Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Sefaköy Su Tesisatçısı Kırmadan Su KaçağıTespiti

Sefaköy kırmadan su kaçak tespiti işlemlerine kişiler genellikle banyodan su damlıyor, üst kattan sızan su mutfak tavanından akıyor, duvarda su sızıntısı ve nemlenmesi var, duvarların içinden su sesleri geliyor, kullanmadığımız halde su faturası çok geliyor gibi sorularla başvurmaktadır. Bu soruların cevabı ise kesinlikle yapının tesisat sisteminde su kaçağı problemlerinin olduğudur. Bu aşamada yapılacak olan su kaçağı tespiti işlemleri en doğru işlemler olacaktır. Çünkü su kaçakları bu aşamadan sonra boru patlamasına ve neticesinde de su baskınlarına neden olacaktır. Fakat su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorusu için kesinlikle cihaz sistemleri olan tesisat firmalarına başvurulması gerekir. Teknolojik alt yapısını tamamlayamayan ve cihaz sistemleri kullanmayan tesisat firmaları kesinlikle yapıda Sefaköy su kaçağı bulma işlemlerinde kırma dökme yapacaktır. Tesisatta kaçak su tespiti için işlem uygulayan tesisat firmalarının işlemleri ise şu şekillerde olacaktır.

sefaköy su tesisatçısı

 

 

 

Su Kaçak Tespiti İşlemlerinde Cihaz Kullanımı Olan Firmaların İşlemleri;

 • Duvarda su sızıntısı nasıl bulunur sorusu üzerine işlem uygulayan ve cihaz sistemleri ile çalışmalarını yürüten tesisat firmaları bu işlemlerde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanmaktadır.
 • Su tesisatı kaçağı bulma işlemlerinde öncelikle temiz su tesisatı kaçak tespiti için akustik dinleme cihazları ile temiz su tesisat sistemleri dinlenmektedir. Bu alandan sonra ise pis su tesisatı su kaçağı bulma işlemleri gerçekleşmekte ve iki sisteminde kontrolleri profesyonel bir şekilde yapıldıktan sonra su kaçakları noktasal olarak bulunmaktadır.
 • Bu dinleme işlemlerinden sonra ise kameralı görüntüleme sistemleri ile boruların içinden görüntüler alınarak, boru yüzeyinde meydana gelen su kaçağı problemlerinin delinmeden mi çatlamadan mı yoksa kırılmadan mı meydana geldiği belirlenmektedir. Bu belirlemeler ile aynı zamanda sonradan oluşacak olan su tesisatı kaçakları da bulunmuş ve önlenmiş olacaktır.

Cihaz Kullanmadan Yapılan İşlemlerde Garantili Çalışmalar Olamaz

Fakat Sefaköy kırmadan su kaçak tespiti işlemleri yerine cihaz sistemleri kullanılmadan yapılacak olan su tesisat kaçak tespit işlemlerinde duvarlarda tesisat borularının geçtiği tüm noktalar kırılmakta ve ancak bu şekilde su kaçak araması yapılmaktadır. Fakat bu aramalar da başarılı bir şekilde olmamaktadır. Çünkü bu aramalarda el yordamı ve göz kontrolü ile su sızıntısı tespiti yapılmaktadır. Sadece var olan sorunlar bulunmakta ve borunun yıpranmış aşınmış alanları tespit edilememektedir. Bu yüzden de bir süre sonra tekrardan aynı sorunlar ile karşılaşılmaktadır.Maliyetli, Zorlu Ve Uzun Süren İşlemler Cihaz Kullanmadan Yapılanlardır.

Kırmadan ve cihazla su kaçağı tespiti işlemleri yerine seçilecek olan ve teknolojik alt yapısı sağlam olmayan tesisat firmalarının uygulayacağı kırma dökme işlemleri birçok açıdan olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Su kaçağının tespiti ve onarımı işlemlerinde duvarların kırılması öncelikle uzun çalışma zamanları yüzünden ev düzenlerini bozacağı gibi işletmelerin uzun süre kapalı kalması anlamına gelecektir. Su tesisatı kaçağının bulunması işlemlerinde olan bu kırma dökme işlemleri ayrıca yüksek maliyetli işlemler olacaktır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...