Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Tesisatta Su Kaçağı

Evinizin ya da iş yerinizin su tesisatındaki bir kaçağı her zaman gözle göremeyebilirsiniz ve bu durum ileride ciddi sonuçlar doğurabilir. Kendini belli etmeyen gizli su kaçaklarının tespiti konusunda uygulanabilecek yöntemler vardır. Aynı zamanda Türkiye’de bu konuda hizmet veren başarılı ve güvenilir firmalar da bulunmaktadır. Peki tesisatta su kaçağı nasıl bulunur ve su kaçağı tespiti ne kadar bir maliyet çıkarır?

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Tesisattaki su kaçaklarının tespiti için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Örneğin bu yöntemlerden biri su vanasını kapatmaktır. Su vanasını kapattığınızda eğer sayacınız dönmeye devam ediyorsa, o tesisatta bir su kaçağı var demektir. Bu noktada su kaçağının olduğunu tespit etmiş olsanız da, vanaya bakarak su kaçağının nerede olduğunu tespit etmeniz mümkün değildir. Fakat artık bu eski ve manuel yöntemlerin yerini yeni ve teknolojiden de beslenen modern yöntemler almıştır.

Bugün günümüzde tesisattaki su kaçaklarının tespiti için elektronik cihazlardan faydalanılmaktadır. Bu cihazlar tesisattaki su kaçaklarının nerede olduklarını kesin olarak tespit edebilmektedirler. Peki bu elektronik cihazlar ile tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır? Bu cihazlarla kaçağın tespiti için izlenen süreç şu şekildedir:

Ekipler öncelikle manometre yardımıyla suyun basıncını kontrol ederler.

Eğer manometrenin gösterdiği değerler düşerse, bu durumda da akustik cihazlar ile dinleme yapılır. Ses aracılığıyla kaçağın olduğu nokta belirlenmeye çalışılır.

Eğer çatlak ufaksa ve suyun sesi bu akustik cihazlarla dinlenemiyorsa, su tesisatının basıncı yükseltilerek sesin duyulması sağlanmaya çalışılır. Bu şekilde kesin bir sonuca ulaşılacaktır.

Kaçağın olduğu nokta tespit edildikten sonra kaçağa ulaşmak için bölge açılır.

Onarım işlemi tamamlandıktan sonra bölge tekrar kapatılır ve sorun çözülmüş olur.

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Tesisattaki su kaçağı olup olmadığını anlamak için farklı yöntemler kullanılır. Bu yöntemler günümüzde cihaz kullanımını da içermektedir. Teknolojinin de etkisiyle su kaçaklarının tespiti için üretilen bu cihazlar, ekiplerin işini kolaylaştırmakta, tespit ve müdahale süresini kısaltmaktadır. Tesisattaki su kaçağını tespit etmek için kullanılan cihazlar şunlardır:

 • Akustik dinleme cihazıseramik altından su çıkıyor
 • Kameralı görüntüleme cihazı
 • Robot cihaz
 • Termal kamera
 • Nemölçer (yardımcı cihaz)
 • Dedektör (yardımcı cihaz)

Su Kaçağı Tespiti Ne Kadar?

Su kaçağı tespitinin ücretlendirmesi sızıntının boyutuna, ne kadar derinde olduğuna, kullanılacak ekipmanlara ve ihtiyaç duyulan malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuda doğru bilgiye ulaşabilmek için güvenilir ve uygun fiyatlı bir firma bularak detaylı bilgiyi bu firmadan öğrenmeniz gerekmektedir. Bu konuda Boğaziçi Tesisat firmasından yardım alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bogazicitesisat.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespit Cihazı Nasıl Çalışır?

Ultrasonik seslere karşı duyarlı olan su kaçağı tespit cihazları, ses dalgalarındaki değişimleri dinleyerek kaçağın nerede olduğunu tespit eder. Genelde bu cihazlarla birlikte stetekskopa benzeyen yardımcı ekipmanlar kullanılır. Bu cihazlar kaçağın olduğu yeri nokta atış bir şekilde göstermektedirler.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...