Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Tıkalı Bahçe Gideri Açma

Müstakil evinizde ya da bahçeli dairenizde kullandığınız bahçe alanı sizlerin en keyif aldığı alanlar arasında yer alır. Bazen bu alanda yaşanan sıkıntılar nedeni ile keyfiniz kaçabilir. Bu sorunların başında bahçe giderlerinin çeşitli nedenlerle tıkanmış olmasıdır. Bu tıkanıklığın kaynağına göre koku yayması ise bahçenizi çekilmez bir hale getirebilir. Bahçe alanlarında en fazla yaşanan sorunlar arasında tıkalı bahçe gideri açma gibi işlemler bulunur.

Bahçe Neden Tıkanır?

Bahçenizin büyüklüğüne göre gider alanı uygun olmalıdır. Bin bir emekle düzenlediğiniz, peyzaj yaptırdığınız ve çimlendirdiğiniz bahçenizin tıkanarak ağaçlarınıza zarar vermesi istenmeyen bir durumdur. Suyun gitmemesi nedeni ile tüm bitkilerin sular altında kalması çürümeye neden olur.

Bahçe tıkanıklığı nedenleri;

 • Yağmur sularıyla çöplerin gideri tıkaması
 • Toprak ve taşların gideri tıkaması
 • Çim ve biçilen bitki artıklarının gideri kapatması
 • Yaprakların gideri tıkaması
 • Rögar kaynaklı tıkanıklıklar

Bahçeler için gider boruları oldukça önemlidir. Ağaçlardan gelen ve etraftan yığılan tüm pisliklerin, yabancı cisimlerin zamanla boruları tıkaması bilinmesi gereken bazı olaylardır. Bahçesi olan kişilerin belirli zamanlarda borularını basınçlı su ile yıkatmaları ve tesisatçıya kontrol ettirmeleri gerekir. Gider boruları için paslanmaz nitelikte olan metal koruma kılıfı olması tavsiye edilen uygulamalar arasındadır.

Bahçe Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Öncelikle bu işlem için cihaza sahip bir firma olması şarttır. Bahçe alanının tamamen kazılması sizin için çok ciddi mali zarara neden olur. Özellikle peyzaj düzenleme yaptırdıysanız tüm alanda kazı yapılması istemeyeceğiniz bir durumdur. Öncelikle bahçe giderinde yer alan tıkanıklığın neden kaynaklandığı tespiti kamera ile yapılır. Özellikle tıkalı bahçe gideri açma kırma işlemine gerek yoktur.

Tıkalı Bahçe Gideri Açma

Tıkalı Bahçe Gideri Açma

Bahçe Gider Tıkanıklığı Bahçeniz İle Alakalı Değilse

Bahçe giderlerinizde sorun olmadığı halde çoğu zaman rögar kaynaklı sorunlar olabilir. Bu sorunlar nedeniyle geri tepme yaşanır, bahçenize bulunduğunuz çevrenin tüm pis suları dolabilir. En istenmeyen olaylar arasındadır. Bunun nedeni; pis suların bahçenize dolması sonucu kısa sürede pis koku ve bakteri bahçenize yayılır. Bitkileriniz zarar görür ve hasar artış gösterir. Bahçe giderinizde tepme ya da tıkanıklık var ise öncelikle sorunun rögar kaynaklı mı bahçenizin giderinden mi kaynaklı olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Şayet sokakta yer alan rögar kaynaklı ise tıkanıklık sorununu öncelikle oradan halletmeli, bahçenizde tıkanıklık devam ediyorsa, sonra bahçenizdeki gideri açtırmalısınız.

Bahçe Giderleriniz İçin Firma Ararken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe giderinizin tıkanıklığına çözüm bulunmasını istiyorsanız usta ve firma seçimini iyi belirlemelisiniz. Bahçe gideri tecrübe isteyen bir işlemdir. Bu konuda daha önce çalışma yapmayan kişiler muhtemelen tespitte zorlanacak ve size daha fazla masraf çıkaracaktır. Bu durumların yaşanmaması adına öncelikle kamera sistemine sahip firmalardan destek almalısınız. İyi bir tespit yapmadan, size masraf çıkarak kişilerden uzak durmalısınız. Bazen çok basit problemler, müşterilerin iyi niyetini suiistimal adına büyük sorunlarmış gibi lanse edilebiliyor. İşinde deneyimli firmalar ise öncelikle sizin bütçenizi düşünür.

Bahçenizde Sürekli Oluşan Tıkanmaların Kaynağı Nedir?

Bahçede sürekli tıkanıklık yaşanması özellikle yağmurlu zamanlarda oluyorsa, tepme ya da boru tıkanıklığı olarak ortaya çıkar. Öncelikle bunu tespit edin ve kaynağını bularak sorun borularda ise değiştirme yoluna gidin. Bahçe borularının çok eski olması, zamanında kullanılan malzemenin aşınması, delinmesi, paslanması ya da ezilmesi kaynaklı tıkanıklıklar oluşuyor. Bu tip durumlarda boruların değişme zamanının geldiğini bilmelisiniz. İşinde deneyimli ustalar tarafından bu konuda yapılan tespitler sizlere bildirilir. Onay vermeniz halinde borular yenilenir ve uzun yıllar rahat edersiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl AçılırTıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Tıkanmış gider açma hakkında pratik bilgiler

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon açma İstanbul, belirli

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.