Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Su Borusu Delindi Ne Yapmak Gerekir?

Bazen hiç hesapta bulunmayan durumlarda su borusunun delinmesi gibi can sıkıcı durumlarla karşılaşılabilir. Evde ya da iş yerinde başa gelebilen bu can sıkıcı durum ile karşılaştığınızda yapılacaklar belirli aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamaların başında deliğin tespiti daha sonra kapatılması ve kontrolü gelir.

Su Borusu Delindiğinde Ne Yapılır?

Su borusu delindiğinde yapılacak işlemler bulunulan ortama göre farklılık gösterebilir. Fakat genel olarak su borusu delindi şikâyetlerinde aynı uygulamalar yapılır.

Su borusu delindiğinde;

 • İlk olarak vana kapatılmalıdır.
 • Su kaçağı tamir kimyasalı ile delinen noktalar kapatılabilir.
 • Su borusu delikleri cihaz yardımı ile bulunabilir.
 • Gerekirse su boruları değiştirilir.

Bu uygulamalar yapılabilir. Bazı durumlarda delik olan bölüm kaynakla kapatılmaya çalışılır. Fakat bu uygulama yapılabilecek en büyük hatalar arasında bulunur. Deliklerin kapatılması bu yöntemle yapıldığında geçici çözüm üretecektir. Suyun sızmasını sadece birkaç gün engelleyen bu yöntem sonrasında kaçaklar aynı şekilde devam edecektir.

Su Borusu Delinmesi Nasıl Anlaşılır?

Su borusu pek çok nedene bağlı olarak delinebilir. Ev ya da iş yeri gibi ortamlarda matkapla açılan delikler duvarın arkasında su borusuna denk gelebilir. Böyle durumlarda su boruları sıkıntılı şekilde delinecektir. Yanlışlıkla patlayan su boruları anında sorun göstergesi olarak karşımıza çıkmayabilir. Genelde bu tarz sorunlar zamanla ortaya çıkacaktır.

Duvarın delinmesi esnasında delinen borulardan gelen sular ahşap malzemelere de zarar verir. Görünmeyen şekilde sızan sular ise sinsice çevreye dahi zarar verecektir. Böyle durumlarda genelde komşular tarafından uyarılar alırsınız. Görünürde bulunmayan sızıntı ancak özel cihazlar yardımı ile görülebilir.

Su Borusu Delindi Ne Yapmak Gerekir?

Su Borusu Delindi Ne Yapmak Gerekir?

Su Borusu Deliği Kapatma Yolları

Su kaçağı gibi sorunlar karşısında en fazla karşılaşılan tamir yöntemi su kaçağı tamir kimyasalıdır. Su borusu delindi sorunlarında son dönemlerin en tutulan yöntemi kimyasal yöntemlerdir. Bu yöntem sayesinde kırmadan tamir yapılır. Kaçak arama cihazı ile kaçaklar tespit edilir. Daha sonra da kimyasal ile açık olan bölümler kapatılır. Bu yöntemin en avantajlı taraflarından birisi de maddiyattır. Kırılan fayans ya da parke fiyatları kaçak tamir sıvısının iki katı olacak şekilde düşünülebilir.

Su Borularının Patlama Nedenleri

Plastik botular ya da demir veya galvaniz borular zamanla patlayabilir. Demir ve galvaniz borularda zamanla çürüme meydana gelir. Bu da sorunlar doğuracaktır. Plastik su borularında ise sorunlar genelde patlama şeklinde oluşacaktır. Bu da sızıntıya yol açar.

Boruların patlama nedenleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Plastik su boruları kesilmemiş ise sorun oluşturabilir.
 • Su boruları testere ile kesilerek sorun oluşturmuş olabilir.
 • Plastik su borusu kaynağı işleminde makine çok ısınırsa sorun oluşturabilir.
 • Su borusu kaynağında makinenin az ısınmış olması da sorun doğurabilir.
 • Boruların ıslak olması, montajın yapılacağı alanın tozlu olması, montaj bölgesinin pis olması da sorunlu sonuçlar doğurabilir.
 • Plastik borulara dış müdahaleler de sorunlar ortaya çıkarabilir.

Patlayan Su Borusu Deliğini Kapatma

Yaşam alanlarımızın her köşesinde bulunan su boruları yer yer sorun yaratabilir. Bu sorunlar bazen bizim hatalarımızdan kaynaklanır bazen de borudan kaynaklı sorunlar oluşabilir. Sebebi ne olursa olsun bu sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşması gerekir. Su borularında meydana gelen bir sorun ile karşılaşıldığında ilk olarak şebeke vanasının kapatılması gerekir. Leyim makinesi ile parça boru yine bu sorun karşısında hazır bulunması gereken gereçlerdir. Tamir bandı ile ve ya da bir miktar kabartma tozu ve Japon yapıştırıcı ile sorunlar çözüme kavuşturulabilir.

 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...