Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Su kaçağı ev veya bina içerisinde çeşitli alanlarda olabilir. Su kaçağının olması rutubet, duvarlarda sızıntı yapmaya ve dahası fayans ve duvarın zarar görmesine neden oluyor. Bu gibi durumlar birçok durumda daha büyük sorunlara neden olmaktadır. Bazen boru patlamalarına bazen ise su baskınlarına neden oluyor. Bu gibi durumlarda kesinlikle alanında uzman olan bir tesisatçı ile iletişime geçilmelidir.

Su Kaçağının Zararları Nelerdir?

Su kaçağı, binalara zarar veren bir durumdur. Çoğu zaman sadece su kaçağı olan katlar değil, diğer katlarda da sıkıntılar doğmaya başlar. Bu durum hem ev sahipleri hem de diğer katlarda oturan kişiler için büyük problemler yaratıyor. Bu gibi durumlarda su kaçağı tespiti ve tamiri yapılması gereklidir.

Su kaçağı gibi durumlarda ortaya çıkan başlıca sorunlar şunlardır;

 • Duvarlarda dökülmeler olmaya başlar,
 • Kolon ve duvarlar zarar görmeye başlar,
 • Katlarda akıntı olmasına neden olur,
 • Fayanslarda kırılmalar ortaya çıkar,
 • Yan katların veya alt katlarında akıntı nedeniyle aynı sıkıntılara maruz kalmasına neden olur.

Su kaçağı gibi sıkıntılarda kesinlikle tesisatçılar ile iletişime geçilmesi gereklidir. Bu sayede askıntı ve kaçak olan kısımların belirlenmesi sağlanır.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tamiri Ne Kadardır?

Su kaçağı bazen patlamalara bile neden olabilmektedir. Su kaçağını onarmak ise çoğu zaman kişilerin kendilerinin elinden gelen bir durum değildir. Bu nedenle kişiler su kaçağı tespiti ve tamiri yapılması için uzman bir tesisatçı ile iletişime geçilmesi gereklidir. Bu sayede en kısa süre içerisinde kaçak su tamiri problemi ortadan kaldırılabilir. Su tamiri uygun fiyatlar ile yapılabilir. Tamir yapılmadığı taktirde patlamaların olması muhtemeldir. Patlama ve akıntıların olduğu durumlarda ise zamanında onarım yapılmazsa, tamir işlemi için gerekli olan ücretten daha fazla masraf yapılması gereklidir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı hem bulunduğu binaya hem de diğer binalara zarar veren bir durumdur. Özellikle su kaçağının bulunduğu alanlarda, kaçağın olduğu yer açıkça sinyal vermektedir. bunun yanı sıra su kaçağı modern aletler ile de tespit ediliyor. Aletlerin kullanımı oldukça basittir ve kaçağın olduğu alanda bulunan boru hasarları konusunda duyarlıdır. Tespit işlemi sonrasına ise boruya ulaşmak ve kaçağın ortaya çıkma nedenini ortadan kaldırmak için çalışmalara başlanır. Bu işlemler ise oldukça dikkatli şekilde yapılıyor. Fayanslara zarar vermeden boru kanalına ulaşılır ve en hızlı şekilde boruların tamiri yapılarak su sızıntı sorunu ortadan kaldırılır.

Evim Zarar Görür Mü?

Su kaçağı ve akıntısı olduğu durumlarda evler ve fayanslar zarar görebilir. Bu zarar su kaçağının oranına göre değişiklik gösterebilir. Uzman bir tesisatçı tarafından yapılacak olan onarım işlemleri sırasında ise kesinlikle eviniz zarar görmez. Fayanslar aletler yardımı ile kaldırılır ve kırılmadan muhafaza edilmesi sağlanır.

Ardından su kaçağı olan kısımlardaki boruların sıkıntısı aletler yardımı ile incelenir ve onarımı yapılır. Boru tamiri yapıldıktan sonra ise fayanslar aynı şekilde zarar görmeden yerine yerleştirilir. Bu sayede hem su kaçağı onarımı yapılır hem de evin içerisine zarar verilmemiş olur.

İşlem Sırasında Fayanslar Kırılacak Mı?

Su kaçakları çoğu zaman fayansların oldukları yerden çıkarılmasını gerekli kılıyor. Bu durum kişileri endişelendiren bir durum. Fakat bu durum artık değişiyor. Kullanılan modern aletler sayesinde fayans kırılmasına gerek duyulmadan su sızıntılarının bulunduğu alan tespit ediliyor. Ardından ise fayanslar kırılmadan yerlerinden çıkartılıyorlar. Bu şekilde fayanslar kırılmadan yerlerinden çıkarılarak tamir işlemi sonrasında yeniden yerine yerleştiriliyor.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...