Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Su Kaçağı Durumunda Yapmanız Gerekenler

Su kaçağı birçok konutun yaşadığı klasik sorunlardan bir tanesi. Bu sorunun yaşanmasında birçok etken bulunsa da düzgün tesisatı olan binalarda bu tür sıkıntılara az rastlanıyor. Yine de kullanıma bağlı olarak su kaçağı durumları da gözlenebiliyor. Su kaçağı durumlarında derhal su vanasını kapatarak bir tesisatçı çağrılmalıdır. Bu durumlarda yapmanız gerekeni su kaçağı durumunda yapmanız gerekenler konulu yazımızda sıraladık.

Su Kaçağında Ne Yapılmalı?

Su kaçağı eğer ciddi bir hal alırsa yalnızca sizin evinize değil başka evlere de zarar verebilir. Bu da büyük bir maliyete neden olur. Komşularınız evini de su basması, rutubet gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bunları engellemek ve su kaçaklarını hızlıca çözmek için uzman tesisat firmalarının çağrılması gerekiyor. Boğaziçi Tesisat olarak her türlü su kaçağı durumunda yanınızdayız. Su kaçağı durumlarında bizleri telefonlarınızdan arayarak ulaşabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz en kısa sürede evinize gelerek su kaçağını hızlı bir şekilde çözecektir.

Eskiden su kaçağının yerini bulmak oldukça zordu. Duvarları kırmak dökmek gerekiyordu. Ancak teknolojinin gelişmesiyle bu tür şeylere gerek kalmadı. Duvarlardaki su kaçaklarını tespit eden aletler sayesinde kırmadan dökmeden su kaçağı tespit edilebiliyor.tuvalet açma klozet

Su Kaçağı Tespit Etme Yöntemleri

Dinleme cihazı bu yöntemlerden biridir. En etkili yöntemlerden olup su kaçağını kısa sürede tespit eder. Tutulduğu yeri ses açısından inceler ve nokta atışıyla su kaçağını tespit eder. Termal kamera ise genelde sıcak suyu taşıyan borularda kullanılır. Sıcak su boruları, diğer borulara göre termal kameralarda daha sıcak renklerde olur. Ancak sıcak su borusunda düzgün olmayan bir yer tespit edilirse su kaçağı olduğu anlaşılır.

Diğer bir yöntem de pis su kamerası. Boru tesisatına kamera gönderilerek borunun ekrandan görülmesi sağlanır. Bu sayede su kaçağı birebir tespit edilebilir. Bu teknik tıpta kullanılan stetoskopiye benzer.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Musluklar açık değilken su sayacı dönüyorsa, tadilat yapılmasına rağmen alt katın tavanında su birikiyorsa, duvarlarda nem oluşuyorsa ve su faturası normal kullanıma rağmen daha yüksek geliyorsa evinizde su kaçağı olma ihtimali yüksektir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...