Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Su Kaçaklarına Termal Kamerayla Bakan Firma

Termal Kamerayla Su Kaçaklarına Bakan Firma

Yaşam alanlarımızda su kaçağı gibi sorunlar yaşadığımız zaman su kaçağının tespit ve tamiri işlemlerinin yapılmasını isteriz. Bunun için İstanbul geneline hizmet götüren firmamızdan yararlanabilir ve ilgili telefon numaralarımızdan termal kamerayla su sızıntısını tespit eden firma olarak bizlerden randevu alabilirsiniz. Oldukça profesyonel çalışmalar için en kısa sürede bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Su kaçak tespiti alanında teknolojiden yararlanarak İstanbul genelinde termal kamerayla su sızıntısı tespiti gerçekleştirmekteyiz. 

Neden Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti?

Su kaçakları eski tesisat sisteminin en baş sorunu olarak bilinmektedir. Yeni döşenmiş tesisat sistemlerinde de bu durum yaşanıyor ise, döşeme sırasında bir hata olmasından ya da kalitesiz tesisat malzemesi kullanmaktan kaynaklı olabilmektedir. Termal kamerayla su kaçağını gösteren tesisatçı yardımı ile bu sorun büyümeden etkisiz hale getirilir. Termal kamerayla su kaçağının tespit işlemi son derece basit bir uygulamadır.

Makine yardımcı ile dinleme yapılarak bulunduğu için sadece ilgili yerin kırılması ve evin geri kalan duvar ve zemininin temiz bir şekilde zarar verilmeden durmasını sağlar. Termal kamerayla çalışan tesisat firmaları yardımı ile yapılan tesisat işlemlerinden az hasarla kurtulursunuz.

Bu nedenle de bu işlemi tercih etmelisiniz. Eski usul el ve göz yardımı ile su kaçağı bulma işlemleri eğer yanlış yer kırıldıysa doğru yerin kırılması için bir daha, bir daha ve gene bir daha duvarların kırılmasıyla sonuçlanıyordu. Bu uygulamalar binaların kendisine zarar verdiği gibi ev sahiplerinin bütçelerine de zarar vermekteydi. Oysa şimdi daha ekonomik, daha hijyenik ve daha temiz bir şekilde su akan yeri termal kamerayla tespit etme işlemi bulunmaktadır. 

Termal Kamera Yardımı ile Su Borusunun Geçtiği Yeri Bulma İşlemi

Su akan yeri termal kamerayla bulan tesisatçı arayışı içinde olmanız sizi en kaliteli ve en donanımlı firma ile çalışmaya itmektedir. Termal kamerayla su sızdıran yer nasıl bulunur diye soracak olursanız şunu söylemek gerekir. Termal kameralar sıcak su kaçağının olduğu yer için kullanılmaktadır.

Kombi kaçakları, kalorifer tesisatı kaçakları, sıcak su kaçakları vb. durumlarda termal kameranın ısı renk değişimini okumaya dayalı sistemden yararlanılır. Bu sistemi okuyabilmek için de donanımlı olmaya ihtiyaç vardır. Yani kısacası her termal kamerası olan firma ile çalışmak mesele değildir. Sizin çözüm odaklı ve ortaya yapıcı bir durum koyan tesisatçı ustalar ile çalışmaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Bütün bu durumlar da firmamızın işine olan saygısı ve sevgisinden ötürü, siz değerli müşterilerimize nasıl faydalı olabileceğimizi yansıtmaktadır. 

Termal kamerayla su kaçağı tespiti işlemi yapılırken makine tesisat borusuna bağlanır. Sıcak su basılır ve bu sıcak suyun basıncına göre nerede kaçak var ise oranın ısısı düşecektir. Isı dalgalanmalarını iyi okumak bu aşamada önemlidir. Yanlış okumadan kaynaklı yanlış tesisat borusunun kırılması ve çıkarılması ekstra maliyete neden olur. Bu nedenle hangi boruda kaçak olduğunu anlamak amacı ile kapsamlı bir çalışma yapmak gerekmektedir.

Su kaçağını kırmadan tamir etme oldukça önem taşıyan bir konudur. Kırmadan tamir edilebilecek bir durum söz konusu ise çeşitli kimyasalların onarıcı ve kapatıcı özelliğinden faydalanarak bu işlem kırmadan, dökmeden halledilir. Fakat hasar büyük ve giderek yayılıyor ise, kaçak tespiti gözle görülür derecede büyümüş ise bu aşamada yapılması gereken sadece ilgili yerin kırılıp tesisat borusunun çıkarılıp yenilenmesi ile birlikte sorunun ortadan kaldırılmasıdır. Ardından da sökülen fayans ya da parke, kırılan duvar ya da alçı onarılarak eski düzgün haline getirilir. Termal kamera ile su tesisatı tespiti işlemleri de ancak en temiz bu şekilde sonuçlanabilir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...