Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçak Bulma

Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört duvardan ibaret olmayıp bir takım alt yapı hizmetlerini bünyesinde barındıran komplike bir sistemdir.

Bu alt yapı hizmetlerinin içinde elektrik su doğalgaz televizyon gibi birçok hizmet bulunur. Yılar geçtikçe bu ekipmanlarda eskimeye bağlı bozulmalar olmakla birlikte evde yapılan bir tadilat neticesinde de zarar görebilmektedir.

Can sıkıcı Kaçaklar

Ev içerisinde boyaların döküldüğü duvarın ıslamış olduğunu görürseniz aman dikkat! Kaçak var demektir. Özellikle az miktarda sızıntı şeklindeki tesisat kaçağı hem yavaşDuvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir yavaş duvarın yapısını bozarak boyasına zarar verirken  hem de  evde nemden kaynaklı berbat bir koku meydana gelmektedir. Sızıntının hemen tespit edilip tamir edilmesi son derece elzem bir durumdur.

Bu kaçaklar küçükte olsa önemsenmeyip tamiri yapılmadığında ileriki dönemlerde hem su faturasında artışa neden olacak hem de evin veya binanın yapısına zarar vererek daha maliyetli bir çözümü gerektirecektir.

Su Tesisat Kaçak Tespiti

Öncelikle su tesisat kaçak tespiti işin uzmanı ve su tesisatı kaçak bulma cihazına sahip kişilerce yapılması son derece önemli bir husustur. Bu uzman kişiler  su tesisat kaçağı nasıl bulunur, su tesisat kaçağı tamiri nasıl olur konularında uzman kişilerdir.

Tesisat esasında kapalı bir kutu gibidir duvarın içinde olduğundan çoğu zaman kaçağı bulmak veya kaçağın tam yerini tespit etmek oldukça zor bir işlemdir. Çünkü kaçaklar çoğu noktada sızıntı şeklinde olduğundan asıl kaçak yerden değil de başka noktalardan kaçak varmış gibi duvar yüzeyine çıkar.

Bu kaçağın o noktada olduğu izlemini vererek boşuna duvarın yıkılmasına boyanızın zarar görmesine en önemlisi boşa zaman boşa maliyet olarak karşımıza çıkar.

Su Tesisat Kaçakları Yerinde Zamanında Tespit

Kaçaklar alt yapı hizmetlerinde  elektrik kaçakları doğalgaz kaçakları su tesisat kaçaklar şeklinde  var ise  ihmal edilmemesi gereken yerinde ve zamanında  tespiti yapılması  tamir edilmesi gerek bir işlemdir.

Yerinde tespit bu işlemler için kullanılan  özel kaçak tespit cihazlarında bulunan kızıl ötesi ışınlar ile duvar ötesinin görülmesini sağlayarak kaçağın tam yerinin sıfır hata tespitin yapılmasına olanak sağlamakta  su tesisatında kaçak bulma son derece kolaylaştırmaktadır.

En az Hasar ile  Ekonomik Tespit

Kızılötesi kaçak tespit cihazları adeta duvarın röntgenini çekerek sorunlu kaçak olan yerin sıfır hata ile tam yerini sağlar bu sayede duvara çok küçük bir işlem ile daha maliyetsiz ve ev içini inşaat atıklarıyla kirletemeden zahmetsiz ve kısa süre tamiri mümkün olabilmektedir.

Yine özellikle tesisat kaçakları komşuluk işinkilerinde olumsuz etkilemektedir. Özellikle apartman hayatında yaşayanlar içi su kaçağı üst kattan kaynaklı  olabiliyor ancak alt katın tavanında sızıntıya sebep olabilmekte.

Bu durum zamanında giderilmediği taktirde su kaçak tespitinin maliyetinin yanında boya badana varsa duvar kağıdı veya duvarın tamiri gibi beraberinde bir çok masrafla karşımıza çıkacaktır. Bu nedenle kaçağın olduğunun görüldüğü anda hemen tesisat su kaçağı tam yerinin tespitinin tespit cihazı ile yapılması son derece önemli bir husustur.

Su kaçağı Tespit Cihazları

Su kaçak tespiti yaptırılırken diğer bir önemli konu bu tespiti uygun fiyata yaptırmaktır. Su tesisat kaçak tespit cihazları satın alınarak  veya bu hizmeti doğrudan bu ekipmana sahip kişiler tarafından hizmet alım yoluyla yaptırılabilir.

Su kaçağı tespit işi şu noktadadır veya bu noktadadır şeklinde, buradadır kazı çalışması yaparak  çözüme kavuşturulan bir işlem değildir. Bu durumda kaçak aranırken elektrik  televizyon gibi diğer altyapı hizmetlerine de zarar verilebilmektedir. Bu nedenle teknolojiyi kullanılarak bu alanda üretilene sus tesisat kaçak tespit cihazlarını edinmek yerinde bir davranış olacaktır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı BulmaSu kaçağı tespiti yaparken eskiden birçok alanın kazılması, kırılması ve

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.