Tıkla AraGSM Arayın

Sultangazi Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Sultangazi Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Sultangazi Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Sultangazi kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerinin uygulanması aşaması genellikle şu sorunlarla ortaya çıkmaktadır. Banyodan su damlıyor, üst kattan sızan su var, duvarda su sızıntısı ve nemlenme problemi var gibi sorunlar yüzünden su kaçağı tespiti işlemleri gerekli görülüyor. Fakat böyle durumlarda su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorusunun kesinlikle cihaz kullanımı olan ve profesyonel işlemler uygulayan tesisat firmalarına yöneltilmesi gerekir. Aksi taktirde cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları su tesisatı kaçağının bulunması işlemlerinde su borularının geçtiği tüm duvarları kıracak ve bu şekilde su kaçağı bulma hizmeti verecektir. Bu şekilde bir çalışmanın ise ham maddi açıdan hem de zamansal açıdan büyük problemler doğuracağı aşikardır. Bu farklı çalışma yöntemlerine bakmak gerekirse kırmadan ve cihazla yapılan su kaçağı tespiti işlemleri şu şekillerde olmaktadır.

istanbul tıkalı gider açma

Sultangazi su kaçağı tespiti

Akustik Dinleme Cihazları İle Tüm Su Kaçakları Kırmadan Dökmeden Bulunmakta

  • Su tesisatı kaçağı iki farklı sistemde oluşmaktadır. Bu sistemler ise pis su tesisat sistemleri ve temiz su tesisat sistemleri olmaktadır. Bu yüzden de öncelikle temiz su tesisatı kaçak tespiti işlemleri yapılması gerekir. Temiz su tesisatında problem yoksa pis su tesisatı su kaçağı bulma işlemlerinin uygulanması gerekir.
  • Tesisatta kaçak su tespiti işlemlerinde cihaz kullanımı olan tesisat firmaları akustik dinleme cihazları ile kameralı görüntüleme sistemleri kullanmaktadır. Bu cihazlar sayesinde de yapıda en ufak bir inşaat alanı oluşturulmamakta ve son derece kaliteli bir şekilde tüm su kaçağı alanları bulunmaktadır.
  • Akustik dinleme cihazları ile boruların geçtiği tüm alanlar dinlenip de su kaçağı olan bölgeler tespit edildikten sonra kameralı görüntüleme sistemleri ile bu alanlar görüntülenir ve su kaçaklarının hangi aşamada olduğu ve bu su kaçakları nasıl önlenir üzerine çalışma yapılır.

Cihazlar Sayesinde Hem  Maddi Zarar Oluşmaz Hem de Zaman Kaybı Yaşanmaz

Su kaçağının tespiti ve onarımı işlemleri cihaz sistemleri sayesinde bu kadar kolay ve başarılı olurken cihaz sistemleri kullanmayan tesisat firmalarında duvarda su sızıntısı nasıl bulunur sorusu yöneltilince bu tesisatı firmalarının uygulayacağı işlemler sorunlu ve zahmetli işlemler halini almaktadır. Çünkü cihaz sistemleri kullanmayan tesisat firmaları su kaçaklarını bulmak için su saatlerinin bulunduğu duvarlardan başlayarak boruların geçtiği tüm duvarları kıracak ve su borularını açığa çıkartacaktır. Bu işlemler sırasında ise yapılardaki tüm yaşamsal düzenler bozulacak ve evlerin içi adeta bir inşaat alanına dönecektir. Su tesisat kaçak tespiti işlemlerinin bu şekilde yapılması üstelik bir de çok yüksek fiyatlar tutacaktır.

Sultangazi Bölgesinde Teknolojik Tesisat Çalışmaları

Sultangazi kırmadan su kaçağı tespiti işlemleri yerine cihaz kullanımı olmayan bir tesisat firmasının işlemlerinden yararlanmakta ilk zarar evlerin kırılıp dökülmesi olacaktır. Bu kırılıp dökülmeler yüzünden evlerde her yer kirlenecek ve temizlenmesi uzun zaman alacaktır. Ayrıca cihaz sistemleri olmadan yapılacak olan su sızıntısı tespiti işlemlerinde inşaat masrafları da bir hayli fazla olacaktır. Su tesisatı kaçakları ise bu kadar zorlu ve pahalı işlemlere rağmen yine de tam anlamıyla çözüme kavuşmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları / Değerlendirmeleri

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yazar hakkında

Su Tesisatı administrator