Tıkla AraWhatsApp
31 Mart 2014

Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti; önceden ciddi bir tadilat işlemi, zorluk ve masraf gerektirirken, şimdilerde uzman kişiler tarafından teknolojik aletlerle kolayca hallediliyor. Eskiden sızıntıyı bulmak için sızıntının kaynağına kadar kırılan fayanslarla ve duvarla uğraşmak gerekirdi. Şimdi ise teknolojik aletlerle çok kolay bir şekilde soruna çözüm bulunuyor.

Su kaçağı, su tesisatının tam olarak neresindeyse elektromanyetik cihazlarla tespit ediliyor ve işlem kısa sürede tadilatsız olarak gerçekleştiriliyor.

Bu noktada su kaçağı tespiti ve işlemiyle komşularınıza rahatsızlık vermemek, kullanmadığınız halde fazla ödediğiniz su faturalarından kurtulmak ve güvenli bir ev hayatına sahip olmak için profesyonel uzmanlarla çalışmanız çok önemlidir. Elektromanyetik ve akustik cihazlarla sorunun kaynağına hızlı bir şekilde ulaşılır ve çözüm üretilir. Evinizde görmediğiniz yerlerdeki sorunların çözümleri çok büyük bir problem olarak gözükse de profesyonel ve güvenilir uzmanların sayesinde bu durum ızdırap olmaktan çıkar. Güvenilir ve garanti verebilen uzmanlar doğru çözümü getirir.

Bu noktada Boğaziçi Tesisat olarak, su kaçaklarını herhangi bir kırma delme işlemi olmadan manyetik cihazlarla tespit ediyoruz. Dakikalar içinde tespit işlemini gerçekleştirdikten sonra onarım işlemine geçiyoruz. Sunduğumuz tüm hizmetler garanti kapsamı içerisinde yer alır.

Su tesisatında kaçak olduğu nasıl anlaşılır?

Eğer tesisat borularında su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız mutlaka aşağıda vereceğimiz ipuçlarını dikkate alarak sorunlu bölgeye müdahale etmelisiniz.

Öncelikle sorunun soğuk su tesisatından kaynaklandığını düşünüyorsanız işe alt komşunuzun tavanını kontrol ederek başlayabilirsiniz. Tavan damladığı durumda, siz dairenin ana vanasını kapatıp birkaç saat bekledikten sonra damlama durmuyorsa müdahale etmeniz gereken yer sıcak su borularıdır. Kaçağı gidermek için, öncelikli yapmanız gereken kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatmaktır. Eğer bu işlem yanıt vermiyorsa ve pis su borularında kaçak olduğundan şüpheleniyorsanız, bu boruları birkaç gün kullanmadan beklemeniz ve uzman kişilere danışmanız gerekmektedir. Bu noktada uzmanlar, kameralı sistemler kullanarak su kaçağının nedenini tespit edip gerekli müdahaleyi sağlayacaktır. ‘

Su Kaçağı Neden Önemli Bir Sorundur?

Su kaçakları, birçok insanı tedirgin eden ve önemli sorunlara yol açabilen bir durumdur. Su faturalarınıza yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilir, duvarlarda oluşan rutubete maruz kalabilir ya da su sayacınızın musluklar açık olmadığı halde sürekli döndüğünü görebilirsiniz. Tüm bu belirtiler, evinizde su kaçağı olduğunun belirtisidir. Eğer bu durumu erken zamanda tespit etmez ve onarımını gerçekleştirmez iseniz büyük maddi kayıplara uğrayabilirsiniz. Su kaçağı durumlarında kurumsal ve garantili hizmet veren şirketlerle çalışmak size her konuda büyük avantaj sağlayacaktır.

Bu noktada Boğaziçi Tesisat olarak müşterilerimize en kaliteli ve doğru hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Müşteri memnuniyetine değer veriyor ve tüm hizmetlerimizi garanti kapsamında sunuyoruz.

Parke altındaki su kaçağı tespit edilebilir mi?

Eğer dairenizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız öncelikle uzman bir ekip çağırıp su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğunu belirlemeniz gerekir. Parke ve fayans altında su kaçağı varsa bu kolayca tespit edilebilir.
Su kaçağı olan tesisat parke ya da fayansların altından geçiyorsa, akustik dinleme cihazı sayesinde kaçak noktasal olarak tespit edilir.

Bu noktada hiçbir şekilde parkelerinizi sökmeye ya da kırmaya gerek kalmaz. Su kaçağı kalorifer borusunda ve yine parke altındaysa bile termal kameralar ile kaçak tespit edilir.

Gizli su kaçağı nasıl anlaşılır?

  • Evinizde gizli su kaçağı olup olmadığını bazı ufak ipuçlarıyla anlamanız mümkündür. Eğer;
  • Normalin üzerinde su faturası ödemeye başladıysanız,
  • Parkelerinizde kabarma oluyorsa,
  • Kombideki su barı sürekli düşüyorsa,
  • Duvarlardaki boyalar dökülmeye başladıysa ya da rutubet kokusu alıyorsanız,
  • Tüm vanalar kapalıyken su saati dönmeye devam ediyorsa,
    evinizde gizli su kaçağı olabilir. Bu belirtileri fark ettiğiniz anda uzman bir ekip ile iletişime geçerek sorunu çözmeniz gerekir.

Boğaziçi Tesisat olarak gizli su kaçaklarını hiçbir kırma dökme işlemi olmadan elektronik cihazlarla yapıyoruz. Hİzmetlerimizi garanti kapsamına alarak en iyi müşteri memnuniyetini hedefliyoruz.

Kamera ile su kaçağı tespiti

Boğaziçi Tesisat olarak eski usül kırma dökme gerektiren su kaçağı tespit yöntemlerini kullanmıyoruz. Kameralı cihazlarımız sayesinde tüm boruların içine girerek sorun yaratan yerleri tespit ediyoruz. Kameralı cihazlarımız sayesinde kaçak bulunup kolayca onarılır, ekstra masrafa yol açan tadilat işlemlerine gerek kalmaz.
Su kaçağı hem temiz su giderlerinde hem de dış giderlerde olabilir. Sorunun nerede olduğu fark etmeksizin uzman ekibimiz ile kaçağı bulup onarımını dakikalar içinde yapıyoruz. Verdiğimiz tüm hizmetlerimizi garanti kapsamında tutuyoruz.

Akustik dinleme cihazları ile tespit

Su kaçağı temiz su giderlerinde olabildiği gibi dış giderlerde de meydana gelebilmektedir. Bu noktada uzman ekiplerimiz en modern ve gelişmiş hizmeti sunarak su kaçağını kolayca bulur. Bize ulaştığınız anda ekiplerimiz dakikalar içinde adresinize gelerek, tüm tesisatınızı akustik dinleme cihazları ile kontrol eder. İç borulardaki arızalar, tıkanan borular, su akışını yavaşlatan tıkalı giderler akustik cihazlarla dinlenir ve içleri kameralarla görüntülenir. Bu noktada hiçbir kırma dökme işlemi gerçekleşmez.
Boğaziçi Tesisat sorunun kaynağını tespit ederek onarım işlemini gerçekleştirir. Kırmadan, dökmeden su kaçağını bulup sizi tüm tadilat masraflarından kurtarıyoruz. Tüm hizmetlerimizi garanti kapsamı altında yapıyoruz.

Hemen bizi arayın GSM 0538 955 59 74

Bu makaleyi puanlamak ister misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.