Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? Gider Açma Yöntemleri

Evlerde kullanılan banyo, klozet, mutfak gibi yerler zamanla tıkanırlar. Kişiler banyo gideri tıkandı nasıl açabilirim diye düşünürken çoğu zaman evde yapılan kişisel müdahaleler yeterli olmaz. Özellikle fazla miktarda tıkanıklık meydana gelmişse, bu aşamada profesyonel destek almak gerekir. Firmamızı arayan birçok müşteri banyo gideri tıkandı nasıl açılır diye sormaktadır. Bunun için değişik yöntem ve uygulamalarımız bulunmaktadır.

Banyo Giderinin Tıkınması

Banyo gideri özellikle saç ve kıl türevi maddelerin giderde birikmesi sonucu tıkanır. Bazen gideri kaplayacak büyüklükle başka bir cisim atılması, özellikle ıslanınca büyüyen maddelerin gidere atılması sonucu banyo giderleri tıkanır. Kişiler hemen banyo gideri tıkandı ne yapabiliriz diye düşünmeye başlarlar. Evdeki çabalar işe yaramadığı takdirde bizi ararlar.

Banyo Giderinin Açılması

Firmamız kapanan banyo giderlerinin açılması için çeşitli robotlar kullanır. Bu robotlar etrafında dönme hareketi yapan ve çelikten üretilen robotlardır. Tıkalı pimaş güçlü bir vakumlama ile açılabilse de zaman zaman bu vakumlama tek başına yeterli olmaz ve yanına bahsedilen dönerli robotlardan ister. Bu robotlar aracılığı ile banyo giderleri açılabilir.

Tıkalı banyo giderinin açılması işlemi firmamız aracılığı ile yapılan ve 20 dakika gibi kısa bir süre de tamamlanan kullanıcıya konfor sağlayan bir işlemdir.

Banyo Giderinin Tıkanmaması İçin Yapılması Gerekenler

Banyo giderinin tıkanması herkes için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu olumsuz durum ile karşılaşmamak için kullanım esnasında bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Bunların başında; banyoda en çok bulunan kıl ve saç türevi atıkların gidere gitmesinin engellenmesi gelir. Çünkü bu saç ve kıllar zamanla borunun daralmasına ve su akışının kesilmesine neden olur. Bir diğer dikkat edilmesi gereken madde ise gidere başka herhangi bir atık atılmamasıdır. Hatta kullanılan sabun, şampuan gibi maddelerin dahi banyodan sonra bol su ile durulanması sağlanmalıdır. Sabun, şampuan, duş jeli gibi maddelerin fazlaca kullanılması ve duşakabin, banyo gideri gibi yerlerde bırakılması sonucu zamanla belli bir miktar tortu oluşur. Bu tordu sabunlaşarak sertleşir ve gideri tıkar. Bu nedenle her kullanımdan sonra banyo bol su ile temizlenmelidir.

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212