Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Su Deposu Fiyatları

Su Deposu Fiyatları

Su depoları çok eski zamanlardan beri insanlar tarafından kullanılmaktadır. Su depolarının ölçüleri 50 litreden başlamaktadır ve 100 tona kadar çıkan su depoları bulunmaktadır. Günümüzde su depoları üretilirken içerisinde cam elyaf bulunan polyester ile lineer polietilen kullanılmaktadır. Su depoları Avrupa Standartlarına uygun bir şekilde üretilmelidir.

Su depoları;

Evsel

Sanayi

Endüstriyel olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

Polietilen su depoları ihtiyaca göre yatay ya da dikey bir şekilde üretilmektedir. Polietilen su depoları en az 50 litrelik üretilir. En fazla 25 ton üretilir. Plastik olan su depoları ise 1 tondan başlamakta ve 10 tona kadar gitmektedir.

Su Depolarının Kullanım Alanı

Su depoları pek çok alanda tercih edilmektedir. Bu alanlar şu şekilde sıralanabilir;

Moloz Kulesi

Buzağı Kulübeleri

Deniz Bisikletlerinde

Mobil tuvaletlerde

Salamura, zeytin ve turşu depolarında

tekstil arabalarında

Dekoratif saksılarda

Yol bariyerlerinde kullanılmaktadır.

Polyester su depoları ise daha çok;

Foseptik tankı

Su deposu

Atık ve septik su depoları

Kimyasal ve sanayi depoları

toprak altı depo olarak

toprak üstü depo olarak

mobil büfe olarak kullanılabilmektedir. Su deposu fiyatları deponun üretildiği malzemeye, boyutuna göre değişiklik göstermektedir.  İkinci el su deposu fiyatları ise sıfır oranlara nazaran daha uygun olmaktadır.

Polietilen Su Depoları

Polietilen plastik endüstrisinde en çok kullanılan maddeler arasında yer almaktadır. Bu depolar su deposu olarak, endistriyel depo olarak, hayvanlar için suluk olarak, dekoratif olarak kullanılabilmektedir. Görüldüğü gibi kullanım alanları oldukça geniştir.

Polietilen depolar dik su deposu, yatay su deposu, dikdörtgen su deposu, turşu deposu, toprak altı su deposu, tekstil arabası, silo deposu, milenyum depo olarak üretilmektedir. Plastik su deposu fiyatları kullanım alanlarına ve boyutlarına göre farklılık göstermektedir.

Polyester Su Depoları

Su depoları polyester maddesinden de üretilebilmektedir. Polyester depolar kullanılacakları alana göre mukavemetleri artırılarak üretilmektedir. Polyester depolar cam elyaf takviyeli olmaktadır. bu depoların yüzeyinde herhangi bir pütür bulunmaz. Yüzey oldukça düzdür. Mukavemeti oldukça yüksek olduğu izin uzun yıllar kullanıma uygundur.

İçerisinde cam elyaf bulunan polyesterden üretilen tanklar 100.000 litreye kadar üretilebilmektedir. Bu kadar geniş bir litre aralığında üretilmesi kullanım alanlarını da genişletmektedir. Polyester depolar farklı sektörlerde farklı amaçlar için kullanılabilmektedir.

Büyük boy polyester depolar demonte şekilde üretilir. Bu hem kullanım kolaylığı sağlar hem de istediğiniz yere götürerek kolay bir şekilde montajını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında toprak altı için ve dar yerler için de özel ölçülerde depolar bulunmaktadır.

Su Deposu Seçimi Nasıl Yapılır?

Su deposu seçerken öncelikle kullanacağınız alana uygun depoyu seçmeniz oldukça önemlidir. Temiz sular ve içme suları için en uygun su depoları polietilen malzemeden üretilen depolardır.

Alınacak olan depoda eğer kimyasal madde muhafaza edilecek ise deponun malzemesinin kimyasala karşı dirençli olması gerekir. Depolanacak olan maddenin yoğunluğu 1 gr/cm3 üzerinde ise mukavemeti yüksek depolar kullanılmalıdır. Bunun yanında deponun et kalınlığının da daha fazla olması gerekmektedir.

Dar girişlere yüksek tonajlı depo kurulması isteniyorsa demontaj depoların seçilmesi ve montajının yerinde yapılması daha doğru olacaktır. Bu durumlar için cam takviyeli polyester depolar uygun olmaktadır. Yüksekliğin fazla olduğu fakat girişin daha dar olduğu kısımlarda boru tipi depo kullanmak çok daha mantıklı bir seçenektir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...