Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Su Borusu Neden Çatlar

Plastik Su Borusu Neden Çatlar?

Su borusu çatlamaları su sızıntılarına neden olmaktadır. Özellikle toplu yaşam alanlarında binalar arasında gezinen su borularında yaşanan çatlaklık nedeni ile kimse suçu kabullenmek istemez. Komşunuzun borusundan gelen bir sızıntı nedeni ile sizin suçunuz olmadığı halde alt veya yan komşu tarafından suçlanarak bu işi sizin üstlenmeniz istenebilmektedir. Bu tarz olumsuz durumlar bina içinde ne yazık ki sürekli olarak karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır. Aslında yaşanan bu durumlarda tesisat borusunun kendiliğinden çatlaması durumu hakimdir. Yani bunun için sizin kasıtlı bir şey yapmış olmanız mümkün değildir. 

Su borusunun patlamasının iki nedeni bulunmaktadır. Bunlardan ilkini basınçtan dolayı patlayan borular oluşturur. Su basıncına dayanamayacak derecede kalitesiz malzeme ile döşenmiş olan bina tesisat yapıları ne yazık ki bu durumu yaşamaya mahkumdur.

Bina tesisat döşemesi sırasında hem kalitesiz malzeme kullanma hem de tesisat ustalarının ne yazık ki bilgisizliğinden kaynaklı olarak yanlış kaynak yapması işlemi bu sorunun çıkmasına neden olur. Kaynak makinesi iyi ısınmadan yapılan kaynaklarda arada boşluk olur ve yapılan kaynak tutmaz. Bir süre sonra ayrılmaya ya da çatlamaya maruz kalır. 

Su borusu çatlama durumunun ikinci nedeni ise boruların henüz tesisata döşenmeden nakliye işlemleri sırasında ince çatlakların oluşması ve fark edilmeyecek kadar küçük çatlaklar ile tesisat işleminin döşenmesi ile oluşur. Bu oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle sıfır binalarda ortaya çıkan en büyük tesisat sorunlarının başında su borusu çatlama oluşumu vardır.

İnsanların kafasında da sürekli olarak su borusu neden çatlar soruna yönelik cevaplar vardır. Bu belirttiğimiz nedenlerden dolayı ortaya çıkan çatlaklar bulunmaktadır. 

Çatlayan Su Borularına Yönelik Ne Önlem Alınabilir?

Su borusu nasıl çatlar sorununu açıkladık. Şimdi su borusu çatlamaları durumuna karşı alınacak olan önlemlerden bahsedeceğiz. Bu sayede de su kaçağına neden olacak bu olumsuz durumu ortadan kaldıracak önlemlerden bahsedeceğiz. 

Çatlayan su borusu ne yazık ki nereden sızıntı yapacağı belli olmayan tehlikeli bir maddedir. Ayrıca bir binanın tesisat sistemi içerisinde de çatlak su borusunun yerini bulma işlemi oldukça dikkatli özen gerektiren bir işlemdir. Bu işlem için yapılması gereken çatlayan su borusunu bulan usta çağırmak olmalıdır.

Usta yardımı ile çatlayan su tesisat borusu hızlı ve kesin bir şekilde bulunacaktır. Çatlayan su borularının bulunmasına yönelik usta arayışı içindeyseniz firmamızın sağlam ve kaliteli işçilik ile temiz iş çıkaran ustalarından yararlanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede sağlık açısından hijyenik ve temizlik açısından da oldukça dikkatli, özenli işçilikler ortaya çıkarılacaktır. 

Dayanıklı Su Borusu Özellikleri

Bir binanın inşaat halindeyken tesisat sisteminin döşenmesi sırasında su borularının dizilimi doğru yapılmalıdır. Tesisat borularının inşaası sırasında oldukça özenli davranılmalı ve boruların çatlaklık tespiti yapılmadan döşenmemelidir. Ancak bu sayede dayanıklı su borularının ortaya çıkması saplanabilir.

Su borularının fabrikadan çıkarak firmalara dağıtılması, oradan inşaat alanına gelmesi ve tesisat sistemi kapsamında döşenmesi işlemi oldukça uzun bir yolculuktur. Bu teslimat sırasında darbe alan, bekleme süresinde mevsimsel sıkıntılardan kaynaklı olarak donmaya ya da güneşe maruz kalarak yıpranan boruların tespitinin yapılması sağlam ve dayanıklı olanların tespit edilmesini kolaylaştıracaktır.

Özellikle temiz sus tesisatında kullanılan borular kategorisine oldukça özenli davranmak sağlık açısından da sızıntı durumunu ortadan kaldıracaktır. 

Kameralı Cihaz ile Su Borundaki Çatlakları Tespit Eden Firmalar

Kameralı cihazlar hayatımıza girdiğinden beri tesisat işinde büyük yardımcı olmaktadır. Kameralı cihaz ile su borusu patlağı bulunur mu diye soracak olursak bunun cevabı evet olacaktır. Bu işlem için öncelikli olarak cihazın tesisata bağlanması gerekir.

Boruların içine su basımı yapılır. Cihaza bağlanan manometre yardımı ile basıncın düşüklüğü borular üzerinde test edilir ve hızlı bir şekilde sorunun kaynağı bulunur. 

Firmamız sizlere çatlayan su borusunun yerini bulma hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...