Siyahlaşmış Tuvalet Taşı Nasıl Beyazlatılır?

Tuvalet, klozet ve lavaboların temizliğinde kullanılan pratik yöntemler
 1. Tuvalet temizliği için yarım fincan karbonatı ve yarım fincan sirkeyi tuvalete dökün. Kabarcıklar çıkacaktır, bu şekilde 15 dakika bekletin. Sonrasında her zamanki gibi tuvalet fırçası ile tuvaleti ovun ve sifonu çekin.
 2. 1 litre su içerisine 3 çorba kaşığı (60 g) Limon Tuzunu ekleyin ve bu karışımı kaynatın. Tuvalet fırçasını sağa sola hareketlerle klozetin içindeki suyu azaltınız. Oluşan kireçleri temizlemek veya kireç oluşumunu engellemek için kaynattığınız karışımı klozete dökünüz.
 3. Yüzey aşırı inatçı lekelere sahip değilse, yoğun kıvamlı çamaşır suyunu sıkın ve tuvalet fırçası ile ovalayıp 5 dakika bekletin. Ardından sifonu çekin. Sararmış ve kararmış tuvalet taşlarını beyazlatmak için ise çamaşır suyu uygulamasının ardından akşamdan sabaha kadar bu şekilde bekletin. Sabah bol su ile durulayın.
 4. Cif ve kedi kumu ile tuvalet temizleme; Sararmış bölgelere cif dökün ve üzerine kedi kumu serpiştirin ve fırça ile ovalayın kedi kumu lekeleri üzerine çekecektir sonrasında sifona basın.

Perdeler sararıyor ne yapmak gerekiyor diyorsanız petek temizleme sayfamıza göz atın

Siyahlaşmış Tuvalet Taşı Nasıl Beyazlatılır?

Siyahlaşan tuvalet taşları evimizin korkulu rüyasıdır. Bu konuda edinilen deneyimler ponza taşı olduğunu işaret ediyor. Siyahlaşmış tuvalet taşını beyazlatmak amacı ile öncelikle ponza taşının ılık su ile ıslatılması gerekiyor. Tuvalet taşında bir çizilme meydana gelmemesi için ise tuvalet ve ponza taşı nemli olmalıdır. Paslar, siyahlıklar çıkana kadar tuvalet taşları nazik bir biçimde ovalanmalı. Uygulamanın sonunda ise sifon çekilmelidir. Tuvalet taşlarında beyazlamalar, uygulamanın periyodik tekrarları akabinde görülecektir.
 
Siyahlaşmış tuvalet taşı beyazlatma konusunda ikinci yöntem ise diş macunu kullanmaktır. Siyah bölgelere bolca diş macunu uygulayın ve tuvalet fırcası ile iyice ovalayın. Siyah bölgeler derz aralarında ise eski bir diş fırçası kullanın.

Sararmış Tuvalet Taşı Nasıl Temizlenir?

Sararmış klozet temizliğinin çeşitli püf noktaları bulunmaktadır. Sararmış tuvalet taşı temizliği için klozet taşlarının beyazlatılması gerekmektedir.
Sararan tuvalet taşı temizliğinde, sifon çekme öncesi sararmış bölgelerin tuvalet fırçası ile fırçalanması gerekir. Sararan tuvalet taşlarının yan yüzlerinde sarı lekeler var ise diğer bir etkili yöntem amonyaklı krem ile bu taşların ovalanmasıdır.
Alternatif tuvalet temizleyicileri arasında doğal bir ürün olan sirke ön plana çıkmaktadır. Klozete iki veya üç bardak sirke dökülerek yüzeye iyice yaydıktan sonra kısa bir süre beklenir. Ardındansa tuvalet fırçası ile temizlik yapılır. Periyodik olarak ayda bir sirke uygulamak klozetin içindeki inatçı kir ve tortu oluşumlarını önler.
Tuvalet Temizliğine Pratik bilgiler
sararmıs tuvalet nasıl beyazlatılır

Tuvalet Temizliği için Deterjan

İnsan sağlığı ve çevre için zararlı oymayan güvenilir markaların ürettiği deterjanlar tercih edilmelidir. Tuvalet temizleme için sıvı ya da toz deterjanlar kullanılabilir. Tuvalet temizleme deterjan seçimlerinde ve kullanımlarında. Deterjanların kalite standartlarını taşıdığına dair amblemler de incelenmelidir.
https://www.bogazicitesisat.com/tuvalet-tikanikligi-acma/

 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Tıkalı Bahçe Gideri Açma

Tıkalı Bahçe Gideri AçmaMüstakil evinizde ya da bahçeli dairenizde kullandığınız bahçe alanı sizlerin

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?Yaşam alanlarında ortaya çıkan en pis sorun tuvalet giderinin tıkanmasıdır.

Tıkanmış Lavabo Açma

Tıkanmış Lavabo Açma Bir evin en önemli kullanım alanlarından biriside mutfak ve banyo bölümüdür.

Klozetten Su Geri Taşıyor

Klozetten Su Geri TaşıyorKlozet en çok kullanılan ve temel ihtiyaçların kullanılması adına alafranga

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.