Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? Gider Açma Yöntemleri

Evlerde kullanılan banyo, klozet, mutfak gibi yerler zamanla tıkanırlar. Kişiler banyo gideri tıkandı nasıl açabilirim diye düşünürken çoğu zaman evde yapılan kişisel müdahaleler yeterli olmaz. Özellikle fazla miktarda tıkanıklık meydana gelmişse, bu aşamada profesyonel destek almak gerekir. Firmamızı arayan birçok müşteri banyo gideri tıkandı nasıl açılır diye sormaktadır. Bunun için değişik yöntem ve uygulamalarımız bulunmaktadır.

Banyo Giderinin Tıkınması

Banyo gideri özellikle saç ve kıl türevi maddelerin giderde birikmesi sonucu tıkanır. Bazen gideri kaplayacak büyüklükle başka bir cisim atılması, özellikle ıslanınca büyüyen maddelerin gidere atılması sonucu banyo giderleri tıkanır. Kişiler hemen banyo gideri tıkandı ne yapabiliriz diye düşünmeye başlarlar. Evdeki çabalar işe yaramadığı takdirde bizi ararlar.

Banyo Giderinin Açılması

Firmamız kapanan banyo giderlerinin açılması için çeşitli robotlar kullanır. Bu robotlar etrafında dönme hareketi yapan ve çelikten üretilen robotlardır. Tıkalı pimaş güçlü bir vakumlama ile açılabilse de zaman zaman bu vakumlama tek başına yeterli olmaz ve yanına bahsedilen dönerli robotlardan ister. Bu robotlar aracılığı ile banyo giderleri açılabilir.

Tıkalı banyo giderinin açılması işlemi firmamız aracılığı ile yapılan ve 20 dakika gibi kısa bir süre de tamamlanan kullanıcıya konfor sağlayan bir işlemdir.

Banyo Giderinin Tıkanmaması İçin Yapılması Gerekenler

Banyo giderinin tıkanması herkes için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu olumsuz durum ile karşılaşmamak için kullanım esnasında bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Bunların başında; banyoda en çok bulunan kıl ve saç türevi atıkların gidere gitmesinin engellenmesi gelir. Çünkü bu saç ve kıllar zamanla borunun daralmasına ve su akışının kesilmesine neden olur. Bir diğer dikkat edilmesi gereken madde ise gidere başka herhangi bir atık atılmamasıdır. Hatta kullanılan sabun, şampuan gibi maddelerin dahi banyodan sonra bol su ile durulanması sağlanmalıdır. Sabun, şampuan, duş jeli gibi maddelerin fazlaca kullanılması ve duşakabin, banyo gideri gibi yerlerde bırakılması sonucu zamanla belli bir miktar tortu oluşur. Bu tordu sabunlaşarak sertleşir ve gideri tıkar. Bu nedenle her kullanımdan sonra banyo bol su ile temizlenmelidir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Tıkalı Bahçe Gideri Açma

Tıkalı Bahçe Gideri AçmaMüstakil evinizde ya da bahçeli dairenizde kullandığınız bahçe alanı sizlerin

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?Yaşam alanlarında ortaya çıkan en pis sorun tuvalet giderinin tıkanmasıdır.

Tıkanmış Lavabo Açma

Tıkanmış Lavabo Açma Bir evin en önemli kullanım alanlarından biriside mutfak ve banyo bölümüdür.

Klozetten Su Geri Taşıyor

Klozetten Su Geri TaşıyorKlozet en çok kullanılan ve temel ihtiyaçların kullanılması adına alafranga

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.