerin atılması doğru bir davranış değildir. Aynı zamanda kağıt havlu ve erimeyen tuvalet kağıtlarının kullanımı da uygun değildir. Gider tıkanıklığını önlemek için belirli ürünlerin tuvalet içine değil çöp kutusuna atılmasında fayda vardır. 

Tıkanık olan mevcut lavabonun kendi imkanlarınız ile açılmaya çalışılması tıkanıklığı daha da barizleştirebilmektedir. Özellikle tuvalet giderini tuvalet pompası ile açmaya çalışmak ters vakum etkisi yaratabileceğinden bu davranıştan da uzak durmak gerekmektedir. 

Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanmaları özellikle toplu yaşam yerlerinde sıklıkla meydana gelen bir durumdur. Binanın yapısından kaynaklı evlerimizde de tuvalet tıkanıklığı yaşanabilmektedir. Fakat özensiz kullanımdan kaynaklı olarak ilk etapta AVM, hastane, okul, ofis ve iş yerleri gibi toplu yaşanan yerlerde daha sık ve daha çözümsüz karşılaşılan sorunların başında gelmektedir.

Hem insanların sorumsuz davranışları hem de toplu yaşanan yerlerdeki tesisat sistemlerinde meydana gelen kalitesiz işçilikten kaynaklı olarak birçok olumsuz neden tuvaletlerin çabuk ve kalıcı olarak tıkanmalarına neden olabilmektedir. PVC Pimaş boruları, boruların çapı ve kullanılan malzemelerin oldukça ucuz işçiliğe ve materyale kaçmasından kaynaklı olarak tuvaletlerde tıkanmalar kaçınılmaz bir son olabilmektedir.

Tuvalet tıkanıklıklar alaturka tuvalet ya da klozet fark etmeksizin her iki türde de sorumsuz kullanım nedeni ile tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Özellikle klozetlerde borunun ve çıkış kısmının dar olmasından kaynaklı, sifon ve klozet borusu bağının orantısız olarak kurulumundan kaynaklı olarak giderlere su basıncı olmamakta ve klozetlerde tıkanma konusunda çok çabuk etkilenen nesneler olmaktadır. Tuvalet gideri açma işlemlerinde tuvalet sorunları tespit etme yapılarak ardından da sorun çözümüne gidilmelidir. 

Tuvalet Gideri Açan Firma 

Tuvalet açan firmalar genellikle kameralı olan sistemlerden kullanmaktadır. Robot bulunduran tesisatçı firmalar arayışında iseniz firmamız ile anında iletişime geçebilirsiniz. 

Firmamız kaynağı bilinmeyen tuvalet tıkanıklığı açma konusunda robotlu ve kameralı sistemden yararlanmaktadır. Bu sayede tuvalet tıkanıklığı açarken sorun nedenini bilmekte ve ona göre işlem gerçekleştirmektedir. Hızlı ve pratik bir şekilde tuvalet giderindeki tıkanıklığı açma işleminden sonra gider borusu kameralı sistem ile görüntülenmektedir.

Tuvalet taşması yaşamamak adına bu sistem gereklidir. Ön izleme ve değerlendirme sürecinde bir dahaki olası tıkanıklığa neden olabilecek etmenleri ortadan kaldırır.

Robot Makine Kullanıldığında Bir Daha Tıkanıklık Yaşanır mı?

Robot makine yüzde doksan oranında tıkanıklık için kesin çözüm sunmaktadır. Yalnız tesisatın eski olması, gene aynı önemsizlikte tuvalet kullanımının yaşanması durumunda yeniden tıkanması çevresel faktörler tarafından zorlanıyor demektir. Tuvaletler olması gereken ideal şekilde kullanıldığında yani içine yabancı cisim atılmadığında ya da boru bakımları yaptırıldığında tıkanması düşük bir ihtimaldir. 

 İstanbul’ un Asya ve Avrupa yakasında her alanda hizmeti bulunmaktadır. Kırmadan tuvalet açma işlemleri, kameralı gider görüntüsü gerçekleştirme işlemleri, boru bakımı yapılarak müşteriye çözüm önerisi sunma işlemi gibi hizmetlerimizden yararlanmak adına müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri AçmaKış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212